Haradinaj lirohet me kusht

Ramush Haradinaj eshte liruar me kusht ne France, ku do i duhet te qendroje gjate zhvillimit te gjyqit qe do te vendose mbi ekstradimin e tij, sic e pretendon Serbia. Haradinaj do duhet te paraqitet periodikish prane autoriteteve, der ne mbarim te procesit.

i pamjaftueshem informacioni qe sigurojne mediat, konsideruar rendesine e ngjarjes.
asnje s’ka derguar korrenspondente per te ndjekur nga afer c’behet?
nuk kuptojme dot perse lirimi me kusht, cilat jane kontestimet e serbise qe kane peshuar ne ket vendim…

letra e tahirit drejtuar interpol reagon ashper serbia

pershkallezimi i reagimit serb ne ekstrem, deshmi e kembenguljes se mprehte per te neutralizuar perpjekjet ligjore tonat.

sdi pse rrin tu leviz, kur e din qe gjithmone arrestohet

Dihej kjo pune…arrestimi u be per te pare si do sillen kosovaret dhe serbet…

Hajradinaj ishte ftuar ne inagurimin e Trump, gjithe kjo mesele u be per ta bllokuar per te vajtur ne inagurim

kushti nuk paska pas te beje me kontestime direkte te serbise, por me nevojen e Gjykates fr. per te shqyrtuar kerkesen serbe per ekstradim.
Per momentin Gjykata fr. ka anuluar flet- arrestin e interpolit.

ja sa do qendroje ne france ramush haradinaj

ku janë serbofilët e ldk-se dhe pd-se?pse s’ndihen? po kryeministri serb i kosovës mustafoviçi,pse nuk e miratoi rezolutën për ramushin?

Jane kriminele dhe zhvates te djerses se popullit, te gjithe, pa asnje dyshim. Te bashkuar ne kete pike. Burgun e kane hak, minimumi.
Po c’t’i besh qe perfaqesojne shtetin, e duhet mbrojtur per inat te shkaut.


http://www.kosovalive360.com/wp-content/uploads/2014/09/Ramush-Haradinaj-Isa-Mustafa-Albin-Kurti-Fatmir-Limaj-Nenshkrimi-i-marreveshjes-LAN-10-shtator-2014.jpg

Habitem se si pijne uje urdheresat e nje kohe ku serbia ushtronte dhune mbi popullin e Kosoves.

në kosovë ka vetëm 2 pozicione politike! shqiptarët me vv-ne,haradinaj,dhe gjysma e partise së thaçit, dhe ldk-se së kombit serbokosovar. serbokosovarët gëzohen kur shqiptaret burgosen. sidomos ky tullaci me kaçurela!
po matoshi ça thotë?

Qenke njohes i thelle i rrethanave. Te pergezoj.

Ka pas qene nje teater i filmuar i tvsh me avni rustemin qe mbrohet ne tribunalet e parisit per vrasjen e esatit, me fjalime mjaft emocionuese. Shof disa analogji mes te dyve megjithse larg e larg.

2 krisma ne Paris.

Haradinaj feston.

Askush nga Shqiperia dhe Kosova nuk eshte i ftruar ne inagurimin e Donald Trump… te gjithe shkojne vete me deshire dhe presin bileten 500 dollar per te marre pjese …( neper media jane hapur lajme te rreme qe politikanet kosovar e shqiptar jane TE FTUAR )…Respekte per Ramushin qe ka marre dhe vize USA… por fatkeqsisht nuk shkon dot…

Vendoset neser

Shtyhet pa afat