Ku janë peshqit e mëdhenj?

Peshqit e medhenj jane hala ne det o Lu efendi por ti bej hazer tiganin :blush:

Peshqit e mbedhenj po organizojne levizjen Liri Demokraci ne Kalimash per te mos ren ne rrjete.
E kupton ti cer ndodh me nji vend si shqiperia ku levizja per Democraci fillon nga Kalimashi per te depertuar gjer ne Tironen e pordhaceve sic thote Zheji…ymer ymer.

Luja e ja kuptu që ja ka fut #rrilindja

Sot e ka radhen Krishti mer, ta kishim filluar neser apelin per ringjallen peshqve te medhenj. E mbase duhet ta fshehem kete ritualin dhe te hapem nje me fryme nostalgjiko-pozitive qe mos tremben. Muzike ne sfond, gurabije Lazarati, lajthi dhe mobilje qe kane zene pluhur strategjikisht.

Per ndonje specikishit mund te na duhet te negociojme, si p.sh. per ate qí na e mori Trumpi nizam dhe i vuri kapele iMAGA :cowboy_hat_face: :frowning:

Qa keni bere qekiqa & qekiqe? :popcorn:

Xhibi i dashur, ku ke qene gjith keto muaj a vite, klandestin vlla :laughing:

Peshqit e medhenj jane Rama, Basha, Beshisha, Meta dhe Monika. Krahas tyre jane dhe te gjithe ata ministra qe kane miliona euro ne Qipro dhe parajasa te tjera fiskale po mos kini merak do ju vij dita dhe ju plera.

1 Like

nuk ka oreks per peshq te medhenj, as edhe gryke

1 Like

Ne dore te gjykatave

http://www.gazetadita.al/sot-jepet-vendimi-kryebashiaku-i-lezhes-ne-apel-jam-i-pafajshem/

Donald Lu na del vete peshk i madh ! :joy:

The U.S. Ambassador to Albania Donald Lu, a holdover from the Obama administration, has been closely linked to Soros and the socialist government in Albania. In May 2017, Lu helped undermine Albanian opposition party plans to protest the upcoming parliamentary election by declaring that the U.S. would recognize the election results even if opposition parties refused to participate. Lu has been described in the U.S. press as “a driving force behind Albania’s judicial reforms.”

Bie plani marksist per kapjen e reformes ne drejtesi

Hetimet amerikane rrezojne masakren me reformen ne drejtesi ne Shqiperi dhe nisin hetimet per sponsorizimin e Soros me miliona euro nga taksapaguesit amerikane per ti dhene Rames drejtesine. Abuzuesit drejt burgut.

megjithmen

immagine

:joy:ku i gje mër ku i gje. Si nuk përto qe i kërkon nepër plehnat e arkivit :joy:

jo, jo është e freskët. kryelartgjatësia e tijë bashk me ambasadorin japonez :grinning:

i kan vjedh te dhenat e permasave te Marlonit

i kapëm ?

Ja kapi @InkuizitoriMoth se e ka fiksim

r.v. moj vajze behu e mbare, si nuk u ngope kapja njerit e kapja tjetrit pensionist ne lulishtet e Fiences aty ke kafeneja me kaçatorr te luftes pare botrore. Un thash se ti ishe bere e virtutshme, ashtu si te ka mesuar mami, keshtu do ishin rehat te gjithe.