Diskutime të lira - Qershor 2022

Pietje filozofike per te modhin : pse shqipot ankohen se nuk i merr ne tel ,por kur i perpiqesh te flasesh nuku hapin telefonin?:grinning:

1 Like

#jadoli

sepse njeriu eshte qenie skizofrene, kalon ne menyre alternative nga dashuria ne urrejtje ne menyre alternative, formula universale eros-thanatos (jete-vdekje), e cila origjinalisht eshte pozitive si komplementaritet bipolar, ndersa mbas Renies se njeriut raporti eros-thanatos, dashuri-urrejtje, jete-vdekje, pse nuk me merr ne cel - pse me merr ne cel, etj etj, eshte shnderruar ne negativ meqe polet komplementare jane ne konflikt skizofrenik, gje qe e ben qenien njerzore te paparishikueshme, te papercaktueshme, kriminale, perverse, e pabese etj.
Pra si gjithmone pozitiven nga negativja, te verteten nga rrena e ndan nje fije e holle, veshtire e dallueshme pale pastaj ta ndash fijen ne dysh, gje qe shpjegon konfuzionin total te shoqerise, edhe te filozofise (meqe ke bere pietje filosofike).

Besoj se tani e kupto perse une flas gjithnje per bolet e Marlonit, ndersa ju diskutoni gjithnje per polet e politikes. Eshte e njejta gje prandaj, pa u zgjidh problemi i seksit nuk ka zgjidhje e te tjerave probleme; deri atehere kot qe merr ne celular, ose kot qe mosmerr ne celular (perseri dy bolet e Marlonit).

Pse paguan $19 million per nje dreke me Warren Buffet, kur Pjeri per nje shishe vere te vjeter te jep keshille investimi me te mencme?

1 Like

Alba, ja ku e ke nje shembull qe tregon bolet e Marlonit ne themelet e shkences:

Duke filluar nga Greqia, shkenca është një lloj dialogu midis vazhdueshmërisë dhe pavazhdueshmërisë … (të cilat) janë një e dhënë e mendjes njerëzore; që mendon domosdoshmërisht njërën dhe tjetrën; dhe natyrshëm kalon nga njëra tek tjetra - Simone Weil.

1 Like

Duket se Shqiperia ngeli ne glase edhe kete here .
Po kendon bilbili
Zog me ze te bute
Punet po na shkojne
Mut edhe me mut
Poplli :grinning:

1 Like

30 vjet servilizëm,këtë rezultat do kesh. Bashko 4 vilajetet o ramë dje lërë evropin kur të jesh më i fortë, se lypsarin se do njeri.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1963345827194977&id=100005587352683&sfnsn=mo&locale2=sq_AL&_rdr

1234567890

Këtu ke ngelur vetëm ti?

Këtu ke ngelur vetëm ti?

1234567890

The last one out turn off the lights and bring the flag😀
I am the Alpha and the Omega, the First and the Last, the Beginning and the End

1 Like

shof riparime-permirsime teknike ne blog. Shume falenderime per kë i ka bërë!
Sidoqofte nje falenderim te veçante per square, edhe neqoftese nuk eshte autor i drejterdrejte i permirsimeve!

1234567890

Po të gërmosh 7 breza, ka shumë që studiuan në Bashkimin Sovietik. Siç e kam thënë më parë dhe ti s’e mban mend, babai im nuk mund të ketë studiuar në Bashkimin Sovietik se ishim familje ballistësh.

Të gjitha këto s’ndryshojnë faktin që ti e katandise kokoshin PPU një thelë.

1234567890

1 Like