Do divorcin? Jo, thjesht e dua tavolinën të pastër

Nje prurje shume e lezecme blendo. Artikell qe shko pertej pastrimit te therrimeve ne rastin e saj, e te tharjes se kenetes morale ne rastin tat. thx!

He mo xhaxhi Blendi e shikon si prishen temat nga Administratoret ne peshk sidomos kur jepen me mburrje shembujt e tyre personale.
Fjalet kyce ne kete Teme jane si me siper: LOVE, MODERN, DASHURI, CIFT, MARREDHENIE…dhe xhaxhi Blendi thote eksploroni ceshtjen e seksualitetit duke hapur teme enkas. Me pak fjale une kuptoj qe per Blendin seksualiteti nuk eshte pertinent per Martesen ndersa punet e shtepise po.
Me pak fjale seksualiteti ne Shqiperi ne rastin me te mire te Blendit eshte taboo per martesen, ndersa ne rastin me te keq si ne rastin e Quazit po aq i denueshem sa vjedhjet e fondeve publike nga politikanet Shqiptare. Fatkeqesisht seksualiteti shihet tek ne ende si deviacion nga norma qe eshte aseksualiteti e moraliteti seksual aka impotenca.
Nderkohe Aqua permendi me gjysem zeri qe sigurisht do i suleshin …se si funksionon terheqja e forcave mashkull-femer ne kete rast… qe une do e perifrazoja pak ndryshe…CFARE BEN KAQ MIRE KJO FEMER NE KREVAT QE MASHKULLI I BINDET SI SHELEG QOFTE NE PUNET E SHTEPISE…

1 Like

Cfare rastesie e kendshme te lexosh kete tregim.Sepse une po kaloj te njejtin problem.Kur u ndava nga e dashura,si zemermire qe jam,ne vend qe te dilte ajo nga shtepia qe ishte ne emrin tim,dola une.T’i bie shkurt,para nja dy muajsh u ktheva dhe ajo shkoi te shtepia e dashnorit te ri.Po meqe ajo shtepi eshte e vogel,gjysmat e gjerave i ka lene ketu.Une vete kaq aq shume gjera,sidomos rroba,saqe me duhet edhe nje shtepi tjeter.Kam falur ca rroba e kam hedhur ca gjera,po prape rremuje.Puna eshte qe une jam rritur ne varferi dhe rroj me friken se ato kohe mund te kthehen prape,keshtu qe duhet t’i ruaj gjerat per rainy days.Qenka njefare lehtesimi te mesoj qe nuk qenkam i vetmi qe kam kete problemin e rremujes nga gjerat e shumta.Ma merr mendja po gjeta nje grua e zgjidh ajo problemin.Sidomos po e gjeta me para:P

jo sipas meje, por sipas Librit qe ka edukuar gjysmen e planetit deri ne dukjen e fundit te epokes nga mbrapa, Libri e ka kthyer majmunin e lebetitur ne njeri te lebetitur.

Dekalogu ka funksjonuar sepse eshte nje i tere, te dhjete urdheresat jane te lidhur me njera tjetren. Konkretisht urdheresa mos vidh! dhe urdheresa mos pallo gruan e tjetrit! reduktohen ne nje te vetme mos vidh!, sepse duke pallu gruan e tjetrit i ke vjedh pasurine me te madhe qe ka tjetri.

Por siç duket per njeriun e lebetit dhe kurreshtar te epokes ngambrapa nuk vidhet ose pallohet gruja, vidhet dhe pallohet lavatriçja qe i la breket. No problem!

(ja ku hyme prap ne teme, meqe po flitet per punet e shtepise)

Por kur gruaja eshte e pa-martuar Quazi i vidhet virtyti Kombit??? Ti me shoket e tu qe ne kohe te Majmunit keni tentu ta ndrydhni Femren ne cdo menyre se e shikoni Seksualitetin e saj si gjon me te ndyre ne bote dhe e keni atrofizuar kete seksualitet ne kornizen apo vorrin e Marteses. Sigurisht perderisa e trajton nje akt dashurie homoseksual te denueshem si vjedhjen e fondeve publike a rryshfetin. E keni kap rob e skllaveruar femren e i keni dhene formen tuaj te Mashkullit duke i sulmuar seksualitetin.

