Kur dhuna reale sistemike nuk njeh as gjiní


#21

Amerika e ka fajin. Ashtu them edhe une.


#22

ore si ta kesh qejfin ti, sekush mejtimin e vetes vet


#23

klecka shtrihet te egersia me te cilen ajo dhunon, reagimi primitiv qe pershfaq nje te vertete, pasi gazetari nuk duket mjaft i ndergjegjshem per interesin financiar qe po i prish, perndryshe nuk do ti afrohej aq shume.
Nuk e di se sa administrate mund te kete korrptu ajo per ti shpetuar kontrolleve, por rasti eshte vertete i frikshem, dhe tregon per nje deficit ne sistemin e kontrollit, qe nuk ma ha mendja se mund te kete reforme administrate qe mund ta zgjidhi pa nje ndryshim strukturor.


#24

te me fali gjembi si mbrojtse e feminizmit, por kjo drejtuese e kesaj firme, te bind se nuk eshte e llogjikshme qe ne krye te disa puneve te vendosesh, femra, sepse ne vend qe kjo te ruante gjakftohtesine, dhe te bente sikur nuk dinte gje per kete problem, iu sul gazetarin ne ate forme, qe e beri kete te humbiste pike ne syte e opinionit, nderkoh qe gazetari fitoi pike.


#25

Mire thua Pjer se po te ishte mashkull kjo nuk i binte me grusht, do t’i binte me kallash.

Tani mblidhni mendjen, ose Amerika ose te qenit femer e kane fajin, jo te dyja bashke.


#26

me thene te drejten, une per vete e kishja mbedhur mendjen per te dyja kshu. Dhe po me shqeteson goxha perpjekjet ketu ne blog, pet te ndare mendjen o me njeren o me tjetren arsye.
Nuk kuptoj per c’arsye duhet ndare mendja, jo per gje po zoterinje e kane mu ne balle te temes menjefjale, mu ke titulli. nuk di po sikur po duan te thone dicka vete, por pertypen dhe po i bien anash, na vene dhe neve ne siklet


#27

kjo plehra me dy kembe sillet keshtu para telekamerave… lind pyetja çfare do te bente sikur te ishte ne nje vend ku nuk e shikonte askush


#28

Permendja e gjinise eshte pashije per mua ndonese nuk mendoj se ka pasur qellim te keq hapesi i temes. Ne te njejten menyre habitej njerezia kur grate filluan te pinin duhanin, te benin boks a te luanin futboll, te kryenin vrasje apo cfaredo aktiviteti pozitiv a negativ qe i asociohet gjinise mashkullore.


#29

Ate po e bente ajo, prandaj i vajten kamerat. Ka kaq kohe qe po helmon Erzenin, sipas STOP-it te pakten.

Per ate pune, ke gjysem milione shqiptare qe banojne ne Amerike, burra, gra, te rinj. Deri me tani s’kam pare njeri te sillet si kjo ketu publikisht. Hiq ata qe jane kriminela karriere, apo vrasje qe jane bere per gjakmarrje, nuk para ka njerez te tille ketu. Pse ndikon me shume dhuna e shfaqur ne Amerike te kjo qe eshte 3000 milje larg sesa te pjatalaresi apo picanjosi i thjeshte qe edhe banon ketu?


#30

Video eshte e montuar.

Ne fillim ajo gruaja po fliste ne menyre normale.
Pastaj ka nje shkeputje dhe shohim kete femren te acaruar qe arrin edhe te qelloje.
Ka mundesi qe pjesa e shkeputur te permbaje gjera qe inkriminojne gazetarin.

Para se ti bejme gjyqin kesaj,behet mire te transmetohet viedoja komplet pa shkeputjet.

Eshte kollaj te flasesh me pamjet filmike qe paraqet tv Klan.

Transmetojeni te gjithe videon pastaj le te gjykojme kush ka te drejte.


#31

Ne thame se ishte vetem Jozi qe te merrte prej rreckash. Paska edhe me keq, qe t’i bejne rrobat rrecka. Por me cudit z. Pjer qe thote se ne krye te puneve nuk duhen vene femra, teksa ankohet nga ana tjeter qe Peshkut po i ikin femrat. Mbase keto jane kontradikta te njerezve te medhenj.


#32

Nje rast patem derguar nje email me skekpticizmin qe as nuk do denjojne te kthejne pergjigjie , duke pas parasysh modelin e fiksit t’cakullit por na kthyen pergjigjie dhe thane se do e shikojme si ceshjte , na kerkuan dhe te dhena personale normalisht qe nuk ia dhame se ne Shqiperi nuk i dihet asnjehere , por ideja eshte qe problemi ne fjale u zgjidh pas 3-4 ditesh pasi doli ne emision. Ishte rasti i pagave te arsimit ne Durres, vendi i llogaritares prane DAR Durres mbahej vakant per bleresin e rradhes , dhe puna kishte 2-3 muaj qe behej nga ekonomiste te jashtem qe paguheshin , dhe kur e fundit nuk u pagua ajo u largua dhe procesi ishte bllokuar se DARi skishte gjetur “zevendesuesin” e rradhes.
Si nuk ankohej njeri,te kerkonte rrogen e vete ne gjysme te muajit, cfare kushtonte nje dononcim anonim … :confused:
Shqiptaret duhet te fillojne te drejtojne gishtin, te ngrejne zerin , aty ka padrejtesi ose shkelje te rregullave por sistemi eshte shume i kalbur, merr cdo 20-28 vjecar me shkolle pa shkolle te gjithe gjemojne mikun , e fushatat e partise per nje vend pune. Jemi inferiore ne maksimum edhe me keq do behet po te marresh brezin e ri qe jane rritur ne pushtetin e baba saliut dhe shikojne drejt se ardhmes me LRI e Mones…


#33

Ky koment vlen me teper per temen e Dr. qe s’i kishin dhene pune. Megjithese me siguri do te te akuzojne dhe ty qe entuziazmohesh per gjerat negative ne Shqiperi, qe sulmon KM, dhe trillime te tjera creative (se s’po di si ta perkthej).