Diskutime te lira - Nentor 2019

kush eshte me i bukur?
dhe kush eshte me nacionalist?

image

kush prej tyre ka shqyer me dhom me teper grek, serbe dhe gabele?

Prandaj Alba me zamete dhe e ftohur ngambrapa ka dashnore zulute.

Ja Grande Kapo

Ja Grande Kapo, cunat e PDhit tironsa antikomunista denbabaden

Duke debatuar për luftën kundër trafiqeve dhe krimit të organizuar.:stuck_out_tongue_winking_eye:
E mos u merrni më me llafe, popull thashethemexhi!
Doni edhe video, mos u ngopshi!

po të huajt bëjnë komandë në shqipëri! nuk u takon edhe të qijnë?? si do bëhet integrimi?
prandaj në vend që ta kritikosh sill ndonjë video të gridës, a majlindës me ndonjë zyrtaruc të huaj në tiranë! sa ti binte nard noka ose ndonjë frrok, ja jep ambasadorit se mund edhe vete të përfitojë ndonjë gjë,edhe për ‘‘evbropën’’ japim gjithçka! shikoni ti gjeni anën makronit se i ka ardhur në majë të hundës me ate plakën!

Diplomatët na vinë si burra të mirë, por na dalin pushta



Pushta jane ata qe i bien ass-it kapo!
Ky pepinua i bie cucës për të siguruar orintimin properëndimor te shqipërisë or ti! Je bërë më keq se ata të frontit dikur!
Ore ti,ka qef alba psh ti bjeri me te birin e kovaçit! Ti do e ndalosh?? Komunist je??? Pse se respekton pronën private?? Aq me teper mur ka qëllime te larta!

ala u merrkan me thashetheme dhe jeten private te njerzeve ne shqiperi

1 Like

pse Pjer ne Belgjike nuk merren gazetat se kush osht pallu? Ktu ne Itali nuk kane pune tjeter, u pallu ky, e u pallu ajo. Tema themelore ku mbeshtetet tere shtypi i lire demokratik eshte thashetheme per pallimin.
Osht nji blog i lire demokratik shqiptar, Peshk quhet, ku mblidhen emigrantet dhe diskutojne u pallu ky e u pallu ajo. U knoqen tu diskutu, e tu ferku bolet e marlonit.

Jo po, Grande Kapo, tallej PDhi me Komandantin e Komandantit qe mbronte sovranitetin dhe pavaresine e Shqiperise nga grabitqaret imperialisto-revizioniste te te gjitha ngjyrave e formave. Grande Kapo, kam degjuar se PDhi po shkruan vellimin II te vepres “Rreziku anglo-amerikan per Shqiperine”. Di gje ti?

Dhe keta ftojne zezakun tu mesoje pellazgeve te vegjel si te duan vendin e jo delta superiorin.:joy:

Ja videoja e PDhit dhe e Like floririt Grande Kapo

Ky kellufi eshte kunder reformes, po kur e pyesin si i behet, si mund te dilet nga rrethi vicioz, si mund ta shthurë merimanga rrjetën e vet ose ta prishin grerëzat folenë e tyre, nuk di të japë një përgjigje, thjesht di vetëm të jetë kundër gjithçkaje pro së cilës duket se është Palloshi. Po nuk e bënë të huajt, mbetet vetëm revolucioni, po me atë nuk dalin hesapet mirë, se ose ha pjellat e veta, ose zëvendëson një palë derrash me një palë tjetër. Aq më tepër që shqipot nuk janë si dashnorët më të mëdhenj të Albës me zamete dhe të ftohur ngambrapa, Viva la revolución. Shumë-shumë janë si dashnorët e gradës së dytë të Albës me zamete dhe të ftohur ngambrapa, zulutë. U përpoq Che-ja i shkretë në Kongo, po aha, nuk merrnin vesh shumë nga revolucioni dashnorët e gradës së dytë të Albës me zamete dhe të ftohur ngambrapa.

Ja Grande Kapo

ata që ftojnë zezakun janë ‘‘zezakë’’ për vete! si puna jote! kot u hahet muhabeti me afrikanët? e bëri çirak vëndin e ti i ziu,dhe erdhi tu tregojë dashurinë internacionaliste zezakëve të bardhë! tani e more vesh tiku kë përfaqson zezaku im !!