Diskutime te lira - Shkurt 2022

faleminderit për info se nuk e njihja. kujtova se ishte gabim përkthimi nga zelli i tepruar.
e veriut :disappointed:

E Veriut, eshte gabim. Ai e thote dhe vete : nje vend me 50 miljone banore. Pra sigurisht qe e ka fjalen për Korene e Jugut qe aplikoi politiken “testo, gjurmo, izolo”

Por pikerisht, ja ku eshte tani Korea e Jugut : hoqi dorë nga politika e saj po aq e çmendur sa dhe ajo izolacioniste (alla neozelandeze & co.)

Njeriu që do fiton do të jetë ai që do fokusohet në ligjet e natyrës - Luc Montagnier, biolog dhe çmim Nobel për mjekësi. No-vax :joy: :joy: :joy:

Bravo Luc Montagnier, njeriu që do të fitojë do të jetë ai që do të fokusohet në ligjin natyror të darvinizmit; do të fitojë më i forti, ai që do të thyejë kafkën tjetrit sipas shkencëtarit Mesia Darvin. Me siguri edhe ju ne te njejten menyre jeni bërë fitues në xhunglën e çmimeve Nobel. Bravo!

Do plasi ajo gjylja e madhe andej nga Ukraine?

#dojadalin

Fronca i hoqi maskat ne publik, finalmente…kosova shton masat ne kufi

Jemi ne lufte me komunistet ne si me ato te veriut edhe me ato enverist apo ato qe jetojne ne france… Ne ja dolem qe ne shkurt 2020… jo me mbas 2 vitesh

Franca mbi te gjitha do heqe shume se shpejti QR Code vaksinal, masë komplet absurde (85% e popullsise eshte e vaksinuar dhe kush desh të vaksinohej u vaksinua : QR code nuk ka me asnje efekt presioni). Dhe kete do e pershpejtoje per arsye se skenari kanadez sot i ka trokit tek dera

Jo, në fakt. Nuk ka kellqe Rusia per nje të tille. Amà sillet si ai qe tha «mbameni se do vras ndonjerin »

po Amerika qe i tha rusit: “ik mer pirdhu anej kush po te pyt ty?!”, dhe rusi ja ktheu: “shko pirdhu ti jo une, se un nuk jam si francezi qe te lepihem ty!”. I tha francezi rusit: “Po ti ç’pate, t’hyni apo te doli? Kush o tu fol me ty, as du me e dijte kush je, leqen, dava legeni me keq se gjermoni!”

3 Likes

Krimene e moren pa cak pa bam .

Edhe ukrainën do ta marrin. Pjesën ruse. 30-40% të truallit. Do vihen ca sanksione dhe deri në behar do harrohet.Perëndimi nuk humbet gjë,përkundrazi shtyn kufirin nga gjermania në mes të ukrainës.
Ukraina është shtet artificial. Do shpërbëhet,ashtu si maqedonia,bosnja.
Për në shqiptarët, ukraina është një shtet proserb,ashtu si rusia. Prandaj një më pak,nuk prishë punë

Vari ■■■ët Ukrainës, vari ■■■ët çmimit te gasoil të dyfishuar, vari ■■■ët çmimit të metanit të trefishuar dhe çmimit superekord të benzinës, vari sumën boleve të Marlonit falas fare.

plakush iku koha kur me 2 Euro e mbushje makinen plot me metan.

Po po e di, ka Iikur koha e plakusheve qe ta mbushnin me metan, ka ardhë koha e vajzave qe e mbushin bombolën me ajer të lëngët si karburanti i anijeve nderplanetare.

Keni vene re kete fushaten kondra Dukes?e permend shpesh sepse seksioni I sportit ,I vetmi I lexueshem i shtypin shqiptar nashi eshte i mbushur me artikuj kondra dukes .ta heqim thone se ka 20 vjet ne detyre.dakord por gjeni nje me te mire .pastaj nese e ben punen mire pse ta heqesh.fakti qe ka 20 vjet ne detyre ndoshta tregon se ka fituar eksperience .Duhet pare si ishte futbolli ne 2001 e si eshte tani .shtrember te rrime e drejt te flasim ne Shqiperine e vitit 2001 kur gjithe keto legjendat qe dot e kritikojne is mbathen e pane veten e tyre ky I doli per zot futbollit .

je i sigurte per kete gje, se une i shoh ketu ku jetoj e punoj, shume nga ata qe kan bo vaksinen, po ikin ne boten tjeter apo po bojne kimio,
jane persona qe kam punuar apo banuar ne nje pallat, gjer me tani 4 tek puna dhe 3 tek pallati,

rv, a mund ti shpjegosh plakut qe nuk e kupton gjuhen barbare qe ke sjelle me link, se perse eshte fjala,

Pjer, po te jene pallate te ndertuar me pune vullnetare ka shume mundesi qe kancerin e kane marre nga pluhuri i çimentos gjate punes.

1 Like