Diskutime te lira - Qershor 2021

Po pellazgu yne kur do te shpallet Nderi I Kombit

Unë këtë spiunin e janullatosit e kam " pështyrë" që në në fillim,kur ju qytetarët e botës😋 e admironit!
Besoj madam,se e di që ky votuesi i deklaruar i dules,është mbështetës i fuqishëm i salës!
Si shpjegohet që gjithë plehrat dhe antishqiptarët mblidhen të partia e sali karaxhiçit??
Ky është produkt i linjës vehbiu-lubonja. Ashtu si ti dhe shumë të tredhur ,evgjito- ndërkombëtaristë, që kujtojnë se mungesa e identitetit kombëtar është trendy😋 .

Kjo vlen edhe per politikanet qe nuk quhen Rama.

Po nejse, ky kryeson ate programin me femra qe kercejne gati nudo dhe ndoshta nuk kupton qe realizon nje program primitiv per njerez primitive. Cani, si Rama, gjendet mire ne Shqiperi.

edhe ne nuk jemi keq ne Firence:

spencer-tunick-15

rri ktu ti

Mos rri ktu mos rri aty, më le rahat, ça jam tu bo

image

As e 1 as e 2ta nuk eshte firenze…

1 Like

atehere kjo eshte patjeter Firence

1 Like

prap

Shembulli i vertete i zgjedhjes se problemit te epidemisë : imunitet kolektiv = qarkullim i lire i virusit + vaksinim masiv.

Rezultati :

Shembulli i keq i zgjidhjes se problemit te epidemise : ndalim qarkulli i virusit + vaksinim i ulet. Tipike per vendet me popullate mazhoritare ksenofobe, raciste, egocentrike dhe ipokondriake

Rezultati (pas 18 muajsh pandemi !!) :

1 Like

Duhet ndryshuar kodi penal.vrasja per shkak te reckless driving duhet konsideruar vrasje me paramendim,dhe ndeshkimet duhet te jene consecutive per cdo victim dhe jo concurrent si jane tani .

Nuk ka nevoje te ndryshohet ne dicka qe nuk eshte por thjesht te penalizohet sic duhet por edhe kjo e fundit nuk mjafton pa fushata masive sensibilizuese dhe pa ndryshuar njehere e mire paradigma ku idealisht makina eshte thjesht nje mjet qe te con nga A-B.

fjalim briliant i famulltarit te shkodres, per ngjarjen e velipojes

Παράδειγμα🤔

me ne fund, nazarkoja i ri , duket qe eshte pjekur,