Diskutime te lira - Nëntor 2018

Si ka nxjerre ky popull banditesh nje aristokrate si Alba me zamete nga prapa dhe Bibel nga para is everyone’s guess. Xhaxha Abazi do jete kthyer permbys ne varr qe ke mburrur Dullen,

artistet e babaleve duhet te shohin per menyra shprehjesh me te shendetshme te kreativitetit , seriozisht. Keto forma jane bere banale sa s’ka me.

Pra gjesti i Ilir Metës përveçse tribal dhe antikushtetues, është mbi të gjitha politik,pasi shikohet si një rrugëzgjdihje e opozitës për të destabilizuar vendin.

Më tej akoma, Presidenti mund të vendosë të përdorë gjithë detyrimet e tij protokollare siç është dekretimi i datës së zgjedhjeve, dekretimi i ministrave, kryetarit të SHISH apo Kontrollit të Shtetit, si kompetenca edhe për të mos i dekretuar, dhe ta rrëzojë shtetin.

Kjo nuk është një krizë e përkohëshme dhe nuk ka lidhje me emra të përveçëm. Ky është fillimi i një krize të gjatë rrënuese për shtetin shqiptar, kosto e së cilës mund të ulet, vetëm duke mos i hapur rrugë.

Nëse i hapet rrugë sot kësaj krize, Shqipëria do kthehet në një vend të paqeverisshëm dhe çdo pushtet mund të deligjitimohet lehtë.

Arsyet janë më të thella dhe kanë të bëjnë me frikën e establishmentit të vjetër politik të Shqipërisë, nga konsolidimi i Reformës në Drejtësi, stabiliteti i shtetit shqiptar dhe prania gjithnjë e më e fortë e faktorit Perëndimor në pushtetin e drejtësisë në Shqipëri.

Është një cikël krize me të cilën do të përballeshim një ditë. Objektivi është delegjitimimi i Kushtetutës, si në Maqedoni.

Kot nuk u bera futbollist. Nuk e dija se do vinin keto kohe

Artistet e paskan fajin dhe jo Ministrja?

Si do Te ishte perkethimi I drejte :blush:

Te pyesim artistet e babaleve pa kreativitet qe shkruan ne llogarine e Twitter te ministres.

Una e kam the edhe me pare o membrum virile pellazg qe ne kohe Te Ramo qerosit policia u paralizua fare e gjithe vemendja nga ana e komunisteve I perqendrua ne shpetimin e bllokmeneve cecenet nga ana tjater si Te merrnin pushtetin me taktiken e tokes se djegur populli ne meshire Te fatit .shyqyr qe u ndodhen italia dhe greqia qe u peshtuan kokat e trasha pellazge se perndryshe aty do ishte bere kanibalizem si muzhiket e kohes Te Staliniit .

A for effort si I thone, but still F. Ndonese qellimi i mire, gjeti mesazhin e gabuar per te ndare. Konteksti eshte gjithcka. Ate mesazh mund ta thote nje regjisor filmi, por jo nje ministre kulture. Aq me teper s’mund t’i hidhet faji perkthimit.

1 Like

Epo meqe e paske thene me pare, xha Abazi nuk do kete leviz nga vendi.

e paska thyer keq koken, he he…

Jane shume me te nderlikuara se “kaq” (thyerje koke…) depresionet (nese ke dashur te thuash qe “suksesi e dehu” etj etj).
Nganjehere jane faktore qe pothuaj s’kane te bejne fare me situaten aktuale, shto pjesen gjenetike te problemit

ok dakord …

Sa komente kam pare sivjet per te votuar, s’kam pare asnjehere me pare, as ne midterms as ne ato presidencialet. Kur thone shqipot “kur digjesh nga qulli i fryn edhe kosit “. Thank you Mr.Trump!

1 Like

demokratet fituan vetem Kongresin .so much for that blue wave. qafekuqeria hala ben ligjin ne shumicen e amerikes.

Rick Scott and DeSantis sapo fituan nje gare te veshtire nje Florida,ndonese kunder tyre ishte ndersyer tere elita liberale e Amerikes.

Beto Leshi sapo humbi ndaj Ted Cruz ndonese Hollivudi hodhi 70 milion$ per te.

Në shtetin e Tennessee,Kandidatja Republikane fitoi shume lehte ndonese Hollivudi hodhi paret per kandidatin demokrat.
Në shtetin e Georgias kelyshja komuniste humbi ndonese Obama,Oprah dhe tere Hollivudi hodhi paret per te.
Po keshtu edhe ne Ohio,Maryland,Wisconsin,Massachusetts,Vermont,New Hampshire ku kandidatet republikane fituan bindshem.

“Vala Blu” nuk ndodhi.Demokratet fituan nje shumice anemike ne Dhomen e Perfaqesuesve,ku Maxine Waters do te mbikqyre Finencat!!!:grinning::grinning::grinning:… dhurata me e madhe qe mund ti behet Trumpit.

Trump fitoi perseri,pasi ne vendet qe loboi i ktheu në favorin e tij,duke nisur nga Florida qe mbeti pro Trump.

Zonat e kaltrueme qytetare votojne demokrate .veglat qafe kuqe qe iu ka hyre frika nga refugjatet e varfer e Te paarmatosur votojne Trump.

Ke te drejte,
Florida eshte zone me qafkuqe.

Ndekohe qe zonat zezake te New Yorkut,Filadelfias,Bostonit,Cikagos apo Kalifornose qe votojne 99.99% per Demokratet, jane te gjithe me PhD.

A juve jeni te pjerdhur te tere!
Obama humbi 63 vende ne kongres dhe 9 vende ne Senat dhe fitoi pa problem në 2012.

Trump humbet 30 në kongres dhe fiton 4 në Senat dhe quhet humbes!!!

CNN sot ishte kthyer në zyre funerale…

“Kelyshja kamuniste” e Georgia’s qenka grua e mencme.po e shiqoj ne CNN .