Diskutime te lira - Mars 2021

Eshte vertet shkrim i bukur , duket qe nuk e ka shkruar nje Shqiptare ! Dmth dikush qe nuk jeton ne Shqiperi ! Po ta shohesh nga jashte Shqiperine eshte fiks sic shkruan zonja, llogjika eshte e sakte ! Ashtu sic per cdo njeri normal, pavarsisht bindjeve politike analistet e tv shqiptare do te dukeshin krijesa te cuditshme e te pakuptimta ne budallekun e tyre!! Ajo qe nuk kupton zonja eshte se ata luajne budallain , jane te vetedijshem ne rolin e tyre , eshte nje makine e tere mediatike qe te bardhes(apo grise, jeshiles, te verdhes) i thote te zeze me vetedije te plote ! Njesoj si te analistet kjo teknike e bardhes te bere te zeze eshte e perqendruar ne rrjete sociale si FB e Instagram ! Beson apo jo kjo teknik apo taktik (quaje si te duash) mund te sjelle edhe supriza ne zgjedhje ! Une jam kurioz te shoh sa e madhe do jete kjo suprize ! Dy shembuj e dy te verteta absolute te njeriut te ri kapitaliste shqiptar : Njerez ne Shqiperi qe marrin rroge nga 800-1 mij euro ne muaj , te cilet mendojne se fitojne me shume lek duke punuar si pastruese ne Evrope( e nuk po te permend cfare perlash thone ata qe jane te papune!!! ) ! Njerez qe jane te sigurte se ne perendim shteti nuk te braktis e mund te jetosh normalisht me social ! Ketyre njerzve u flasin keta analistat … !

370 komente gjysma te postuara nga Arban pederasti i cili shkruan te njeten gje ne cdo koment ,perseri e perseri .dhe kjo vetem per muajin mars.

U prehtë në paqe, bravo i qoftë për 1997-n

:disappointed_relieved: :pray:
(amà ne rastin e tij kjo ka qene vetevrasje e paster : në mos ky virus, diçka tjeter, heret a vone do behej sebep. Mbipesha e tij ka qene… surealiste!)

Mbase ka gisht Saliu​:thinking::thinking:

I ndjeri ishte duke luajtur tavelll me kojshiun per qejf te vet ,kur e moren ne tel e I thane te kemi bere krieminister.

Epo pikerisht në krahet e atij tavellxhiut (ne fakt, kryetar bashkie i Gjirokastres) derdhte lote krokodili presidenti i plotfuqishem i asaj kohe

1 Like

pervec peshes, paska qene me leuçemi dhe derguar 3 here në Itali…

perveç ketyre nuk ka qene socialist si godard e kompani qe nuk e ze per qamet kulufruthi se jane kulufruthi vete.

Alba, literalisht luante tavell, apo eshte nje menyre te theni?

edhe qumshti, mjalti etj,etj

E nxorri tigrin Stalkeri

ndjes paste, habitem se si nuk i morri masat te ulte peshen, duke e ditur se corona po i kapte te gjithe ata me mbipeshe,

Literally.Sipas versionit te Fred Abrahams ne Modern Albania,Bashkim Fino kishte ndjekur lajmet ne TV dhe dinte per situaten aq sa dinin gjithe shqiptaret dhe asgje per prapaskenat e politikes.Ndersa luante tavell ne Gjirokaster me komshiun bie telefoni dhe ishte Namik Dokle .”Nuk do e besosh kete qe te them i tha .Je emeruar kryeminister i Shqiperise .” Akuzat per korrupsion vazhdon Abrahams ishin me te shumta se qimet e dendura ne koken e Finos …

Ja Grande Kapo, lexoje shpejt kete per Qimin se e di ti

Po Arban pederastin ku e gjeten sociaistet?:joy::joy::joy::joy::joy:
Hint:ne pederast hane :joy::joy::joy:

Ja dhe hafijet e Vlores qe s’lane bithe pa lepire .
VIDEO: Jozefinën e presin me këngë labe në Vlorë | Gazeta Dita

do bejme nje peticion qe kina te bllokoj domanin e peshkut ne territorin e saj qe mos hy me 50 centi se u be i bezdisshem

image

1 Like