Un me shoket e mij, bashke me Mojsiun, nuk jemi mare me ndryshimin midis pederastise dhe lezbizmit siç ben ti me shoket e tu lesbo dhe pede duke marre me te mire lesbiket, por zbatojme urdherin mos kryej tradheti bashkeshortore!, dmth barazi e plote gjinore, ose sipas teje dhe shokeve te tu shtypim njesoj edhe seksualitetin e burrit pederast edhe gruas lesbike, e sublimojme seksualitetin, e Sublimierung-ojme seksualitetin.

Shume shkrim i bukur.

Ngelen duke shpik teori per te justifiku deshirat per orgjira. Te tjeret shpikin nicks dhe direkt me etiketa ne dore. A thua se s’kuptohen kush jane. O ti, you know me, yes I know you very well, mos le nam. Lol

Para ca ditësh lexova për nja dy cuca që e kishin kthyer në biznes qeverisjen e shpisë, koncept i huazuar nga Amerikanët, që janë mbështetur vetë fort te Japonezët, etj.etj. Vijnë në shpi dhe ti marrin me rradhë, letrat, rrobat, tenxheret, etj. dhe ta zbrazin et ta sistemojnë shtëpinë kundër pagesës. Teoria në bazë të kësaj është: sa më pak gjëra, aq më kollaj ti sistemosh dhe aq më i lumtur. Rregulli në objektet rreth teje sjell rregull në kokë.

Aqua nuk jane teori por gjetje shkencore qe nuk mund te pertypen nga Moral Mbajtesit e shoqerise apo asfiksuesit. Kur dy femra bejn dashuri me njera tjetren nuk quhet orgji dhe shpesh jane ene brenda Marteses e bojne ene pune shtepie. Por Seksauliteti i nje femre mund te shprehet njesoj si me nje femer ashtu edhe me nje mashkull sepse marrin kenaqesi ne te njejten zone erogjene.

Po mir me Aqua, te famshmen Janis Joplin qe ndonese vdiq aq e re krenarisht ka pasur aty tek 600 te dashur meshkuj dhe mbi 800 te dashura femra, e klasifikon heteroseksuale apo homoseksuale??? E shikon pra qe ene kto te shamet Pederast jane thjesht ofeza qe duan te klasifikojne e roberojne seksualitetin si ckan bo kto 2000 vjet.

Ca lidhje ka Janis Joplin. Une fola per vete, thashe mos na bej teori se s’jane te gjithe si ty qe do 3she apo si Janis me bilanc pozitiv ne favor te femrave qe mund te jete po aq rastesor sa fakti qe ka dhe njerez qe ndjehen hetero e s’i ndjell hic gjinia e njejte. Ti tashi na qan hallin, e keni nga presioni moral thua, e nderkaq shpalos teorine tende iluminuese shkencore. Po prape s’me tundojne, ik prishi mendjen ndonje femre te zhgenjyer qe kujton se ia ka kush borxh ndjenjat qe ka investuar ke meshkujt.

Provove teorine time qe as ti nuk i ke shpetuar Topitjes e Shtypjes Sociale dhe tmerrohesh nga mundesia qe cfare po them mund te jete e vertete PA QENE OFENDUESE, dhe pa patur te beje me ty personalisht.

Femra eshte e denuar te mbaje mbi shpine ate lloj dogme, qe lidh ato fije qe thurrin stofen rezistuese te shoqerise ndonese kjo dogme eshte shpikur per roberimin e femres duke e sulmuar tek seksualiteti.
Strofullen e gjen tek Gjuha ku gjen si gjithe Frikacaket …Anormalen sipas kornizes qe ta kan shtrenguar rreth kokes ku une jam partizan orgjie nderkohe qe klasifikohem me siper ene si Pederast…kategorizime qe evitojne realitetin, por lene diskutimin ne erresire te paprekur.
Lufta per te kategorizuar shprehjet e seksualitetit si Anormale e Devijime con ne denime gjuhesor si ajo e Pederastise e Sodomes a Orgjive Romake.
Te kuptova e faleminderit qe harxhove kohe me mua.

