Diskutime te lira - Shtator 2019

large_000000

replikat e tipit loje kungulleshkash i mbyll 1 faktor: aleanca anti nazi-fashiste

kaq mjafon per Asim Vokshin.

rraca e qelbur pro fashiste qe ne gjeneze rraca juaj e PDse promovon revizionim te historise
Cdo tentative per te budallallepsur njerezit
ia vlen per ju
Nuk ka barazlargesi harrojeni

nese nje bole eshte raca e qelbur fashiste, tjetra bole i bie te jete raca e qelbur komuniste.
Ndersa trokellima e baraztundur ndermjet boleve, eshte raca e qelbur demokratike ngambrapa (qe ka bolet e Marlonit ngambrapa).

Harrojeni barazlargesine nese doni te jetoni rehat pa kujtese se çfare ka ndodh ngambrapa, e çfare po ndodh ngambrapa.

E mer Kamunista nuk ju vjen zani sot se vetem me Lali Erin doni me u morr. Kta te Opuzites gjoja antikomuniste hudhin lek te modh per te perbalt kundeshtaret per tendera dhe kapen gafil.

@Pjetermustakuqi Pse mer Endri Prifti qendroka pas Pjetermustakuqit tone. Una kur humb lekat nr bixhoz nuku ja kerkoj obames a trumpit, ky tipi ja kerkon Likes e Edvinit

1 Like

1 Like

Prokuroria ka kërkuar tablatet telefonike të mia me Alizotin dhe është zero. Unë nuk kam biseda telefonike me Albert Veliun dhe gazetarin Jetmir Olldashi’ , është shprehur Ervin Salianji
Ky personazh nuk ka asnjë thirrje drejt meje, ndërkohë që ka 22 thirrje telefonike me Taulant Ballën.

Kamunista trima dilni nga Vrima… nxirrni filmimet tek Shqupi e aty i keni te tana. Kshu eshte kur nxirrni heronj kurvjar e fallsifikator… ne burg e keni vendin ne burg

“Për Geron Xhafën, mora një denoncim të ri nga gazetari Jetmir Olldashi. Ai më tha se ishte duke bërë një investigim të madh, që kishte lidhje me qeverinë. Meqë unë jam marrë me denoncimin e bandave, ma solli mua. Materialin audio e kam marrë disa muaj para publikimit, ishte në CD, ose USB. Në këtë material ishte vëllai i ish ministrit me Albert Veliun. Edhe tabulatet telefonike e vërtetojnë që unë kam folur me Jetmir Olldashin e më pas me Albert Veliun. Pas publikimit të materialit kam patur kontakte me të dhe familjarët, pasi Veliu më ka thënë se ishte në rrezik për jetën. Sa herë kishte kontakte me persona të ligjit ai më shprehte shqetësim”, tha në dëshminë e tij ish-deputeti demokrat.

Ish-deputeti iu përgjigj edhe shumë pyetjeve që iu drejtuan nga avokati Ardian Visha, i cili mbron interesat e Geron Xhafajt në proces.

Avokati insistoi të dinte se përse Albert Veliu ishte person i besueshëm për opozitën. Salianji iu përgjigj se ai kishte bërë burg me vëllain e ish -ministrit. Më tej, ligjvënësi lëshoi akuza ndaj Vishës, duke thënë se ai ka mbrojtur Geron Xhafajn, duke mos lejuar ekstradimin, në kohën kur ishte drejtor i marrëdhënieve me jashtë në prokuroinë e pergjithshme. “Ti je i akuzuar që s’ke lejuar esktradimin kur ke qenë drejtor i marrëdhënieve me jashtë në prokurori. Ti je në konflikt interesi dhe je po njësoj llum, i korruptuar dhe pjesë e një sistemi të kalbur dhe vicioz që ndërhyni në gjykata prokurori dhe kudo.” :grinning:

Asimi Bije vokshin e kishte halle jo nene .

Kriminelet ne litar!kriminelet ne litar !:joy:

Kshu jeni juve kriminel taliban nga i pari deri tek i fundit.

Amon mos na e kujto ate litarin se iken ato kohe te lavdishme. Kta BQ ne burg, ne burg… nuk ka tendera e leka per keta…nuk ka sup per kta Pedat… igjithe pushteti Sovjeteve dhe e gjithe tepsia Gjigandit qe i morrsha te keqen…ardhi ardhi pas kaq shume vjetesh.

Beteja kunder “morrave te kuq” ka rifilluar . :v:

Quhet Harekiri se ti nuk je as Taliban personalisht se ata jane trim…ti je morri i kuq bashke me ket plehren qe Partia Lavdishme e Punes e futi ne rradhet e saj, e beri sekretar partie dhe e coji ne Paris per tu permiresuar si mjek… e mbajti edhe pran shokeve te byrose per tu kujdesur per shendetin e tyre… e cben Salih Qenefi???
Ben lemsh Vatanin qe ai litar i shkurte paska qene…

Kurti kryeminister do thote humbje strategjike e investimit serb te kombit “kosovska-metohija”,dhe hapje e rruges per shqiperine e 1912-s.
Danubska osmanllija refuzohet me gjith tespije e kosovskametohije,
Timoni po drejtohet dalngadale atje ku duhet.