Koreja e veriut, terroriste, jo viktimë, - thonë prindërit e Otto Warmbier-it

Edhe me kriminelin e Korese se Veriut jane gati te behen disa vec me Ameriken jo.
Amerika as qe ka ndermend te sulmoj e KV se po ta kishte e kishte bere shume kohe me pare.
Por KV ben mire te mos kercenoje KJ dhe Japonine.
Aq me teper te denoje nje amerikan 15 vjet burg per nje parrulle qe vodhi si suvenir dhe me pas ta ktheje te vdekur ne shtepi dhe te thote sdija gje si ndodhi.

Po ti o bythe e zgjuar si mendon se vdiq ai?
Çun I ri ishte dhe ska mundesi te vdiste sic e thone kriminelet e KV.

Amerika esh si shpirt
Gjith kjo xhelozi per Ameriken :frowning:
Tashi ne e dijme qe xhelozia eshte si me thene dashuri, po ama nuk eshte hiç e shendetshme :smile:

“There are known knowns; there are things we know we know. We also know there are known unknowns; that is to say we know there are some things we do not know. But there are also unknown unknowns — the ones we don’t know we don’t know.”

  • Donald Rumsfeld.
    North Korea hy ke kategoria " You know you don’t go " . Girls Gone Wild PyongYang style nuk ekziston. Jane ca gjona qe eshte ide e mire t’i evitosh. Si psh Hudhja nga avioni pa parashute, udhetim per Spring Break to NK etj. Te vje keq per ate qe iku dhe respekt per familjen, por duhet ti kishte thone dikush qe " The Interview " osht vetem nji film artistik, nuk ka ndodh me verte …

Per ate djalin amerikan me vjen shume keq dhe kjo gje eshte nje minus i madh per Korene e Veriut dhe regjimin e saj.

nga Kurdistani ne Siri e nga Siria ne Kore te Veriut po ne Gradishte pse nuk ndalon e te njohesh meriten e te madhit EB?

E lexova i nderuar, i pashe te gjitha. Ne tetor-nendor jam aty dhe shpresoj ta shoh dhe resortin tuaj.

lere resortin, i nderuar. Po flasim per punen e EB-se. Pse i shmangeni temes?

E heee, per ate rrugen e atij fshati, po ku kam kohe une i nderuar te shkoj andej.

Po te pakten nje “i lumte EB-se” duhej thene ne kete rast Pjer, jo ta kalosh ashtu si pa e vene ré. Jane pikerisht ato vepra qe ti i ke hedhur si ide ne VQ.

1 Like

E kam lene nje koment te ngjashem Zeqo tek tema ku eshte linku per ate rrugen e atij fshati.

asnje koment nuk keni lene, i nderuar po nejse…
E verteta eshte qe ti do deshiroje nje dite te jetoje ne nje vend te rregulluar kaq bukur* si Gradishta.

*Fale zotit EB!

E ke gabim i dashur, lashe nje koment (dje a pardje) ku thoja se rruga duket si model perendimor, lexoje, e ke direkt pas linkut qe solli Vlonjati apo ti, e ke tek nje teme tjeter, nuk e mbaj mend, ja ta kontrrolloj tek postimet e mia.

po jane te tjera ato, i nderuar. Ato jane rruga e Mertishit dhe shkolla ne Cerme Shkumbin.
Punon EB, i nderuar, punon fort!

1 Like

a haaa, ok, punon-punon, por po toç ngeli, njeri vogel per nga mendesia, edhe une neser do punoj, çdo dite punoj, te gjithe punojne, secili ne punen e tij, ai per ate pune paguhet, te punoj e te kontrrolloje se ku shkojne parate, investimet, naten e mire.

te ishe burre trumpi e kishte spastru si vend, por ska kosq, vetem fjale

nuk e thua dot fjalen e mire.
@Vlonjat, cfare t’i thuash ketij mo? atje nje komb i tere lutet per shendetin e EBse…

Bredho burrat i tregon mejdani dhe veprat! Ai çuni shtatpak por trim e mendje plot ka per te dal ne pension si onorevole. Mos u merr mor vlla me injsinjifiant. Ja se do çmallesh kur te takohemi ne Eindhoven.

U hapen ca llafe qe Kim Jong Un u terbua fare kur mori vesh per kete komentin tend Pjer.

Cdo president i amerikes e ka per detyre te beje te pakten nje lufte me nje shtet sovran. Trump-it i ka per ise KV-ja. Mos e ngateroni me Kavajen.