Irani sulmon Shqipërinë: Mos u shqetësoni për plehrat, por për terroristët që importoni

Lene,lene,se sot mora vesh dhe ket tjetren, -Kol Balla m’a tregoi, - qe paskesh shkun per xhakete edhe Arvizun, e i paskesh than - ej,o pall k, a e din se me ka je t’u fol?!!!

Gëzohem, sinqerisht i paskësh ditët e numëruara ditëziu hahaha

Ditziu,thu ti,po ai asht fati i bardhe i te gjitheve ne.

edhe une pashe disa hebrej qe benin te njejten gje. luanin, silleshin verdalle fushes. cfare t’i bejme?

ka butonin ‘sinjalizo’. me i ashper se dislike :slight_smile:

Faleminderit, por besoj që kjo “sinjalizo” duhet të jetë më tepër për moderatorin, mbase edhe për të fshirë komentin!

Gijotina e kujt mer. Aty nje Shullaz mezi e kapen. Ca lesh manovre diplomatike, amon. Amerika s’di ku ka kaptinen e vet. Ja shif helmet e Sirise. Ia futi rusi sa krahu Kerr mavrise. Do heqim helmet i thane e ti shktaterroni. Desh me na i rras ne (a mos na i ka rras fare). Bote Arvizu si cub tu kercenu. E sot e ksaj dite prap Asadi perdor helme.

E njejta histori u perserit me keta. Asnjeri s’i pranoi. Kete jane breza te rrit me luften e ate zanat dine. Deri vone vete Amerika i qute terrorriste. Tashi ia ngref burokratit te DC, gja po bo politike te modhe e na i rras ne. E ti thu lu diplomacia e leshit.

1 Like

:muscle::muscle::muscle::muscle::v:

eshte edhe per njerezit, dmth ti sinjalizon nje koment, te tjeret e marrin parasysh. ti pelqen nje koment, te tjeret e marrin parasysh.

Nuk do te ishte keq te paguhesha, aq me teper per kauza pa fare lidhjeje me personin tim si rrezimi i pushtetit ne Iran.
Qindra, mijera kurde dhe shiite te vrare? Nga nje pakice iranianesh te ekziluar ne Irak? Propaganda islamiste iraniane paska mberritur dhe ne brigjet e Adriatikut me sa shoh.

Tani kuptoj efektin qe mund te ngjalle termi “muxhahedin”, por s’eshte nevoja e ekzagjerimeve. Me ç’me lejon kujtesa keta vitet e fundit, kampi ne te cilin kane reziduar muxhahedinet ne fjale eshte sulmuar goxha nga forca militante shiite dhe kurde afer pushtetit iranian, jo e kunderta.

Mujahid. From Wikiquote. A mujahid (Arabic: مجاهد mujāhid) is one who struggles for the sake of Allah and Islam. Mujahideen (Arabic: المجاهدين‎‎) is the plural form of mujahid (Arabic: مجاهد‎‎), the term for one engaged in Jihad.
Do më shpjegime? Ti po mbështet një çështje xhihadistësh. Muxhahidinët iranianë kanë 40 vjet në Irak, dhe kanë qenë krah Sadamit, i cili i armatosi dhe i përdori në luftën kundra Iranit, dhe pas luftë, ia shpërblyen Sadamit duke marrë pjesë në shtypjen e kryengritjeve kurde e shiite.
Mos u mundo të na hedhësh propagandë xhihadiste këtu se nuk po flet me kokëboshët e rrugëve.

Jo, jo s’perpiqem. Ti ke me teper njohuri zoteri. E leme me aq.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

Shkaba, muxhahedinet nuk jane talebane dhe as ISIS apo islamiste radikale. Ne kete pike iu pergjigja Edvinit pasi fliste per rrezikun e radikalizmit dhe qe luftokan per vendosjen e Sheriatit.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Mos i perziej kot se koti se s’kane lidhje talebanet me muxhahedinet e Iranit, pavareisht konotacionit te termit te ketij te fundit.

Me sa kuptoj une, keta jane nje grup i ideollogjizuar qe perdoren si kamikaze ne luften per pushtet.

Nga sa kam lexuar eshte se gjate Revolucionit Islamik qe permbysi shahun ne Iran ne 1979 keta ishin nje nga forcat kryesore qe kryen revolucionin te quajtur si “Islamistet Socialiste”. Khomeini i kishte premtuar liderit te grupit Rajawi qe do te ishte presidenti i ardhshem i vendit. Por Khomeini pas revolucionit nuk e mbajti fjalen.

Qe atehere keta i kane shpallur lufte atij dhe kane kryer akte te shumta terrorriste.

E keqja eshte se jane nje grup terrorrist shume i kualifikuar dhe nese mendja e udheheqjes se tyre ndryshon mund te kryejne akte te pashembullta terrori kudo ne bote. Mjafton nje urdher nga lideret e grupit.

Zoterojne pasuri shume te madhe dhe mund te blejne njerez ne Shqiperi!

1 Like

https://www.forum-al.com/index.php?threads/sulm-amerikan-në-aeroportin-e-bagdadit-vritet-gjenerali-iranian-dhe-shtatë-të-tjerë-lufta-në-prag.44201/

gezuar luften e Trete botrore. Nuk besonja anjeher qe do isha gjalle kur te fillonte lufta e trete botrore po ja qe ndodhi! dicka surreale e pabesueshme po ndodh ne bote jame shume i frikesuar per veten dhe per njerzit e mi. te gjitha gjerat gjithcka do ndryshoje me mir te kishim vdkur sesa te jetojme ne luften e tret botrore.

johny, nuk ka lufte te trete boterore, do kete vetem luftra rajonale, dhe te tipit guerilas,
lexo librin ; Vizione te Qarta , te mesosh se si do shkoje bota.