Historia me avionë

Po se di ca adrese ke. Une te kam shkruar nga emaili im. Aty ku kemi komuniku dhe here tjeter. Se di pse ste vijne

ne kemi komunikuar ketu Tani, nga posta e Peshkut dhe jo jo emaili. Ne email (hotmail) nuk me ke shkruar.

Po si eshte e mundur qe te komunikosh nga posta emailt e te mos pergjigjesht nga posta e Peshkut? Neqoftese do te pergjigjesh nga posta e Peshkut, s’ka perse te mos pergjigjesh nga posta e emalit, se atehere ç’kuptim ka pergjigja qofte edhe nga post telegrafi?! Se hajde gjeje pastaj ne kete rremuje se nga mund te jete bere pergjigja, nga posta e Peshkut, Emailit, apo telegrafit!? E pastaj kush te garanton se mund te jete edhe ndonje poste tjeter nga ku mund te kete ardhur pergjigja? Bile jo vetem pergjigja, por edhe pyetja, sapse zakonisht pyetja behet nga nje poste, pergjigja jipet nga nje poste tjeter.

-Puna mare o Reme! - pyetet nga posta e emailit.

-Ja po mbjell ca qepe! - pergjigjet nga posta e Peshkut.

Une te kam shkruar nga ketu po pergjigjia jote me vinte dhe ne adresen time ne yahoo qe kam. Nese do ta jap adresen.

Ja e shef Pjer qe ka edhe nje poste tjeter, eshte posta hohoho! Nga zhurma duket te jete posta e Babo Natales.

aaa :smiley: po çdo antari i vjen pergjigjia ne email, sepse keshtu e ka programuar Penari nga 2017 e kendej Peshkun. Emaili im, ndodhet edhe ne librin tim te dyte; Te dites, qe jeton vendi im, qe u botua tani e qe del ne nendor ne Panairin e Librit.

Sidoqofte Trump e ka dhi muhabetin fare! Jo se eshte me i mire Sorros Klintoni, po qe Trump e ka dhi, e ka dhi!

Ato qe te shkruaj nga e-maili i shkokan dikujt tjeter, penar quhet. Lene fare kte muhabet. Te uroj tia kalosh mire.

1 Like

:joy: :clap:

2 Likes

jo-jo Tani, joo, nuk i shkon askujt, perveç atij qe i drejtohesh,

Kam pershtypjen qe duhet te shkembeni fillimisht adresat, qe t’i shkruani njeri-tjetrit me e-mail.

natyrisht square, por kam pershtypjen se tani , do t’jete amator ne kompjuter si puna ime,

Jo mer pjer sjam amator fare, por mua me erdhi pergjigjia ne adresen e e-mailit nga ky burri , e me tha qe ato qe i shkruan pjerit nga e-maili me vijne mua. Penar e kishte emrin se mbaj mend me gjate se ja fshiva emailin qe me dergoi. Po u bo terkuze ky muhabet. Ne fillim e mban mend kemi fole me ane te e-mailit dhe ka qene cdo gje ne rregull.

Ja kjo qe te shkruaj une ketu, te vjen dhe ke adresa jote e e-mailit? Po qe se po me shkruaj nga aty me Replay.

Shtyp mbi emrin e Pjerit sic tregohet ne foto. Ne faqen e re qe te del shtyp mbi “mesazh” dhe fillon bisede private me te.

Gjithsesi Pjeri nuk eshte aq kompjuterist-amator sa c’e jep veten. Po te kishte dashur te fillonte bisede do ta kishte bere me kohe e me vite. Eshte si tip mendjemadhi.

1 Like

Te falenderoj. Por mund te me tregosh hapat pr ta mbyll llogarine ketu?

Ju edhe kur doni te vrisni veten e beni gjith zhurme e per tu duk, y shifni mer jau çer po ndodh ktuna, njoni do me myll llogarine.

Neqoftese nuk do me diskutu me, mos diskuto me e mbaroi puna, llogaria eshte e mbyllur vetiu, e ke mbyllur.

e mbasi vdes, jep proven qe ngjallesh se vdekuri ne bordello. Eros-thanatos.

Praktikisht mbyllja e llogarise nuk eshte e mundur pasi perdoruesi krijon nje sasi te caktuar postimesh. Gjithsesi do e gjejme ndonje zgjidhje.