Fest' 58

korrikse, na kte neqoftese do nje kong t’bukur:

https://youtu.be/5Z_t5BPGPMs

pelqeu kenga e A. Hiles e ridegjova.
interpretimi i mire por A. Hadergjonaj vete paraprihet nga jehona jo te mira qe vejne barrikada, e qe duan energji shtese te anashkalohen per te shkuar tek kenga.

S’kish qullos gje Kamela (eshte i veshtire kompozimi… )

ps: perpiqu ta degjosh kengen e Kastros me idene se ja kushton te emes (qe e ka humbur)

1 Like

u perpoqa dje per Kastron ta provoj prape

Kamela ka ekspriencen e zerit, ke per ta pare performanca live do jete edhe me e mire se recordi official, kantautore hera 1re q’e degjoj ndoshta ke te drejte.
Kamela ndryshe nga shume pjesemarrese femra nuk ben muzike per comercial success. Plus eshte artiste me formim komplet, total.
Video intervista rrefen se kthehet ne Fest pas nja 10 vjetesh, ne moshen 33 vjec shpreson te hyje ne faze te re profesionalisht, uroj kenga t’i jete ogur i mire, Nga te paktet artiste te vertete te muzikes qe kemi, muzika e saj deri tani ka qene vetem live dhe vetem per publikun e ngushte
si e tille kenga mund t’i marre vleresim te mire jurie por jo vota publiku, s’kam pretendim se fiton

true !!

(s’jam ne gjendje te rreshtoj tituj nga A. Hila, ndihmo ketu po mundesh, ishte gje e tija “LEYLA” e vjetshme?)

i dashur stalker, a ka noi link per ne te prapambeturit e teknollogjise :grin:

ka Pjer ka sa t’dush, po jane ne gjuhe barbare:

when the legend becomes fact print the legend

Kamela Islamaj beri performance :+1: !

1 Like

RTSH nuk e hodhi ne jutub shfaqjen live
Ne shqiperi kapitalizmi ka jo 32 po 64 dhembe, te gjithe dhembe qeni!!

Po nuk fitoi Elvana Gjata, do ishte mister

1 Like

Elvana ish Hollywood i gjalle

sic dhe hollywood-i m’u duk se dalloja n/qeshjen tallese pas performances qe thoshte jam e zonja ta manipuloj turmen budallaqe me gjithe festivalin e saj.
perderisa Zhani Ciko e lejoi te shkele skenen e festivalit, pse jo.

Po kur shifshin Festivalin e Kenges ne RTV, sa bukur qe ishte. Kur hyri shoku Piro Kondi ne salle, e t’u ngrit e tere platea ne kombe me duartrokitje. Nuk pushonin duartrokitjet. Sa bukur, jo si sot.
Ose tamam si sot, se kush ka qene koqe, koqe mbetet gjithmone sido te ndryshoje sistemi, e shumta nga koqe behet loqe.

1 Like

e kuptova kengen e Zizos. Shume e dhimbshme. duhet tehysh ne zerin e tij po kujt i shkon mendja te zhytet ne ato thellesi me ate ritem pseudo-alegro qe ai e ka veshur kengen

1 Like

Hera e pare qe degjoj Kastro Zison dhe kebga e tij me.pelqeu shume. Nder te vetmet ( bashke me Tukiçi & Tukiçi) qe dukej e pa ndikuar nga lindja, jugu apo perendimi. Ndersa elvana e tregoi prape veten se eshte nje oportuniste. Pak nga lindja, pak ngà jugu, pak me.dridhje zeri dhe hopa i ndezi bishtpllumat qaftrashe n’shqypni.

1 Like

Eshte siç thua ti (edhe une keshtu e mendoj, si ty) por kenga e Elvanes ka avantazhin qe mos jete, në vetvete (pra pa u futur në fushen e performances), horrible, monstruoze, siç kane qene kenget qe kane shku në Eurovision nga Shqiperia keto 5-6 vitet e fundit.

“ricycled and predictable” degjova per kengen e elvana gjates, dhe qe nevojit “massive revamp” per Eurovizion

Ja dhe 1/2 japonezka qe u emocionua qe në strofën e parë te kenges (pa dyshim nga duartrokitjet e publikut që në sekondat e para) :

2 Likes