Hapet Shtëpia e gjetheve - muze i përgjimeve të Sigurimit

Monika Kryemadhi: Ramën nuk e kam besuar asnjëherë, vlerësoj Doktor Berishën

Zv/kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur hapur duken thënë se nuk ka besim tek Kryeministri Edi Rama.

Ndërsa sa i përket ish-Kryeministrit Sali Berisha, Kryemadhi ka thënë se e vlerëson.

Këto deklarata Monika Kryemadhi i ka bërë në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në News24.

Rakipi: Çfarë mendimi keni për Edi Ramën?

Kryemadhi: Si kam besuar asnjëherë Edi Ramës.

Bushati: Historia e çiftit Rama-Meta, është historia e një çifti që sa herë Meta e ka ndihmuar, Rama i ka futur thikën pas shpine. Vetëm Edi Rama ja ka futur Ilir Metës.

Rakipi: Çmendoni për Berishën?

Kryemadhi: Doktori është të krahasosh të krahasueshmen me të pakrahasueshmen. Doktori është ndryshe, për aq sa kam qenë unë e brendshme dhe e jashtme, une e vlersoj Berishën.

Sali Berisha eshte partia demokratike 100% dhe me kete "krizen u vertetua 100%.

Basha takohej gjate negociatave me Hoyt Yee dhe Ramen, pastaj shkonte “konsultohej” me Berishen. Nuk jepte asnje deklarate per shtyp pa folur me pare me Berishen. Berisha eshte i vetmi deputet i PD qe flet ne parlament. lol

Vetem Berisha ne opozite ka bere protesta 3-mujore perpara zgjedhjeve, per cdo zgjedhje pa perjashtim, dhe Basha beri fiks te njejten gje. Berisha ne vitin 2001 u vendos per tre muaj para kryeministrise, tre muaj para zgjedhjeve, dhe ankohej se zgjedhjet do t’i vidheshin. Edhe ne 2004-en e 2005-en beri protesta para zgjedhjeve.

qe mblodhi dhe do vazhdoje te mbledhe gjithe individet qe jane kunder trashegimise komuniste,

Hahaha. PD eshte partia me numrin me te madh te komunisteve, qe nga Sali Berisha, Lefter Xhuveli e Kastriot Islami.

Po si te mos e vleresoj Monique e FRESHit ish-sekretarin e PPSH more Kaposh, edhe Koqon me Kaqin tuajt i keni, njesoj mendojne. Eh ku u katandiset mer anti-komunista tu i bo fresk Monikes, Koqos e Kaqit…Evil Losers :thumbsdown:

Partia Demokratike, eshte tetesia e njerezve, qe shohin me deshperim, qe ajo mase e madhe spiunesh dhe hajdutesh, qe u pasuruan dhe u shtuan gjate sundimit te alabakeve te shoqerise shqiptare, jane bere te forte dhe me te pakapercyeshem se dje. Sali Berisha ishte pjese e sistemit, ne besuam ne te, sepse nuk prisnim qe sistemi te shkaterrohej nga reaksionaret, sepse keta ishin te derrmuar prej tij. Sali Berisha erdhi nga brenda sistemit, por u vu ne krye te atyre qe donin shkaterrimin e tij, duke i shkaktuar deme te medha atij, pa derdhur gjak. Sali Berisha mund te jete dhe ai qe thoni ju, une sve doren ne zjarr, por urrejtja juaj per te, provon te kunderten.

Partia demokratike eshte kjo ketu o robo, Keto foto duhen shtuar te muzeu.

partia qe i doli kunder BE-se e SHBA-se. Quajti armiq te popullit Ministrin e jashtem gjerman, Ministren e jashtme te BE-se, Ambasadoren e BE-se, Ambasadorin e OSBE-se, Ambasadorin e SHBA-se, etj.

Partia qe u perpoq t’u hiqte shqiptareve te drejten per zgjedhje duke i bllokuar ato me dhune, qe u beri thirrje njerezve te mos paguanin taksa, partia e vetme qe sulmoi popullsine civile duke i bllokuar ambulancat me te semure qe te mos shkonin ne spitalin e traumes, partia e vetme qe ka vrare protestues ne shesh.

