E djathta ka bojkotuar PD

çlidhje ka kjo me te djathten dhe te majten ? po ne amerike pse s’varet e djathta atje nga ndryshimi demografik ? pse amerikanet e rinj jane te djathte dhe jo te majte ?
pastaj sala ka kohe qe nuk perfaqeson ish te persekutuarit, qe kur nuk i hapi dosjet, ai u be bashkepunetor i regjimit te vjeter diktatorial. ish te perndjekurit ja hoqen besoj vizen prej kohesh. nuk eshte gje sala i djathte, sala eshte variant i partise socialiste ( qe ne fillim, ate dhe Azem Hajdarin, i futi ne loje Ramiza Alia, si kolone e 5, nga frika mos perfundonin ne Litar si Çausesku i Rumanise). kur te krijohen partite te reja me baza kombetare, raciste apo fetare ato po qe do te jene me te djathte se partia sales.

Pak bojkot dhe pak emigrimi i 4 viteve te fundit.

713 mije vota ka fituar PS ne vitin 2013. Ne vitin 2017 ka fituar 755 mije.
Pra pjesemarrja e ulet nuk ka qene nga PS. Tamam qenka bojkotuar PD.
Dhe votat ua ka marre LSI, e cila ne 2013 ka pasur 180 mije, tani ka 220 mije.
PD ne 2013 mori 520 mije vota, dhe ishte rezultati me i ulet. Tani ka 449 mije, pothuajse aq sa ka shtuar LSI, plus Libra.
LSI-ne PD ia beri vetes. Berisha e futi LSI-ne ne valle, ndaj dhe Meta e ka pike te dobet Berishen.
Pa Berishen LSI do kishte perfunduar si PSD e PR tani, por sot doli e foli si opozita e Shqiperise.

Kam qejf ta mare ky idioti PD,ta lene ne dore te ketij te djathti,te mbledh gjithe anti-komunistet e 2017, te mbledh ish-pronaret ish-te persekutuarit balliste e zogiste se i ra goja e ta coje ne zgjedhje! ka per ta zhdukur fare… kujton se Saliu e shok u bene hajdut votash,percares e vrases nga malli…u bene nga halli mor idiot se ndryshe kurre nuk kishin per te hyre ne zyrat e shtetit! po ti vazhdo bej historine e re kapitaliste shqiptare,ne ate krah fli !