Gjermania bllokon integrimin. Nuk miraton hapjen e negociatave

Nese BE shkermoqet, cilat do jene premtimet elektorale pastaj? Po shoqeria civile si do jetoje dot kur ti nderpritet burimi?
Une uroj qe ajo dite te vije, qe me ne fund shqiptaret te perballen me realitetin dhe tu evoluoje truri per te rregulluar Shqiperine ose te arratisen, se heret ose vone dikush do e ndertoje e gezoje! Kurse keshtu me shpresa se do na vijne te gjitha te gatshme e do hame me luge floriri do e mbyllim dhe nje shekull pa bere prokopi!

3 Likes

te jene aq miope kta gjermanet sa te mos verejne qe komshinjte jevgj te shkabes e kane rrit aq shume mirqenien sa nuk te leshojne me qera apartamentin nqse je verior?! Po mire mor gjerman, po kur nuk di, pyt o vlla! Ja te te thote tjetri me shembuj liveleaku po deshe qe gjendja nuk eshte me e keqe se ne Gjermani, perkundrazi! Biles propozimi yne eshte qe ne Gjermani te internohen ata qe nuk meritojne kete vend

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

jo shoku, eshte keshtu:

paskan pas pretendime per cilesine e marijuanes, gjermont, mesa duket

1 Like

http://info.al/v5/2012/11/rama-svotoj-gjykaten-e-larte-pa-u-zgjidhur-ceshtja-e-fierit/

Duke u fokusuar në miratimin e tre ligjeve në Parlament, të cilat njëkohësisht janë kusht nga Komisioni Evropian për marrjen e statusit kandidat të Shqipërisë në BE, dhe lënien e tyre pezull për shkak të çështjes së Fierit, Rama tha se nuk do të votojë p/ligjin për Gjykatën e Lartë nëse më parë nuk zgjidhet kjo situatë.

mire rama kishte nje kusht kaq meskin,po berisha pase s’e toleroj? - lind pytja. per t’mire te integrimit xhanem.

Po berisha dihej edhe dihet.
Ti shan berishen dhe adhuron ramen qe eshte identik si berisha.

Jo,Rama eshte krejt ndryshe,se perndryshe,at cucen e ketchup-it do t’a kushte qeth si Dod Cinari Rudinen. E njef Rudinen ti?

Mirë rudinen, rama po qeth gjithe shqiptaret me keq se dod cinari.

PS. Nese eshte filmi i njejte, kam qene femije, si sot me kujtohet frika qe me ngjallte karakteri i priftit.

1 Like

Puna eshte se vitin tjeter Ps del ne opozite e prap nuk do ti votoj ligjet, kshu ka per te shku ky muhabet.

Shume xheloze gjermanet.
Kryeministri yne hapi 300 mije vende pune,keta akoma vazhdojne me te tyret.

1 Like

po, Berisha nuk e toleroi., (doli dhe batuta aso kohe ''ne duam ta cojme Shqiperine ne Bruksel, Rama dhe PS duan te na cojne ne Fier.:smiley: )., edhe Brukseli i shtyu negociatat per stabilizmim asocijim per nja dy vjet… iku integrimi per lesh, per shkak te Fierit.:stuck_out_tongue:

po kesaj radhe nuk eshte puna vetem vetingu me cpo po kuptoj une… nuk e di nese e pe linkun qe ka sjelle Bredharaku nga televizioni shteteror gjerman ARD ? -aty vihet theksi te droga, hashashi, nuk besoj se ka gisht Basha edhe te ARD .:smiley: po te shtojme ketu edhe gjendjen e trazuar ne politiken gjermane, te cilet 1 jave me pare sapo celen fushaten elektorale… pastaj refugjatet, Brexit etj… pra eshte me e komplikuar ceshtja.

Jetoni deri te henen !

  • Avokati

Shteti qe seriozisht i ploteson kushtet per pranim ne be, nuk i intereson hyrja ne be :slight_smile:

BE negociatat per anetaresim i ben me kriminele dhe hajdute ne krye te vendeve pretendente, derisa realisht duhet te futeshin ne lista te zeza dhe t’u ndalohej udhetimi ne bruksel.

1 Like

mire mo mire, se e ke thene nja 10 here kete batuten e avukatit deri tani.:smiley: -po analisti Izet Haxhia ka thene ndonje opinion per qeshtjen deri tani ?.:stuck_out_tongue:

p.s une jam ne Evrope ore, me apo pa bekimin e avukatit…:stuck_out_tongue:

Pjeter c’thote Avukati per anglo-saksonet, se u 10 muhabeti, Brexit, Trump etj. Nejse, se ti ke dhe muhabet, shpirt kazem paske qene o Lider, thuj. Sikur per nji ore ta kishte vu minister drejtesie mer. Jo per gjo po ia kishte premtu dashnores(ve) :stuck_out_tongue:

E perserita sepse edhe ti perserit te njejtin argument me ate tjetrin.
Meqe ti je ne Evrope, na ler ne kendej t’a bejme Shqiperine.

Edhe njehere,si tha si greku? - Shqipria eshte evrope,Greqia eshte ballkan !
Bravi Edvin Kristaqi!

Shiqo se njaj greku ban do lodra, e ke nigju nji si storje qe tregote njoni per nji gamor druni? Aha e ka ndrru emrin me letra, apo ti i thrret Edvin, sic e kishte kur te lindi dashnija per te.:stuck_out_tongue: