Eurovizion 2019

dhe nje shqiptarke në skenë

nuk kuptoj

Eleni moj Eleniii

1 Like

Spanja e Australia as ne 10-tshe? ohhh ??? Jne kenge qe sjellin gezim e hare …fiks per eurovision e publikune tij ! p.s po San Marino me nananana ? mire ti mire…

Si i fiton Rusia votat ?

San marino andej afer fundit bashje me Shqiperine dhe Serbine

Me vota afrofe, apo s’te ka rene ne sy?

Nga wiki: One of the most successful countries in the contest in the 21st century with a total of nine top five placements,

Be Happy…say nananana !! Si tha ai…ti e kene rregull o byrazer…i fut nje tralalala…hmm nanana ! Te presim !

a votohet nga kushdo po te kesh app. te eurovizion, s’e mora vesh
e kam hallin ne pertej atlantikut votojme dot

Nje nga 3 komentuesit e TV francez eshte njëri prej njohesve më të mirë të muzikes (plus producent, etj etj) dhe vjen e komenton ESC për sportivitet (gallate, …). Sipas tij kenga e Sanmarinos eshte më eurovizionistja (dmth dhe më e mira) por sigurisht qe do dale dobet nga piket.
Nuk fiton detyrimisht më eurovizionistja në ESC. Ka të beje shume promovimi paraprak

Me eurovizionistja = me kitsch

Une po mbaj tralalane, ti mbaj nananane shok

Sinqerisht nuk e kuptoj. Si janë keto vota??

Me sa e kam pare e mbaj mend une Eurovizionin…dmth 4-5 vitet e fundit, hera e pare vjet e sivjet nga fillimi ne fund naten finale, gjithmon kenget pop te pergatitura fiks per eurovision kane fituar!!

Harrova ta ve në italike më e mira

votohet nga komuniteti sllav ne europe pavaresisht kualitetit

e paske marre pergjigjen tani e pashe

Jo gjithmone. Portugalia psh.
OSE Ukrahina

Oh, ashtu votojne shume zona (nordiket mes veti, ballkanasit, kaukazianet… ). Jam dakort qe Rusia eshte “nendaja”, por nuk e kisha mendu se ndikon më shume se në rastet e tjera të lartpermendura. Por Ka mundesi

1 Like

Ukraina ate vit nuk quhet, dihej pa filluar qe do fitonte …!