Diskutime te lira - Qershor 2021

1991: 160 mijë lekë kursime, tha Nexhi.
2021: 100 mijë € kursime, tha Saliu.

30 vjet çlirim :joy:

neqoftese kerkon drite nga une, te them qe jam ne erresire per vete. Riperseris, mbasi rishikova shkrimin e fundit (per Florenskij) te sapo publikuar, shkova te fle, dhe kur u zgjova ne mengjez pashe se ne titull ishin dy fjale tallese. Dhe kur kerkova “te behet drite” me mesazh personal, asnje pergjigje. E kerkova publikisht, prape asnje pergjigje. Sido te kete ndodhur, mu nuk me jipet asnje garaci per rregullen me elementare dhe me bazike per ke shkruan ne blog. Me fjale te tjere me shume edukate me eshte thene: “shko pirdhu se nuk dum me t’pa surratin”, ose ne rastin me te mire: square nuk eshte ne gjendje te kontrolloje situaten. Dhe un po iki se s’kam ç’bej tjeter, megjithse me shume keqardhje, kam investuar shume ne Peshk, njekohesisht kam perfituar shume. E di qe do vuaj ndonje jave, sikur le cigaren ose te piret e rakise, por nga nje pikpamje tjeter do jem me mire. Ne fakt un vazhdoja per kokderrllik, prej kohesh nuk kisha me ç’te perfitoj ne Peshk, vetem deshperim nga shamatara te kota. Keshtu edhe sikur “te behet drite”, tani eshte teper vone.

inkuzitor, lexo inbonx-in

kam 2 jave qe e lexoj, po njesoj, edhe tani sapo e lexova, ka vetem nje mesazh (mesazhi i pare) nga r.v., pasta zequa etj.

ma dergon ketu linkun e temes ne fjale?

sapo te dergova nje mesazh tjeter tani, me njofto nese ka mberritur

https://peshkupauje.com/t/vlera-providenciale-e-artit-intermezzo-florenskij/5710

nuk ka mberritur asnje mesazh, mesazhi i fundit eshte i r.v., me 30 mars.

me sa shoh tema ka 11 rishikime te gjitha nga inkuizitorimoth. A mund te besh nje modifikim (psh fjalen intemezzo ta besh Intermezzo) tek titulli i temes per te pare nese ndrsyhimi i titullit reflektohet si rishikim? me sa kuptova problemi ishte te titulli apo dhe brenda postimit?

jo ishte ne titull

fjala ne titull eshte intermezzo, dhe jo intemezzo siç thua ti. Ta ndryshoj, dmth ta shkruaj gabim?

i-ne e vogel beje te madhe ose ca te duash, e rikthen serish sic ishte, thjesht per test

tani e ke me “I” te madhe

po reflektohet cdo ndryshim ne titull, kam pershtypjen qe e sheh dhe vete tek rishikimet

ndryshimi tek titulli kur ka ndodhur? a ishte aprovuar tema?

sigurisht qe ishte e aprovuar, dhe titulli ne fillim ishte ne rregull, ndryshimi eshte bere me vone, shume ore me vone, ose dy dite me vone, tani nuk e mbaj mend mire.

a i sheh dot rishikimet kur klikon per tek ikona e redaktimit? nuk rezulton nje gje e tille, dmth te gjitha redaktimet jane bere nga ty dhe nuk ka redaktim titulli pervecse ketij qe testuam bashke.

tani i bie qe une paskam pas nje alucinacion. Megjithate ka prap nje problem ku mund te kapem. Nje ikonen e redaktimit jane 12 rishikime, ndersa kur klikon dhe sheh te gjitha rishikimet, shoh qe jane 13. Ku eshte nje rishikim, ka hy n’uje?

tani shoh qe te gjitha temat kane te njejtin ndryshim rishikimesh, pra problemi nuk qendron. Ngelet vetem qe un kam pare nje aluçinacion.

@InkuizitoriMoth :slightly_smiling_face: nuk besoj te jete halucinacion. si moderator kaq kam ne dore teknikisht te verifikoj, por po e sjell ne vemendje te admins (@peshku)

te lutem me njofto nese te vjen notification per permendje emri qe te perdorim kete si metode komunikimi kur ka dicka per te terhequr vemendje. nderkohe do te te lutesha t’i testosh mesazhet e inboxit me anetare te tjere per te pare nese shkojne e vijne normalisht me anetare te tjere.

E sheh qe s’te do askush pervec meje? Pendohu Toro sepse mreteria e qiejve eshte afer…

1 Like

ka kohe qe nuk vjen asnje lloj notifike, perveç zemres ose pelqimit. As notifika e mesazhit, as e lidhjes me tjetrin kur pergjigjesh, as permendja e emrit. Me zequan kam komunikuar me mesazh ne 15 mars, hapa rastesisht inboksin dhe pashe mesazhin e zequas. Dmth komunikoj me te djathtet ne inboks :stuck_out_tongue: