Ilir Meta bëhet President

Dje
Poker politik në këto momente ndërsa 19 deputetë të LSI mblodhën firmat për të kandiduar Ilir Metën në poltronën presidenciale. Kjo lëvizje, erdhi sot e papritur ndërsa Meta vetë asnjëherë nuk e ka shprehur publikisht ambicien për të cilën flitet prej shumë kohësh. Duhen 20 firma për të kandiduar për President. LSI do ia dorëzojë firmat socialistëve që do të mblidhen sonte.

Sot
Asambleja e PS e votoi unanimisht kandidaturen e Ilir Metes per President te Republikes se Shqiperise. Kuvendi mblidhet pasdite per ta finalizuar me votimin. Ilir Meta do te behet keshtu presidenti i shtatë pas 1990, duke pasuar në këtë post Bujar Nishanin.

Lsi ka mbledhur firmat per Tit Vasilin kurse PS per Meten, do jete konfrontimi Titi versus Like.
Nderkohe Tek Zeri i amerikes Lu deklaron ballehapur qe zgjedhjet pa opoziten jane Legjitime. Shkoni tek Lana e boni Cicin per analiza o Shqupista

Ky eshte nje sukses shume I madh ne luften kunder korrupsionit .

2 Likes

Meta ne krye te keshillit te drejtesise eshte nje enderr per te gjithe shqiptaret!

4 Likes

Ja boni gropen Likja Lulthimit. E vuni ne cader me premtime dhe i boni te dalmen shume bukur. PeDi shkerrmoqet perfundimisht tani dhe forcat e reja mund te japin oferta opozitare larg cadres se Zenit.

Lumi ne qe ia harritem kesaj dite.
C’eshte ky sheqer kesmet
Hallvaxhine e pame mbret -do thoshte Noli😄

Te qeshurat e hershme i keni.
Qeshet nje vit rresht me trump, ne fund u 10te nga te qeshurat.
Prite fundin, just wait :slight_smile:

Pse mer UDBASH cer ke pergatitur me bo ti qe duhet te pres?

Administratori duhet ti fshije keto komentet raciste.

Trump eshte turp per civilizimin perendimor, tha.
Boom milionat e lobimit sot per t’i hyre ne b*th turpit.
Per meten e di vete, gjithe gelbaza socialiste mbi ilir hajdutin, boom sot lepirje e gojore ilir presidentit.

1 Like

Lepirjet Gojore Likes ja filloji Salih Qenefi tek Ilda Tare, Mbome ne ORa News…lideri i shpirteror i Udbasheve ne Prishtine e Tirane. Lulthimi i urdheroji Likes mireseardhjen ne Cader gjithe ekzaltim po si perfundim i mbeti kallomsheqeri ngoje.

spartak ngjela dhe mero baze do vrasin vete tani

Kaposh, si e mbronte Komandanti Liken mbrome tek Ilva Tare…nuk vodhi Likja tha …sec ishte i cik dificit ne nje biznes po e fallsifikoi videon Dritani thoshte…E mbronte Legeni i vicidolit pa pike turpi.

1 Like

…po ke shume te drejte dhe per kete Basha do kerkoje te hapet perseri dosja e byllur per Meten

Basha do ja mbathi ne Hollande se po ndejti ne Shqypni do i hapen atij letrat qe me rrugen e kombit e mos harro se Ceshtja e 21 Janarit u kthye nga Strasburgu per rishqyrtim Ku Basha e Avenir Peka do pyeten perseri.

Urime,urime

Maskat rane me ne fund
Qeveria Fasade,Parlamenti Fasade, tani edhe Presidenti Fasade

Cadra Fas… doja te thoja Plastike.

PS mbështet Ilir Metën për President

“Një përfaqësi e PS e drejtuar nga kryetari i PS u takua me aleatët tanë që u njoh me propozimin e ardhur nga LSI, të cilët na njohën e dy propozime shumë të mira, me propozimin për Petrit Vasilin dhe Ilir Metën.

Kryesia e PS vendosi në unanimitet të mbështesë kandidaturën e Ilir Metës”, tha Taulant Balla pas mbledhjes së Kryesisë së PS. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Femrat e forumit ketu e paskan filluar me ironi :grin: gjene mire, shenje e inteligjences, po me pelqeni vajza.

2 Likes