1 Like

mir o lebo nuk je pederast, na fal per perdorimin e keq te fjales, ti je gej ne perdorimin e mire te fjales si ne rastin e atij birit qe i tha te atit un jam gej, dhe baba ju pergjigj ti je … me kuptimin e keq te fjales, sepse gej eshte ai kengetari i moth.

edhe partizan orgjie nuk je, je partizan kenaqsie kolektive ne grup qe çliron femrat nga gjuha e frikacakeve qe i shtypin nepermjet gjuhes, ndersa trimat i çlirojne duke i lepire kolektivisht me llape.

urime per nikun e ri Oidriso

1 Like

aha ahaha sa i modh qe je, isha nervoz nga beteja me titanet e peshkut, e me hiken nervat komplet! ahahaha

O Quazi, ty te lumte bashke me shoket e tu e Moisiun, se ja u keni nxi jeten femrave kto 2000 vjet sa urrejne vetveten. Une skom pune qe te cliroj Femrat thjesht du me i kuptu sa kontroll keni ende ne mendjen e tyre pasi Ja keni pushtuar mitren e ja u keni kthy thjesht ne objekt shumimi me shonce te larta vdekshmerie gjate lindjes, pasi ja u keni mbush menien qe Maria mbeti me barre pa bo gjo, pasi keni luftu qe jeta e Femres fillon me martesen dhe mbaron me martesen…keshtu do shkoj kjo pune qe kur te flasim per martesen do flasim per punet e shtepise…
Tani luften do e humbni avash avash, bashke me Moisiun, se Femra ka vite qe e ka morr ne dore sistemin e saj riprodhues e prandaj spushoni Tirada ndaj Masturbimit e nga mbrapa modernes se ju vjen Plasja qe spermatozoidet e deleve do hupin kot prapa mbrapa…Do vije dita qe Femra kudo do celebroje Seksualitetin e vet pa nocione si devijime apo perversitete edhe kur flasim per nje akt human seksual qe mund te mos i pelqej gjithekujt.
Me kto kodet morale ndalonit me ligj 90% te praktikave seksuale nemartese deri dje…po kan mbetur edhe ca akoma.

YY[quote=“bsalaj, post:1, topic:2659”]
Natyra ime është që të lë çdo sirtar e dollap hapur, si një hajdute.
[/quote]

“It is my nature to leave every cabinet and drawer open like a burglar”

nuk eshte ndonje mekat por duhet te thuhet kur shkrimi eshte perkthyer me Google Translate

ajo dite eshte larg, do vije mos u be merak, po do pune derisa te pastrohen trute e çlirimtareve seksuale nga shurra e hysni kapos qe i ka hudh çuni sheqeres.

Prit i here se tere sistemi i gjuhes e kemi tiranizuar per te shtyp femren, jemi ne qe e kemi bere “kurve”, kurse ju do ta çlironi duke e bere “puntore seksi” sex worker me tre turne tek semafori.

Jepi llapes jepi, vazhdo, ishalla te shof edhe ty tek semafori ne kuptimin e mire te fjales.

Burri qe ulet mbi therrime biskotash …!!!

edhe nikoqirja qe ankohet per maskilizem ??!!!???!!

How about te perveshesh menget e te pastrosh pislleqet e tua zonjushe perpara se milingonat , kakarroqet sic i thone shqiptaret ne amerike , ( karkaleca buke) , apo cimkat te ta mbushin shtepine , pse jo edhe morrat , edhe te mos presesh qe burri apo kushdo qofte , apo akoma me keq femija yt neser pasneser te jetoje ne ate jete mizerje qe ke zgjedhur.
Jeta nen psillek eshte nje depresion i gjalle qe mbart depresion te vjeter ndoshta por edhe riprodhon depresion te ri.

Pisllek dmth jete pa organizim, pa higjene, dhe aspak e shenetshme. Atehere me mire jeto ne rruge

2 Likes

Sigurisht qe nuk eshte perkthyer me Google kapo. Urdhero perktheje me Google Translate dhe na trego se cdo te dale.

Nuk e kuptoj kritiken se s’na the asgje konkrete.