Histori shqiptare

wow…cfare behet ketu.

perse lejohen monstra mendore te tilla, admin

Dhe rregjullorja e ppu flet ne emer te nje “komuniteti” apo si i bie…

O psikopat,ku je ketu,ne gjykate qe do provat.Meqe ti ke nevoje per to,shko gjeji.Po meqe i mbyturi te mbyt,u bera edhe une idiot si ti dhe shkova kerkova,keta kane hequr edhe komentin tim te pare,le me te gjej tendin.

“o ju rafte kanceri ne gryke” - thote rregullorja e sinema politik ne gusht dhe korrik!

ti nuk ke nevoje te behesh idjot, sepse je idjot se nuk kupton kaq qe struktura e gjykates eshte universale. Edhe pa qene ne gjykate nuk mund te akuzosh pa prova o idjot!

Po mo psikopat,per ty gjithcka universale,po te thashe gjeji vete provat,meqe i do.Une te shpjegova arsyen pse te shkrova.

Nuk ka prova, i ke sajuar ti qe te justifikosh maskarallikun tend. Te njejten gje ben duke u kacavjerr mbas stalker, zhardin, korrikse.

Ti je vertet per t’u meshiruar.Po pse,vertet mendon se marr mundimin te sajoj gjera,se me plas te te mbush mendjen ty.Po ti je askushi per mua,ashtu si une jam askushi per ty.Je shume rende,po ta them seriozisht.Ja,te jap fjalen qe nuk do shkruaj me ketu.Do ma mbash nja nje jave emrin neper goje,sic ke lepire per nja dy muaj ate te Marlonit,dhe pastaj do vazhdosh te gerricesh me te tjere,me te zakonshmit e me te rinj.Mbaje mend nga une qe tre gjera nuk kane per te t’u ndare sa te shkruash ketu:cilesimi Shaban Qose dhe keshillat te vizitohesh e te gjesh dashnore.Hajde ndahemi ne paqe tani dhe gjithe te mirat,kujdesu per veten

kjo lloj karakiri (ose me sakte ne rastin tend karakari) qe bere tani, eshte me e nyte se te gjitha te tjerat qe me ke hedhur ne koke kot me kot, vetem pse nuk jam i majte.

Politikanet dhe deputetet jane te zena tani per tani sepse te jesh politikane dhe e bukur, me çanta e stileto firmato, a ku di une tjeter, eshte e veshtire. … :frowning:

http://www.balkanweb.com/site/grida-duma-ne-studio-e-hapur-nuk-ka-fraksione-ne-pd-koalicion-me-ps-fiction-i-mediave/

Një këngë e rrallë luftarake për paraardhësit tanë, ilirët

Në librin e autorit dhe kryemurgut francez, Pierre Bauron, me titullin « Les Rives Illyriennes – Brigjet Ilire », botuar në Paris në vitin 1888,në faqen e tij të 350, gjejmë një këngë të rrallë (luftarake) ilire
.
Kënga:

Vëllezër, përpara, përpara, luftëtarë,

Këmbësoria e djem mbi kuajt tuaj të fortë !

Të mprehim kosat, të mprehim shpatat !

Të shporrim armikun nga këto toka !

Që secili prej nesh t’i këndojë një këngë

Atdheut të heronjve !

Me kosë të vrasim këtë grabitës,

Mjaft arrogant për të sunduar racën e shtëpitë tona !

Oh ! Le të rrëzohen duke u çarë prej qindra rrufeshë

Këta të pabesë që shkelin të drejtat tona !

Që secili prej nesh t’i këndojë një këngë

Nëse bisha çel kthetrat e saj,

Iliri me grusht e shtrin për tokë ;

Nëse gjarpëri krenar e ngren kokën ndaj tij,

Iliri, këmbëzbathur, e shkel.

Që secili prej nesh t’i këndojë një këngë

Kur era e veriut, e tërbuar,

Copëton lisin e vjetër,

Zemra shtendoset në gjoksin tonë !

Ne jemi Ilirët, vëllezër të dashur !

Që secili prej nesh t’i këndojë një këngë

Kur dridhen skajet e botës,

Kur shkëndijat e rrufesë vallëzojnë në qiell,

Dhe kur toka hap barkun e saj,

Iliri i lumtur këndon këngën e luftës.

Që secili prej nesh t’i këndojë një këngë

Iliri, të huajin e sulmon me thikë,

Vetëm kur duhet të mbrojë vëllain e tij !

Kurrë frika nuk ia ul kokën,

Dhe sikur bota të copëtohet, ai mbetet gjakftohtë !

Që secili prej nesh t’i këndojë një këngë

Atdheut të heronjve !

1 Like