Kodi E 4092

Jo s’ta ndryshoj dot. Mund ta ndryshosh vete shume thjeshte. Shtyp ate lapsin tek shkrimi.

e po nuk te mere njeri ne pune me shkolle te mesme,…plus ti ke nje mangesi tjeter te madhe qe nuk di anglisht fare.Kush te genjeu per ne Belgjike o burre ,mbytja andej nga Angli sepse kurre nuk eshte vone :ok_hand:

Rrofsh e dashur, se ngela duke i shkruajtur admin-peshku tek Mesazhet , per ta ndryshuar kete percaktim-qytet. Po te ishte opsioni i puthjeve ketu, do ta dergoja me kenaqesi, per ndihmen qe me dhe.

1 Like

Falenderimin e pranoj, puthjen dergoje diku tjeter. Ja se mezi po pret berberi :slight_smile:

Ahh, te isha djale i ri Kapo, do ikja per Angli, por tani ne kete moshe, a ha, s’ka ngel gjo tjeter veç te pregatitem per pension :grin:

Piero virtualisht mund ta puthesh sa here te duash nje gjemb, por live nuk e ben dot se te cpon dhe te infekton.

… dergo djalin cfare pret akoma

Kuptohet i dashur, virtualisht, se fizikisht eshte e pamundur, megjithse i flas per puthje shoqerore :grin: ne faqe.

Po çuni o Kapo, e flet anglishten dhe hollandishten, me mire se vete anglezet dhe belgjit, biles edhe me dialektet e vendeve perkatese. Si duket nuk i ke lexuar komentet e tregimet e meparshme, kur flas edhe pakez per çunin.

Eshte e pamundur se te cpon, apo se nuk te pranon? Sqaroje pak kete vogelsi tani qe eshte dhe mesnate e nuk na degjon njeri.

Ne fakt une do fikja kompjutri qipar, por Xixa me vuri re nje lapsusin tim ne tregim, dhe me iku gjumi, po tani do ta ndjell gjumin me zor, do apo s’do Gjembi :grin:

O Pjer, mos m’bo tet nxjerr edhe noi gabim tjeter dhe tê ta pjerdh gjumin pêr s’mbari!

E mer pjer kush e propagandoi e tjeterkush e beri realitet shqiperine digitale.

Pjer, kur ta ndezesh prap kompjuterin na jep nje pergjigje me te detajuar me pershtypje nga Korça, sa ndenje aty!, apo shkove te linje vetem librat!? ça mendimi ke per kernackat e korçes!?

ça mendimi ke per kernackat e korçes!?

Do te rrosh me shume zeqo se tafuti. Ate doja ta pyesja dhe une. Shkoi ne sofren e kernackave dhe nuk na dha pershkrim te detajuar?

Ne Korçe Zeqo, nuk ndejta as 2-3 ore, vetem hec e pyet per bibloteken ne fillim e me pas per librarit. Era e qofteve as u ndje gjekundi, shyqyr qe bleva dy shishe konjak korçe ne nje dyqan te vogel. Byreqet i kishin pak me ndryshe se ne ne Tiron e Durres.

1 Like

I nderuar Xixa, me ndihmon po te ma gjesh edhe noi lapsus tjeter :grinning:
Ama ate pjesen pikante nuk e gjete, e solla vete te mos mundoheshe. Ajo pjese, tregon se Palloshi ka mbledhur rreth vetes gomere si puna e tij.

Atehere te paska shkuar rruga kot Pjer! Per me shume te tregon Zeqo.

1 Like

Mund ta zgjasja me shume pershkrimin per Korçen, Gjembo, por do ishin hollsira pa interes, une aty kam dhene vetem koncetratin, pak e sakt, ose ndryshe do me duhej te beja nje tregim tjeter.

Albano, akoma Shqiperia nuk eshte bere ashtu siç e kam planifikuar une. Palloshi apo kushdo qe do vij pas tij, ka shume pune, e mbi te gjitha, duhet te konsultohet me ideatorin per ti hecur puna mire.