Festivali i 57 i Këngës në RTSH


#21

punimi muzikor / orkestrimi me pelqeu mjaft ketu, por jo aq interpretimi i dilan rekes
nuk bejne dot pa kitare koti kenget e festivaleve tona


#22

Kenge e sterdegjuar…

Perndryshe: c’eshte lumturia? Ngazellimi i Elton Dedes ne pjano gjate performances se Eranda Libohoves (e vetmja qe funksionon 100% ne skene)


#23

po ti prit se s’i kemi arritur akoma
po me pelqen kenga e Elona Islamajt mjaft :slight_smile: :slight_smile:
meqe e vure ne fillim


#24

Duhet te kihet parasysh se kengen e Lejles e ka kompozuar Adrian Hila (me i miri nder komp shqiptare keto 25 vitet e fundit )


#25

100% performance e njejte me videoklipin, Eranda korr avantazhet e te qenit profesionist ne fushe, jo nje improvizuese


#26

ate degjoj tani
interesant …
me pelqeu


#27

trishtim i gjalle


#28

Meqe jemi tek Adrian Hila (nje nga dy-tre kompozitoret me të mirë të ketyre viteve të fundit, bashke me Alfred Kacinarin apo Endri Sinen), ja nje top5 i preferencave të mia për kenget e tij:

  1. Jetoj
  1. S’jam tribu
  1. Nata

Nuk me pelqejne fare 3 kenget e tij ne eurovision (Neser shkoj, Balada e gurit, Zemren e lamë peng)


#29

festivali ka traditen me peshe qe i mundeson edhe sot infrastrukturen dhe kapitalin muzikor instrumental e njerezor, saqe sot s’do ish e mundur realizimi i show-ve te tille, qe megjithate vuajne nga krijimtaria dhe e vjetra.
Pasuria e tradites dhe kapitalit te trasheguar eshte e dukshme po te shohesh venien ne skene te kengeve live.


#30

Krahasuar me tallavo-pislleqe si Kenga Magjike, Festi i kenges ne RTSH eshte nje monument kulture qe duhet mbrojtur


#31

E meqe jemi tek muzika e vertete,
Top3 Alfred Kacinari :

  1. Shko (Shkupi fest)
  1. Apokalips
  1. Ante i tokes sime

#32

te faleminderit stalkerit per te dy top-3 e kompozitoreve mesiper nga muzika e vertete


#33

Qenka Kol Keci ne kitare, bashkqytetari imi. Kitaristi me i mire ne Shqiperi dhe nder me te miret ne rajon. Nje vlersim te tille e kam te nigjume prej Qepes.
Nderkohe qe Ton Deda paska maru si kengetare.


#34

Po s’ka gje, eshte kompozitor dhe muzikant i mire. Ja falim per zerin


#35

Ne c’ore fillon mo? RTSH ka mbi 20 min qe po jep reklama. Ca turpiiiii! Mylleni more ket hale dhe na i kurseni ato lek qe po na zhvatni prej xhepi!


#36

Ishin me vonese

Amà ndodhi nje Ngjarje : Auréla Gaçe ju bashkangjit kenges «Leyla » :


#37

Aaaaaa, po Imbro vika nga komuniteti rom !!! Prandaj e qaka ai kete kenge


#38

kenge aq e bukur, nga me te vecantat dhe muzike e vertete si me thene


#39

sonte e paska jutubi te plote Naten 1 FIK 57


#40

Po.
Por durim deri neser sa te postohet interpretimi me Aurela Gacen
Événiment !!