Eurovizion 2019

Nga doli kjo kenga e Maqedonise se veriut?

pa bere ze albania po i merr nga 2 pike sa andej ketej, eshte ne 12she thane

Kush eshte juria shqiptare? Zhani Ciko?

per t’u falenderuar rtsh per cilesine e prezantimit

sapo na kujtoi se akoma jemi te piket e jurive dhe publiku s’e ka thene fjalen akoma

Gjithcka do e permbyse vota e spektatorit. POR énigme e madhe kjo puna e Maqos

vende te ndryshme bene paraqitje te mire sivjet, une e kisha vene re maqon

si dhe kete

Hopaaaa Norvegjia !! (vota e Pjerreve) :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

Mimika e suedezit, priceless😂

Sigurisht qe Hollanda

Konkluzion : paska keshillë gjeopolitike tek jurite profesioniste (Maqedonia, vend i ri )

Hollanda? bohhh…do jete gezuar ky hollandezi i peshkut :joy::joy: ! p…s kenge me kot nuk behet !

doli llafi jot
sigurisht fitoi konsensualiteti

Gjynah san marino shok🤔

Pertej te gjithave, hollanda e meritonte. Sot e degjova per here te pare dhe mberrin menjehere tek publiku. Built to win dmth

Eshte sh e thjeshte : shko në YouTube dhe shih nr e klikimeve te performancave në dy netet e para
Korrespondojne me renditjen finale
:grinning:

1 Like

si shpjegohet Gjermania 0 pike nga publiku, asnje gjerman s’votoi vendin e vet, i bie te jete vendi me europian qe egziston

Na updateoni pak me renditjen neve qe skemi mundesi ta shikojme ne keto momente. Ne cfare vendi eshte shqiperia?

Si e méritonte ? Si kitsch ? Si kitsch i kitschit ? Apo si kenge e mire ?

Gjynah vertet ! Por ka edhe me keq…shih Spanja ! Nejse ne discot e gjithe botes do te degjohet HEY NANANA gjithe beharit !! Kete Hollandezin vetem lagjia e tij do e mbaj mend pas 1 jave ! P.s. PALESTINE e Islandezve ? :fist:

18/26 voilà