Diskutime te lira - Tetor 2020

Më fal se jam edhe i/e pavarur, jam i/e paparti, opozitar/e i/e përjetshëm/me (ta shikosh kur të vijë PDhi në pushtet, po erdhi ndonjëherë, çfarë kam për t’i punuar, vetëm te vije pa ia tregoj unë), po identitetin kombëtar e ka mbrojtur vetëm Prof. Dr. Sali Berisha. Të gjitha këto për shitjen e naftës serbit e të detit grekut janë vetëm aludime të medies që duhet t’i vihet kyçi që të bëhemi si Ruanda. Media e vërtetë, profesioniste, e pavarur dhe e papolitizuar e Shkëlzenit nuk ka thënë gjë për to, kështu që nuk janë të vërteta.

si s’po duket Stalker te boshim i dor muhabet per filmin e modh “Njeriu qe e ma (kameren) me dore” te Dziga Vertov.

tetori maroi, neser fillon nendori :grin:

1 Like

le te maroje e le te filloje kush te doje, ka rendesi qe alkooli as fillo e as maro kurre:

Po posto dreqi e mori ndonje artikull te Fredit nga Peqini se do merzitet. Ndonje nga ato me spiun Rus

publikuar 14 minuta me pare se komenti siper; thuj masanej qe ne Peshk nuk veprojne agjenturat:

https://peshkupauje.com/t/a-keni-ndonje-shprehje-tuajen-origjinale/5553/298?u=inkuizitorimoth

Një agjent sekret i vërtetë bën lojë të dyfishtë, mandje tamom tamom bën lojë të shumëfishtë, aq të shumëfishtë sa nuk e di as vetë se për kë shërbim sekret punon me të vërtetë. Dmth vërtet e quajnë shërbim inteligjent, por sa për të thënë, sepse në fakt është shërbim gomor fare.

Jo, se kam frike se i ve kyçin gazetes se politizuar dhe na ben si Ruanda a Uganda. Si nuk na solle shembullin e ndonje medieje te papolitizuar, sic je edhe vete, qe te mos i veme kyçin, perveç medies se Shkerdhenit.

Ja Grande Kapo, shikoje këtë videon me Lulushen para se t’i vëne drynin kësaj gazetës së politizuar dhe të na bëjnë si Ruanda, duke lënë vetëm medien e paparti të Shkërdhenit.

e nxorre kafen e mengjesit eee

E nxora, e nxora, mos na e qa hallin, po shiko beji yzmet vetes, shko aty ku te thashe, te ura, se ju te pavarurit e paparti keq e keni.

Pagun nai cik Mero pagun?

Po pres te shkruj Mero, Fredi, edhe KARLo naigje per veton e Hollandes

un po pres Godone te vije e te komentoje ne Peshk, por nuk po vjen.

Ate thuaj…

Merua, çani dhe shumë të tjerë janë nën ndikimin e lobit grek,i cili mbështet gjithashtu edhe opozitën.
Të gjithë antikombëtaret janë bërë bashkë.
Atdheu i lulit,hollanda,i vuri veto shqipërisë dhe jo ramës.
Apo opozita nuk e konsideron veten shqiptarë?? Vini dulen kryetar të pd-së dhe i keni zgjedhjet të fituara​:stuck_out_tongue_closed_eyes::stuck_out_tongue_closed_eyes::stuck_out_tongue_closed_eyes::stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hopppa dhe nje tjeter :

nuk erdhi Godoja, por te pakten na erdhi Stalker suedezi.

Lockdown me shkolla e universitete hapur , shpikje e re kapitaliste ! Duke pritur valen e dyte ne Kine …

Per veton e Luluthe holandezit thua? C’thote gazetari i paparti Qim Peka i medias së papolitizuar të Shkërdhenit për të, na e sill pak.

Po une ate te e kam pa maleve me Ilirin pse edhe me zenin dilka maleve ky? :rofl::rofl: