Kur Malli

Pronarët e tokave ( kapitalistet) kane punëtorët qe lunojne, per vete gezojne jeten

vjersha qenka pak depresive, si duket autori do t’kete humbur noi dashuri ne ato vite :grin:

tjeter perkufizim per njeriun, tani njeriu qeka bo te gezoje jeten. Perveç qe njerez jane vetem pronaret e mdhenj te tokave, sepse vetem ata gezojne jeten, e per kete i ndihmoi shok Enver.

Deri tash bene tre perkufizime se perse eshte bere njeriu. A ke mo o pronar i modh i perkufizimeve?

Pjer, ti e ke inot Frojdin qe e quan sharlatan per rivalitet, sepse ti vete qeke sharlatan qe i jep krijimit artistik motive seksuale.

i modho, mos u boj i vogel, seksi s’ka te boj me dashurine dhe anasjelltas, dashuria eshte diçka shpirterore, ndersa seksi eshte thjesht nevoje fiziollogjike, sikur shurrojme apo dhjesim :grinning:

Pjer, e bere sot nevojen e madhe alkoolike?

Nje perkufizim eshte per boten ideale, nje per te parardheseve te me, e nje si te teket ty

t’i vazhdo trokelliti demokratikisht bolet e marloni me infinit perkufizime, por ne te vertete ka vetem nje dhe vetem nje perkufizim se perse eshte bere njeriu. Dhe eshte bere vetem nje lloj njeriu ne origjine, pavarsisht se çfar ka ndodh ne histori, qe faktikisht ka aq lloje te ndryshme njerzish, sa jane qimet e leshit te boleve te marlonit.

Ja sikur e dija qe dicka do ndodh me komentuesit. Dhe kjo ndodh pikerisht atehere kur askush prej nesh nuk Ka cte diskutojme , aq me teper per sa I pwrket temes , e cila me gjasa u vjeterua… Ju kuptoj. Do tju sjell dicka te fresket… se e keni hak.

1 Like

me duhet te sqarohem se une nuk diskutoj sepse nuk jam trap demokrat, un vetem proklamoj gjera me rendesi kapitale. Demokracia e vetme ne kete rast eshte: po deshe pranoi, po deshe mos i prano, per veten tate i ke.

E drejte ! Ndonjehere ndjhem fatlum qe edhe une jam Pak me I majtw sec duhet. Por cti bej gjenezes farefisnore , por edhe asaj kombetere. Ja e thac me ne fund se me ishte bere si trung

Vazhdo marlo vazhdo, po me avash o plakush, se do te lere zemra nje dite

me mire nje luan i vdekur, se nje korb i gjalle qe krakeritet mbi kufoma.

E Mira mbulofte ne jete te jeteve shpirtat tuaj te mire , o vllazen te nje gjaku te shperndar andej ketej neper bote. O lum xha tani per ju o te bekuem prej Zotit. Amin !

nuk te ka zene gjumi o i uruar, se dhe une sa maroi filmi, sa marova dhe goten e rakise te perzime me gin, e do iki te kumbisem :grinning:

Mire e bere , se dhe ktej mbaroi Milani mysibet. Po te pakten ne ktej raki pime , xhini eshte vetem per vit te ri. Se pencioni dhe kempi ne cerrik njeher ne muaj ndahet. Imagjinoheni si mund te pihet xhini ktej ?

e xhini knej eshte me e lira, e bojne me esence, rakia eshte me shtrenjte

Aha qenka nga ajo vodka qe benim ne ne cerrik ne vitet 90 . Me alkool frenash.

jo-jo, se sa do fikja kompjutrin, xhini bohet nga distilerit, qe bojne edhe pije te tjera, por eshte kryesisht pije me esence, nje lloj rakie a vodke artificale.
noten xha tano,

Problemi eshte kur je korb i vedur ne nje salle derrash