Fasoneritë e call-centerat skllavërojne Ballkanin


#21

Kjo qenka per ta lexuar @xperson qe para disa kohesh pyeste ketu nese tregton dot ne burse nga Shqiperia. A mund te investosh ne burse(stock market) online qe nga Shqiperia?

P.S. ja ku filluan dhe boiler rooms ne Shqiperi se dhe kete kishim mangut.


#22

edhe femijet kineze keshtu vuajne


#23

Me mire keto lloj punesh qe kerkojne nje fare kualifikimi profesional me teper sesa qepja ne makine, dhe me aftesi qe mund te jene te transferueshme edhe ne pune te tjera te karakterit financiar. Megjithate, si cdo gje, execution is key. Cdo projekt niset me nje premise te caktuar, por zbatimi eshte celesi qe ndan deshtimin nga suksesi.


#27

Po une sapo u ktheva nga Shqiperia, pashe shume me teper se ty qe fle gjume deri me dreke.


#28

Kane ndryshuar taksat ne Shqiperi nga vjet?


#30

Mire ik ploteso raportet tani , se kaloi gjysma e muajit …merre dhe ti nje cape buke si spiun qe je


#31

70 % e sipermarrjeve te huaja por ne rang investimesh Italianet jane si kerpurdha 5000 euroshe.

Para disa ditesh lexova nje artikull qe i listonte investimet e huaja ne Shqiperi ,

  1. Greqia
  2. Kanadaja
  3. Hollanda
  4. Austria/Zvicra
  5. Italia
  6. Turqia

#32

Kerriç, sa here do e perseris, nuk kam qene ndonjehere spiun dhe nuk e kam patur noi here kete fat. Dhe qe te jesh i tille (mendoj se nuk ka ndonje gje te keqe te jesh spiun), ne radhe te pare duhet te kesh nje shef dhe nje page per kete pune, mirpo une kam vetem nje rroge si puntor magazine dhe dy shefa te sektorit ku punoj.
A e kupton se sa bllof del ti me llogjiken tate.


#33

Po perdor logjiken tende halucinacionaleske, sic i kishte kontrolluar ti te gjitha me 2 jave , dhe orarin kur zgjohem une e tjetri …Ta kesh per nder te ishe spiun, po ti as per ate pune s’je


#34

Pjer, ne ate kohe ka patur shume spiune vullnetare.


#35

Nqs je kurioze mjafton ti besh nje kerkese me shkrim RFGJ-se dhe ti thone ata emrat e spijunave!
Ke per te rene nga kravati nga habia qe do te te shkaktoje!


#36

Vertete? Aq arkive te forte kane? Kot s’thone per gjermanet. Po sikur te ve krahe anash krevatit si te femijeve mendon se me ndihmon?

P.S. pas 1990 s’ka patur me RFGJ.


#37

E mire ti tashti! Ata jane miniere informacioni. Dine dhe sa leke kemi pagu per ujtin heren e fundit.


#38

#39