1 Like

E cna e nxorre mallin Shkabe, kta kan qen Burra …te ronde e te respektum…ene e mbanin mes tyre ene Kumandarin…jo si kta capaculet sot qe dalin nplazh Lakuric, Lakuric Lakuric. :broken_heart:

Tani, une nuk e di nese 100000 anetaret e pd-se u rreshtuan dhe vrane protestuesit kunder korrupsionit, te atij qe me voten e deputeteve te tyre, do ta benin president, por ajo qe di une eshte, qe cdo njeri e ka koken mbi shpatulla, une nuk do protestoja per nje kauze te dyshimte, kur udheheqesi im, e paralajmeroi thuajse hapur, qe dikush do behej kurban:

Ti Makso kur thu “urrejtja juaj” ku me dit se cfare mendon se me ke je tu fol. Ti mendon se “ne” jemi PPSH dhe urrejme Sal Berishen se na ka ba deme te medha. Po jo o rob zoti … mos mendo ashtu. Asnji komunisti nuk i ka hy gjemb ne kembe nga Sali Berisha. Ne jemi popull si ti dhe jemi shume te zhgenjyer dhe mbi te gjitha nuk i besojme perrallat se Berisha nga brenda sistemit u kthye ne kundra sistemit edhe na solli demokracine. Shkurt sic e the dhe vete s’kishte bole Shqiperia per ta hedh vete komunizmin, se po te kishte do e kishin rrjep Ramiz Aline per se gjalli. Por edhe mbasi vdiq ai merhumi prape ja kishin friken hijes se tij. Te lutem mos na e shit berishen si shpetimtarin e shqiptarve.
Megjithate edhe po ti japim 100% meriten e hedhjes se komunizmit, drejtimi i vendit qe pasoi ne 4-6 vitet e ardhshem e tregoi qe me se pakti ky njeri duhet te kishte hapur rrugen demokrateve te tjere. Por ky vetem u be me teper manjak pas pushtetit per ta dorezuar ne vitin e larget 2013.

Vendin ju e bete toke te djegur dhe me pas kur u siguruat qe ai nuk do ju varte, bete opozite me destruktivitet si te ishit serbe.

Eshte e kote Maks … nuk arrin te kuptosh realitetin e thjeshte. Ne koken tende bota eshte e mbushur me konspiracira nga me te ndryshmet.

Shihe pak videon me siper. Ne nje vend normal, kjo video do te mjaftonte per cdo avokat qe te rrezonte qe ne pretrial cdo pretendim te prokurores se korruptuar injorante, per te fajesuar gardistin e pafajshem, per interesa politike.

Nuk e besoja se TI do te arrije deri ne kete absurditet kriminal. E gjetet kush i futi thikat me help dhe stilolapsat pistolete?

“Absurditet kriminal”?! :joy:

Une te tregova ujkun, ti thua ku jane gjurmet.

Ishte njeher e nje kohe ! Fiks per muze ! Sot ajrin e kemi dhene me koncesion te greku, detin te italiani, kontrollin e teritorit kush te vi …por padron jane amerikanet ! Mire mo, i kapitalizmi keto…aleat me nje llaf prandaj edhe ky muzeu !

Bravo Luli qe na fute ne NATO!

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

po pse s’thua ti o vlla po ti qenke rende, qenke nga keta kamikazet qe dhe bar hane dhe kalamjt i therin per idhullin.
Edhe vete Berisha ka turp ta perdore justifikimin “cadra antitank” per 21 janar, sidomos pasi zhduku videot e kamerave nga serveret e sidomos pasi plumbat dolen se ishin nga arme automatike te gardes, te qelluara nga larg.
Dhe une qe te drejtohesha si bashkebisedues normal po ti qenke te dhjefsha kapon, te dhjefsha enveristet. Nuk ju shuhet lehte fare juve ekstremisteve. lol
Ju te semuret edhe provat me kokeforta te keni perpara ju coni kalamajt tuaj te vriten per idhullin.

Ik meso arithmetike ti te besh me mire perqindjet.