E ardhmja ishte dje ?!

Fuck Kullat…tek Liqeni … e theu Bitcoin $7400, shkoji tek $ 6500 sot dhe po me duket se do sulmoje $7000 sonte e neser. Ndoshta eshte paraja e taksave te investoreve te vegjel amerikan qe do futet tek CriptoCurrencies. po mos shofim $ 5000 e pastaj njerezit do fillojne panikun perseri.
Parate e taksave te amerikanve eshte pozitive por fryma eshte teper negative.
Ska mbetur institucion e shtet pa i sukmu Criptocurrencies, kush e pjerdh Gent Sejkon.

Para dy javesh pashe nje doc series ne netflix mbi bitcoinin , e te them te drejten se kam ndjekur me , vetem tek tuk kur del ndonje postim ne instagram, po per mua e ka humbur qellimin e krijimit qe pasi hyne ne loje hedge fundet e wall street… Mbi te gjitha qe per Shqiperine eshte vite drite larg si koncept, klime qe favorizohet dhe nga diskriminimi virtual qe iu behet shqiptareve ne mundesine e blerjeve e transaksioneve si vend i humbur e i pazhvilluar , i destabilizuar , postkomunist :stuck_out_tongue:

Me beri pershtypje qe shqiptaret e tiranes kryesisht investonin ne bitcoin me humbje kurse shqipet e Prishtines kishin bo goxha investime ne bitcoin Mining e jo bitcoin si currency…
vjet ne vere e kishim bitcoin ne pullback tek $1200 po sma mbajti botha…tani po shifsha qe ne 3 pozicione kish akumuluar respektivisht humbje 25.61%; 58.47%; 64.57%, jo keq

1 Like

Me humbje do kene dale vetem po te jene futur ne nentor/dhjetor e i ka zene gremina e 2018 :stuck_out_tongue: …e t’na e kishte mbajt bytha kur ishte 700$ …

Po kosovaret kane 100 teze xhaja daja ne gjermani e zvicer, kane facilitete si nga ana financiare si dhe ne teknologji jane me te dhene pas kompjuterave e gaming e rrjedhimisht edhe mining…pastaj ata kane futur atm bitcoin te paret , donin ta fusnin dhe ne shqiperi po tani per mua ka deshtuar si infrastrukture financiare, vetem po plasi ww3 ose te shkaterrohen ne inflancion gjysma e vendeve te botes do kete sukses.

Une u futa tek 300 usd e dola tek 2500-3000, kur shkoji 1200 usd ne vere vjet , duhet te isha fut se e mbajti frymen tek $20000. jam fut tek $ 8000-7400 e vetem humbje po shof. ndoshta e kap prap 200-300 usd se po su ngrit keto dite do vizitohet 5000usd sa te hapesh e mbyllesh syte e me poshte

Kreu i Investimeve te George Soros, Adam Fisher, ka marre aprovimin per te investuar ne Cryptocurrencies.

1 Like

Ndersa Ekspert financiar po trumbetojne renien e pakthyesheme te bitcoin drejt Zeros si pasoje e kosotove ende te larta minerare kompjuterike, Bitcoin sot kercen 10-12%, ne $7721.51- 8055, ne gjysem oren e pare te parahapjes se burses, e sigurisht larg nivelit $5000, qe shihet si niveli i renies se lire.
Nderkohe strateget financiar te Barclays nuk shkojne aq larg por thjesht pretendojne se niveli $20 000 i bitcoinit vitin e kaluar, eshte niveli me i larte qe do te shohim ndonjehere.

Miting është gare, nuk është e nevojshme me shume fuqi për network , pasi vetëm do shtohet vështirësia dhe ulen fitimi për bllok të gjetur. Pra network ska nevoje per me shume miting, jane njerezit qe duan te bejne lekë

Bitcoin është si myspace, ka shumë probleme rinie. Kostoja për transaksion e lartë, e konfirmimi i pagesës mbi 20 min, e bëjnë të përdorshëm vetëm për shuma të mëdha.

Plus fakti që çdo transaksion është publik nuk është i sigurtë, çdo njeri që të njeh hallet adresës merr vesh sa lekë ke

Kripë të tjera ai monero e etherium duken me te hajrit

Ne parim e ke mire por jo ne kontekst. Crypto Mining ka kosto njerezore por edhe ne Energji, sepse kompjuterat harxhojne shume energji. Pikepamja Marksiste se kur kostot e Mining nje Crypto currency tejkalojne vleren e cryptos atehere vlera shkon drejt zeros, eshte e frikshme por jo e vertetuar sepse Minatoret paguhen me shperblime e jo me vlere cryptoje, nderkohe qe oferta e kerkesa injorojne koston e nje produkti jo rrallehere, sepse sic thua edhe ti Frika dhe ceshtjet e sigurise gjithashtu krijojne ate qe quhet Fllucke.
Nderkohe pjetja esht do shohim $10 000-12 000 per bitcoin apo $ 5000; $3000-2000; 200 USd??? :thinking:

Në këtë pikë vlera e Bitcoin është krejtësisht emocionale. Përveç emrit ska asgjë tjetër, kam idenë që amazon e playwer të tjerë do futen në lojë me cryptot e tyre e marrin mesnatën.

Gjithsesi të ardhmes si dihet

Sot të marrësh rrogën në bitco7n, paguash drekën në Bitcoin e qerane, nuk është e mundur, pas i lëviz tepër vlera

Që një currenci të jetë e përditshme, duhet të jetë edhe stabel

Plus te pranohet ne transaksione. Sot pervec overstockut dhe kodakut nuk ka shume kompani qe pranojne bitcoin. Bankat nacionale po e luftojne cdo dite . Ndoshta po doli Visa Card e te levize crypto mund te shohim nje ngritje te ardhshme por si gjithmone te perkohshme.

Unë po pres që robinhood të aktivoje kriptot

Robinhood si hallve e ftohte me duket…ose kur ti aktivizoje do i beje me pagese. Hidhi syte GDAX nderkohe se cryptot kur levizin lart a poshte nuk te lene shume kohe per te qit pushke

Kam ca shitcoin verdalle, por asnje nga plataformat sme duken te besueshme

Qe cryptocurrency te funksionoje edhe exchange platform duhet te jete e decentraluzuar e p2p

Po pse te duket Robinhood platform e besueshme?

Me e besueshme sesa keto tjerat. Robinhood ke emër e mbiemër, paguan taksat

Keto crypotokompanite u mbajnë njerëzve milionat peng

Plus une flas për kacille, leke 1e dhe po i i humba sme lë gruaja;)

Nuk ka rendesi eshte 1 lek apo 1 milion usd, humbja dhe fitimi bazohen ne perqindje. Nejse Robinhood nuk ofron crypto trade ende.

https://youtu.be/mnhNtuc6PGo

1 Like

Pershendetje teleskop, ku ke humb? Apo je gjithmone ketu midis nesh i mçef mas ferre si shume kolege te nderuar te blogut?

kam diçka te re per ty: