Kavaja merr të dielën pushim

PS tërheq kandidatin. Nuk do të ketë zgjedhje në Kavajë
Kryeministri Rama ka deklaruar pasditen e sotme se i ka kërkuar kandidatit të Partisë Socialiste për Bashkinë e Kavajës të tërhiqet nga gara me qëllim që zgjedhjet të mos bëhen këtë të dielë. Më herët Partia Demokratike kishte deklaruar se do të shkonte në Kavajë me një “ushtri paqësore” ditën e zgjedhjeve. PD nuk merr pjesë në zgjedhjet e Kavajës si pjesë e protestës së saj. Sipas Ramës, mundësia e një përplasjeje midis votuesve dhe protestuesve të ardhur në Kavajë nën thirrjet e PD-së ishte çfarë ai donte të shmangte. Kryeministri tha se “ka një plan për destabilizim të këtij vendi, që çadra është ngritur për ta vënë në jetë këtë plan. Këto nuk janë hamendje, por fakte.” Futja

Po si sgjete nji o i Lebetit. :frowning:
Futja kot dhe ti

Kjo quhet bullying PD po i imponon vullnetin e saj votuesve Te cilet duan Te votojne.

Me 18 qershor populli voton per 4 vitet e ardheshme. PIKE!

Po ce o Fiqo, ku eshte problemi…me mire te qeverise ai zv-krietari qe ka qeverisur deri tani e te kursehen xhamat e palmat e Kavajes nga dylberet e ardhur pe Poradeci. Ke shprese se do fitoni ndonje qytet sivjet apo mot? Mbasi quajtet Josefinen te Deklasume edhe Shkodren do humbisni a derezinj.
Nuku ju voton njeri …gjejeni Pse e aq me pak ne Kavaje…

Mu margumentohet se Rregjimi nuk garanton dot zgjedhje ne Kavaje.
E si do i te lira ne gjith Shqiperine?
Kapitullim perpara vullnetit te popullit dhe deshires per zgjedhje te lira e te ndershme, kshu i thone ksaj.
Ky duhet te japi doreheqjen dhe te ngrihet qeverija teknike qe te qendise terrenin per zgjedhje sagllam, sado kohe te duhet.
Sic thote z.Basha praaa

Jo vetem kaq, por nese PS terheq kandidatin, kjo nuk do te thote qe sduhet te zhvillohen zgjedhje ne Kavaje. Ka kandidate te tjere.

Po ti the tangat a ku di une…

Si mund Te garantohen zgjedhje Te lira kur ti ben thirrje per 100 mije njerez Te marshojne e Te thyejne kutite e votimit .

Atehere zhvillo zgjedhje te lira.

1 Like

20 000 Kavajs me 100 000 dylbere…duhen Tangat dhe buzekuqet. Nejse ju shkoji rruga kot…kushedi sa leke ka harxhu Zeni vetem per Kavajen.
Nejse po te me kishe lexuar me pare ta kam parashiku se zgjedhjet edhe shtyhen. Ka hudh leke Rilindja ne Kavaje e gjynof te digjet qyteti per Zenin.

Zgjedhjet po I pengon PD Te behen Te lira duke bere thirrje per sulme kondra qendrave Te votimit .

Mos u be merak, i kemi bere leket ne Lazarat, perkunder ju ne gjithe Shqiperine.

Une skam degjuar gje, ashtu sic ti nuk ke degjuar gje qe Rama i ka blere tashme zgjedhjet.

Po ne 2013 a I bleu zgjedhjet?

Prishini Maksi, prishni…por une them qe ti ruani per Gjykate ato Leka. Se skeni vrime miu ku te futeni. Zgjedhjet do behen nje dite por ju ku do kandidoni??? Humbet Kavajen para 8 vjetesh do humbisni Shkodren kesaj rradhe.

Po, ka blere dhe cdo zgjedhje pasketaj.

Ne nuk po prishim zgjedhjet, ne po prishim idete e atyre, qe menduan se mund ti blejne gjithe jeten dhe injorojne faktin qe po keqqeverisin.

Mire Maksi, Fitore te tilla paci…Them qe Shqupi e humbi Kavajen perfundimisht, shifni zgjedhjet e pergjithshme ne Kavaje.

monopoli i Lazaratit eshte shkermoqur. Dhe qe te shkermoqej monopoli duhet te zhvilloheshe konkurenca e lire. Rezultati tani dihet: fitimet nuk kalojne tek xhepi i saliut por shperndahen tek te gjithe prodhuesit e ndershem. Bravo Edi.

1 Like