Diskutime te lira - Nentor 2019

jo gjithmon dhe jo tek te gjithe njerzit, secili ka specifikat e veta

ashtu osht Pjer, sepse ka edhe impotente qe nuk kane as koke t’modhe, e cila ju rri varur si bole e fishkur.

masanej Pjer, mrena kokes se vogel, ndodhet nje koke e modhe qe eshte akoma me e modhe se koka e madhe.
Fatkeqsisht kete te vertete t’modhe e di vetem Marloni.

Ja Grande Kapo


http://www.gazetadita.al/foto-vila-e-mohuar/

Ja nje koment ne youtube i nje dashnori te Albes me zamete e te ftohur ngambrapa, po jo vetem i saj, po i te gjithe te ftohurve ngambrapa si puna e saj lidhur me termetin

iam thetruth
​ky termet seshte asgje edhe po vdiqet seshte prap asgje allahu e di qe ferri per ju do jet llahtar i vertet

7 posts were merged into an existing topic: Përmbledhje/ Çdo informacion që duhet dini për tërmetin e sotëm

idiotlliqet e rames dhe miqve te rames

Hafije ka rene termet andej kane vdek njerez ti ngele duke vjelle vrer.

1 Like

Nese ka mundesi te mos kthehet ne muhabet politik kjo tragjedi mire do ishte. Mund te ishte kushdo tjeter qe thote fjale inkurajuese ne kete situate, s’ka te beje mik apo armik i Rames.

kush te tha se eshte politike
pse e thote miku i rames? Dhe rama eshte person politik ?

nje fasade me shume per min. e kultures, termeti eshte fati i Edi KM-se qe vdes te suvatoje fasada

Ti lere pa suvatuar thua ti?
Nejse mbasi te iki Gjigandi do e kuptoni se eshte me i miri qe do jeni ne gjendje te nxirrni per nja 10 vjet sa te vije gjenerate tjeter. Jo se eshte ndonje gjeni Gjgandi jo, po se deshtake dini te nxirrni vetem, fatkeqesisht.

image

ehhh, sa ka te boj telepatia dhe gjendja shpirterore, dje ne darke bleva nje bilete per shqiperi per dhjetor, megjithse sapo u ktheva nga shqiperia ku qendrova 2 javet e para te nendorit, nuk e dija se do binte termet, veç kisha ca dite i shqetesuar per shkak te burokracise dhe padrejtesise shqiptare, dhe doja te kthehesha ti mbaroja punet me burokracine dhe padrejtesine shqiptare, ku as te vdekurit nuk i lene rehat, eee kur ne mengjez me telefonon jani, nje shok belg e me thote se ne mengjez sot ka rene termet ne shqiperi,
ne ate kohe po pija kafen e mengjezit. date; 26-11-2019 antwerpen

Pjer, edhe termetin ti e paske shkaktuar?

i modho, sa here do e perseris, une jam i teorise/tezes ; win-win, ti fiton e une fitoj, te gjithe te fitojne, nuk jam si disa ne shqiperi qe vazhdojne me shkollen/mentalitetin e vjeter; une fitoj e ti humb apo une humb e ti fiton.
persa kohe do mbizoteroje ky mentalitet i vjeter, aq kohe do kete viktima,
dhe kjo eshte ajo qe une nuk deshiroj, viktima.
por kur te gjallet nuk lene rehat as te vdekurit, vaj hallit seç njerez jane ata.

por kur te vdekurit nuk lejne rehat te gjallet?

s’besoj e ke harruar Bacen, me shume besoj te zanati trollit

Gjigandi s’eshte vec nje maskara ne listen e gjate te maskarenjve te shume dekadave te ardhshme

Cdo politikan gjykohet nga shenjat qe le ne shtet. Gjigandi Mbas Ahmet Zogut e Enver Hoxhes e Mehmet Shehut eshte Shtetari i pare dhe i fundit i ketij 30 vjecari. Nashti qe ta fut e te mposht eshte e kuptueshme sepse kjo e ben shtetar si edhe lexues se historise se Bace Enverit e Ahmet Zogut. Te tjeret qe keni nxjerre kan qene rrumpalla. Shifni femijet qe keni nxjerre… nuk te japin shprese.

Pjer, boj listen e maskarejve nga Adami dhe Eva e deri me sot, sa eshte numri i maskarejve te vdekur ne raport me numrin e maskarejve te gjalle?

I paperfillshem numri i ketyre te fundit, pra te vdekurit komandojne te gjallet, te vdekurit nuk i lene rehat te gjallet, i thone te gjalleve:

-Mos u boni gomore si puna jone qe kur ishim gjalle nuk besonim qe ka jete mbas vdekjes!

dmth me fjale tjera te vdekmit ju thone te gjalleve: “mos u beni maskarej si puna jone!”