E ardhmja ishte dje ?!

Nje analist financiar para ca muajve, tha se; Bitkoini do shkoje pas ca muajve rreth 6000. Sa u bona gati ta thyej televizorin, por jo, thashe me vehte ky do jete pjese e grupit qe ti shtyje njerzit te blejne sa me shpejt e me shume, po kush e ha ate koqe ulliri :yum:

Pyetja eshte ulli me berthame apo pa berthame :joy:

UT bitcoin pasi goditi nivelin $1835 po mundohet te gjej sot dyshemene tek $2000. Do rifilloje ngjitjen apo do krioje KRATER?

bleme shume pak te x00… jo do ta mysi fedi sot, jo do ta mysi neser…

1 Like

Fedin se kam pas frike po Ustallaret me ate GJISHITN e modh qe vendosin nje mengjes te terheqin parate …dhe investimet i kan hap tek fillimisht tek 250-300 USD…

Kush i ka blere 250-300-500,ka gjetur rastin perfekt se qe pasi theu rekordin e all time high tek 3000 , kishte shume hezitim nga bleresit nisur nga cmimi i larte.

Kujto qe para disa muajsh 1600-1800 ishin rekorde, per mendimin tim tani qe iu afrua 1800 e po ngjitet serish do e kaloje 4000 deri 5000 ne fund te vitit.

Frikacaket zakonisht jane me te zgjuarit po do e shohim a do e ruaj nivelin 2000 usd keto 2 jave…

Shyqyr kemi keta largpamesit e bankes Shqypnise qe na duan te miren :sweat_smile:
http://www.coindesk.com/albanian-central-bank-issues-warning-cryptocurrency-investors/

Tani perderisa njerezit blejne bitcoins ne kafene…vend publik e denominonin… nga individe qe kan bo 100 transaksione keto 2 vjet … e rrezikshme eshte. Une po sbona 5000 trade ne vit me mbyllin ne hale…

1 Like

Ju boni Z .Trump me lek e prap e shani,!

2 Likes

Rreziku qendron , por vjen nga mungesa informacionit, mungesa e infrastruktures dhe rregullatoreve.

Pse e ke me norme ?

Te gjithe e kan me norme…bejne lek edhe me FEE … ne kurriz te…

Ti je ne USA apo jo ? Po pse nuk del freelance , apo s’ia vlen …

1 Like

@TironciLebetit Bitcoin $ 2300 po ben rebound pasi preku suportin tek 1800 , CoinDash qeka hackuar sot $7 milione ne drejtim te paditur.

Kujdes se mos eshte dead cat bounce…mbas nje renie 30%-40%…have fun a little. Do shohim kete 2 javor se cdo behet.

Deri ne 1 gusht rreth 2000$ do rrotullohet cmimi ,e gjitha varet nese do e mbeshtesin protokollin e ri ose jo qe duan ta implementojne minatoret. Une nuk kam kapital :sob: por thjeshte eshte interesante ta ndjekesh.

Mund te bjere serish cmimi , pasi te bejne cash out shumica e startup’s por nese stabilizohet dhe qartesohet protokolli midis minierave , investitoreve pastaj nuk ka me kthim mbrapa.

_Une nuk kam kapital :sob: por thjeshte eshte interesante ta ndjekesh._ me interesante eshte te jesh mrena e mundesisht i kap keq si miu ne cark …ne humbje…

Mcafee, legjenda eksentrike, sapo e hudhi bumjen sot, $500 000 do shkoje nje bitcoin per 3 vjet, nese nuk ndodh do e presi Hajdarin e do e haje ne publik, thote…e bo ky se vetem per nje qen e ka vrare nje komshi para do kohesh.

Rulete ruse eshte , o te bjen bosh ose ha plumbin.
Po ideja eshte per njerez qe kane pasuri te madhe , diversifikojne kapitalin, pershembull sikur 100.000 $ ti kete investuar kur ka qene ne fillime , e ti mbaje per vite e per vite ne rastin qe thua ti pershembull i thone milarda dollare. S’behet fjale per popullin e thjeshte se nuk ia vlen.Maksimumi do blesh 10 po rrisku eshte shume me i madh perpara fitimit.
Po hyne ne loje manjate , tech guru , e stoqe private e hedge funds mbaroi filmi.Lum kush ka harru ndonje monedhe neper xhepa :stuck_out_tongue: Une personalisht po te kisha pas gjendje cash do e kisha blere 1 bitcoin per fiksim te dilte ku te dilte

eh sa gjera ka per te blere. edhe nje miliarde te kesh prap do gjesh bitcoin, nafte, flori, cybersecurity me lon breket.

Flasim per kta se ne ne Shqiperi , ehaaaaaa