Diskutime të lira - Nëntor 2020

:joy: :joy: :stuck_out_tongue_winking_eye:
image

Ja Grande Kapo, kane ndryshuar kohet

Eh Grande Kapo, di Komandanti (i çetës serbe të PDhit, do shtonte Delta) se kë ka lënë pasardhës. Dardha nën dardhë bie.

Investigimin e ben Mero, CARlo, Fredi i Peqinit edhe autori i “Lori Kafe”. Le nam mor burr, te shplajne keto te 4 cdo mengjes me budallalliqe. E ke pyetur veten pse kjo pune nuk doli as ne 2013, as ne 2014, as ne 2015, etj etj ?

Po c’te bej mor burre/moj grua, keshtu eshte kur nuk degjojne nje te paparti e te papolitizuar si ti e t’u vene drynin ketyre medieve te politizuara e te na bejne si Ethiopia, po i lene te livadhisin e ta na shpelajne trurin.Pa degjuar idene tende gjeniale e te lene vetem mediat e papolitizuara te Shkedhenit, kete pune kam une.

Po mire kush do ja veri drynin sipas teje?

Te ti i kemi shpresat. Megjithese mua me ikin ata 50 centet, po do ta bej kete sakrifice per memedheun, mjafton qe te behet se Djibouti.

A thua ndonjehere ‘natyra’ vë drejtesi (po te kemi parasysh se per te njejtin rezultat, Trump mori 3 miljon vota më pak para 4 vitesh)

hqdefault

Une punen time po e bej, po i bojkotoj, s’kam lexuar edhe s’do lexoj asnje artikull prej tyre sepse jane teper te parashikueshme nga titulli c’mund te mbajne brenda. Ti i citon kohe pas kohe si burime te se vertetes per shkak se udhehiqesh nga ndjenjat edhe kujtimet e vjetra dhe jo nga arsyeja.

mu ka mush menja top se te gjithe, qe nga kakerdhite qe i bejne hije tokes e deri tek udheheqesit e mdhenj te politikes botnore, nuk kane me as ide e as koncept te nje pozite te caktuar prej ku edhe te motivohet lufta kunder nje pozite kundeshtare ose nje kundeshtari te denje. Njerzit jane te gjithe kot, jane aty si kllufa sa per te gjet nje pretekst per tu grind kot me kot edhe kur kane te njejtat ide, se ndryshe nuk kalon koha e nuk benet historia.
Sporti i modh amerikon wrestling tregon si metafore se ne çfare derexheje ka arrit situata. Hale fare.

Fillo lexo Biblen.

Kete Arban veglen e ke pompino besnik.Fillon e leh si langua sa here permendet emri yt :rofl:

Moj e kozmait,ç’lidhje ka ditja e greqishtes???
Natyrisht që e di,po nuk i përdor kleptokracitë dhe sinergjitë ashtu si anglizmat e tua!
Thashë bravo i qoftë vajzës që ja dhjeu veglës greke. Dhe rastësisht ky produkt i financimeve të ministrisë së jashtme greke,lobon për lulin e sallës,.
Ky mbeturina i provokon të ftuarit të bëhen përçmues të kulturës grekë kryesisht duke shfrytëzuar mungesën e nacionalizmit të një pjesë e shqiptarëve.
Por labja ja theu hundët grekaqit që ofendoj shqiptarët pa i hyrë gozhdë në dërrasë.
Kjo do të thotë që afrikano-ndërkombëtaristët shqiptarë po përpiqen të largohen nga pozicioni i evgjitit
Ndoshta më në fund krijohen kushtet për një lëvizje kombëtariste të shqiptarët dhe bëhemi më në fund evropianë…
Vetëm këta mund të jenë alternativë kundra ramës dhe jo çeta serbe e saliut

Nuk e bërë deri në fund. Duhet t’u vësh kyçin që të mos lexojmë edhe ne të tjerët. Po e keqja eshte se ti je ne opozite me te gjithe dhe nuk do vish kurre ne pushtet qe ti besh realitet vizionet e tua me qartesi ultra te larte.

aha e kuptova. tani po pres t’na informosh ne lidhje me shtepine e verdhe dhe masakren e Kushes

Une këto i pres nga ti, qe merr informacion jo trushplares nga mediat e paparti dhe te papolitiziuara te Shkerdhenit. Megjithese kam pershtypjen se edhe vete je gazetar/e investigativ/e, po nuk do vete, se po te doje, namin do beje. Ja prit sa te vije PDhi ne pushtet, se çka për të hequr prej teje, si opozitar/e i/e përjetsh/ëm, me që je.

çer lesh Biden, ishim me mire me Trump

e kom thon un qe koronavirus eshte vazhdim i luftes komuniste per liri, barazi, drejtesi me mjete te tjera ne situata te tjera. Kujtun se nordhem, por ne komunistet jemi prap gjalle, e kesaj rradhe kemi në mes tënë edhe nje pjese nga loqja revolucionare e djathte.
Te gjithe pasaniket do t’i fusim ne nje spital te intubuar, rrethuar me tela me gjemba, e di t’i infektojme me viruse te prodhuar ne Wuhan kastile per ta.