Diskutime te lira - Nëntor 2018

Prandaj delta mendon se eshte ne memedhe :grinning:
qe dhe kamuna e parisit

Edhe ju kishte paralajmeruar Alba me zamete ngaprapa, bejuni yzmetin grave, se do t’ua marrin sirianet dhe afganet e saj te dashur

Kur idiotsia kushton:

Duket si Kukesi.

E paska bere si princess D se edhe ajo ia drodhi princ Charles me nje doktor pakistanez qe me vone e la se familja e tij nuku donte qe ai te pliksej me nje kaurke .

Problemi eshte qe ai do gjak.

Ku te mos te te marre malli per Enver Hoxhen

gjyqtaret e plepave do e lirojne .luan Rama duhet plasur ne hapsane per obstruction of justice . vetem ne shqiperi ben vaki qe ish ministri i brendshem te luftoje policine qe dikur ka komanduar vete.

1 Like

Se ata gjyqtaret jo te plepave jane me te mire. Ai sistem eshte i kalbur ne rrenje.

Ky kelyshi i Bari Falliut te PDhit nuk qenka aq i zoti sa ata te LeShI-t

Feste te madhe ka sot Shqipnia. Tani marshimi i PDhit drejt pushtetit eshte i pandalshem

filluan festat e flamurit ketej
a.k.a turneu me kryesor i vitit i kengetareve shqiptare per diasporen

Pije me fund
Te kam Rixha
Shendet I flamurit
Si thone shaka :blush:

http://www.gazetadita.al/qytetaret-i-pergjigjen-thirrjes-se-veliajt-tirana-vishet-me-flamuj-kuq-e-zi/
foto

Ka nja 10+ vjet qe nuk shkoj me neper festime te tilla. Ca sepse jam disi ne levizje dhe s’para kam hasur ne komunitete shqiptare ne qytetet ku kam levizur, megjithese e di qe ka, por kryesisht sepse pas nje fare kohe, e kupton qe eshte cdo vit i njejti muhabet, te njejtit njerez qe vene, e njejta lloj atmosfere dhe qe gradualisht ka degraduar ne aheng. Ka pas qene me ndryshe dikur, kishte nje cike solemnitet darka.

Sa here qe shoh emrin e ketij, me kujtohet ai teatri per femije ku njeri nga personazhet (ballist me ngjan) e kishte emrin Xhelal dhe ai ballisti tjeter qe e therriste “Uooo Zhelal!”

S’i shpetova Black Friday-t as sivjet. There goes my retirement money.

eshte e keqe kjo pune e impulsit ne blerje, sidomos ne dite si Black Friday.
i mbylla disa porosi online dje, dhe sot kaploi paniku e jam ne medyshje per t’i kthyer mbrabsh nje pjese :slight_smile:

Aheng - eshte tamam fjala per keto festime.