Diskutime te lira - Shtator 2019

Videot e metes nuk jane marre nga ora dixhitale mbi tavolinen e shokut jemin dhe shaban, ato jane marre nga stilokalemi i qejfelliut salianj! I njejti stilokalem qi inqizoi vellain e shokut fatmir

Ore po nuk behet ai vend. Fshatari yne eshte Hajdut po ashtu edhe biznesmeni. Kur Presidentin e ke fshatar nga Cepani e Lidren e opuzites malokesh…cfare te ardhme ka vendi?

http://www.panorama.com.al/me-sa-perqind-perzierje-e-do-skandal-me-vajin-e-ullirit-kamera-e-fshehte-zbulon-skemen-ja-si-perzihet-me-vaj-luledielli/

1 Like

Donatella Versace e Tiranes :

imazh

Kush jam une qe te kundershtoj ty por keto jane kumptence e hyqymetit qe krye ka ATE qe e do aq shume ti :blush:

Shko gjurmo peshkun e 2011 te lexosh cfare kisha une.

Ti kishe gje per pompinon qe i beri Gjigandi dhe ti gjigandit?

Cer Donatelle mer… kjo qit njerezit nga burgu ne menyre te mistershme… Donatellapunonte si kafshe 20 ore ne dite e nuk mblidhte zarfe burgaxhinjsh… Po ai heroi i demokracise qe u vra me patllake me silenciator ne dore kaq keq e paska lon familjen per leke… apo kush u knoq me leke thuj.
Kape i cik kush i qit kriminelat prej burgu:

Ti je varianti i Pjerinit femer … si disidenti i pare shqiptar i Enver hoxhes…ti disidentja e Salih qenefit.
Ti dhe shtresa jote e paraculove te djathte i keni bere dhe do i beni pompino Salih qenefit. Shiqo te persekutumit politik…pavaresisht vuajtjeve te tyre nuk u fisnikeruan por mbeten zhele te nje ish-komunisti.
Oriola Pampuri, ish e persekutume…kelthiste ne tv ekran pa pushim si e lemerisur… lereni 21 janarin …pse me 21 janarin…
Te persekutumit ne vend qe te zhvillonin nje ndjenje neverie ndaj dhunes e vrasjeve, jane bere bothe breke me Salih Qenefin sot e kesaj dite.
Po mir mer kur Oriola Pampuri, illi ne gnjitje i Pedit eshte e lodhme me 21 janarin edhe ne mos na e cani karalloin me vuajtjet ne kohe te Bace Enverit…sepse jo per gjo por ndoshta Skraparllinjte e Albes me zamete kan te drejte kur thone mire ja u boni.
Kur shifni Aldo Bumcin cdo nate ne TV tu sulmu Gjigandin si te korruptum… a ju del para syve Gerdeci… dhe shkresa e Zenit…per Aldon…kur ishte Minister???
Para se te flisni per Pompino nxirrni nje fazolete e pastroni gojen tuaj te djathte nga gojorja e rradhes…

3 Likes

E kisha na aspekti i jashtem :stuck_out_tongue_winking_eye:

imazh

Duhet te jesh goxha i shemtuar nga aspekti i brendshem kur sherbehesh me gjykime te tilla, me pamjen e tjetrit.

Te dyja krahasimet sherbejne per t’ia treguar vendin Bushatit … dmth qe s’ke ndonje gje te re per te thene ose ose ti flet sic fliste filani para teje. Taktike mbylljegojedashese.

me c’kam pare edhe ketu ne te njejtat % perzjehen varjerat e mire ushqimor (cold pressing) me ato te procesuar me nxehtesi. Etiketat shkruajne me te madhe: vaj avokado.
Por po mos lexosh tekstin e imet e ha vertet per produkt puro. Tjeter lloj vjedhjeje, tjeter lloj maskaralleku. Edukimi konsumatorit mbetet kerkese e hapur.

Nuk u dolen llogarite ketyre në fakt, kaq eshte e gjitha. Në 2010, Qenefi dhe Floriri deklaronin se jo vetem ne Lokalet e 2012, por deri dhe në legjislativet e 2025, PD dhe LSI do ishin bashke ne koalicion dhe asgje nuk do e thyente aleancen e tyre.
Eshte kriminale ta thuash (une e kam thene mese nje here) por nese nuk do te kish 21 janar, Qenefi sot qe flasim do te ishte kryeministri i atij vendi.
Tani qe gjerat rrodhen ndryshe, ketyre u vjen per mbare te flasin per pompino (nderkohe qe me i interesuari asokohe per aleance PS-LSI ka qene Floriri, i cili e kish te qarte se sado te vidhnin, pas 21 janarit, pushtetit nuk i avitej dot më me Qenefin në koalicion).
Ça t’thush… . Nuk e kane marre veten as pas 6 vjetesh

Jo ketu kjo sndodh. Perzierja eshte e shkruar dhe ka njerez qe zgjedhin vaj avokado apo coconut per skuqje e jo vaj extravirgin ulliri. Ajo qe ndodh ketu eshte prejardhja e ullinjve eshte e dyshimte. Italianet kur skan te korra te mira marrin ullinj nga Spanja e Turqia por kur kapen ulin cmimet dhe ne kemi fat te blej ndonje prudukt te mire me 50% off. por te vesh voj llulledielli e ta shesesh per virgin olive oil ktu nuk mbijeton po e bere.

Mos, ma dhjeve :joy:
Ej, po eshte nje Itali e tere qe tallet me opercionin e 67 plastik te Donateles, degjove, degjova thuaj

Pffff, po ça ti tregosh vendin Bushatit amon. Ja ka tregu vetes venin Bushati me kohe e me vakt. Dhe pikerisht, kete e kupton nga biseda qe ka bere ne tavoline me Bazen

vaj avokado por edhe ndonje tjeter (jo coconut) i kam pare te shiten te perziere sigurisht e deklaruar ne etikete por behet loje me shkrimin e vizualen e gjera te tilla.

E ka sakt Tironci në fakt

Kta jan militanta partish mer. Ket teorine qe Ram i coi per ti vrare e di kush e ka hudh i pari? Fatos Beja, qe ka qene me i hajrit i ketyre…dhe kta e perserisin te gjithe si papagalle Shqupi dhe jo per gjo por guxojne te thone qe jane te baraslarguar me citime nga zyra e shtypit te Shqupit.
Po mir mer ai i coji… ti pse i vrave? Po qe ke nje politikan te lire qe del mitingjeve qe ka shprazur 1500 fisheke luftarake kunder popullit te vet e qe frymezon revolucionaret? Vari leshte…

Donatellua i ben pompino Bushatit me vaj avokado! Nderkohe qe Mero i bie me doren e avokatit Ngjela duke pare kete vizuale me vaj kikiriku.

nuk thashe e ka gabim. Thashe qe maskaralleku i tregetise te formalizuar e kontrolluar vazhdon por ne forme tjeter.