Largimi i përlotur i Gianni ‘Gani’ de Biasi!


#109

Nuk e kisha thjesht per ikjen tani,e kisha per kete mendimin qe nje trajner mund te rrije ne nje ekip me pak se nje president amerikan ne detyre.E patem nje gjerman e nuk eshte se na la pa mend.


#110

Me pak fjale Tramezzani pranon te drejtoje nje ekip te dores se dyte ne Zvicer dhe refuzon te marre nje kombetare qe ndeshjet e ardhshme i ka me Italine e Spanjen qe jane kupola e artit te futbollit. Edhe Tramezzani i njef te Pabeset…shume mire bile. Nderkohe Duka do na shesi per shpetimtar Walter Zengen, nje ish portier te famshme por me nje karriere traineri te deshtuar ne USA. Po e pranoji ene Zenga sigurisht:


#111

Tironco,pse kta klyshat e cunit te Sheqeres e kane inat Ganiun,nuk e kuptoj?


#112

Sepse urrejne cdo gje qi nuk ka dal prej Sheqeres.
E ke pa si bohen mehit kur ja u cys Doktor Mortjen…sikur i kum sha nga ca i mba pragu i deres. Kane Mentalitet Taliban dhe per ta lideri Shpirteror, Mullah Omari eshte BABA…fillimi e mbarimi i botes…se Aishja e shkrete apo femra eshte thjesht Baxhell.
Ene DeBiazi, eshte profesionist e teknicien, individ i pavarur e i sukseshem, per kta suksesi fillo e mbaro me sa e njef Zenin a Giten. E kan humbur sensin e realitetit dhe fillojne ngatarrojne nocionet, psh…qujne Bamirin Pede, qe pallo majtas djathtas, dhe qujn Stallion Salukun qe e ka mbyll ate kapitull tjeter prej vitesh e eshte gati tja hapi porten mbrapa tipave si Izeti…cer te thom une tye me shume se kaq.


#113

Mu me duket se thjesht ngaqe dukej sikur i perdorte Palloshi arritjet e Kombetares,dhe doli nja dy here me Ganiun,kaq duhet per talibanet,sikur eshte faji i Ganiut.Ve bast brenda vetes kane dashur kombetarja te deshtoje.Jane vertet krimba te neveritshem.


#114

Kjo gjo dihet sepse eshte mentaliteti Sunit…per 8 vjet Shqiperia eshte e Salukut kurse per 8 vjet eshte Shqiperia e Edvinit e per konsekuence cdo gjo qe ndodh ne kohe te Edvinit duhet me u kundershtu e u hudh poshte duke perfshi ene kombetaren. Di ndonje vend te civilizuar vec Afganistanit ku del Mullah Omari e percakton kush eshte tersi ne stadium e mundesisht kundershtari politik paraqitet si fatkeqesi ne futboll ?
Nje vend qe sukseset sportive i shoqeron me prezencen rastesore te kundeshtarit politik tregon se pushtimet orientale e ka shty ne erresire te modhe. Me e keqja eshte qe idiotesite e Cunit te Sheqeres gjejne vend ne media e replikohen gjithe pasion nga ndjekesit se kta as militante nuk jane.


#115

Mor po talibanet t’i puthesh ne balle perpara ketyre,por kur te bien per pjese,nuk ke ci ben


#116

Personalisht po kërkoj një trajner italian", shton më pas Presidenti i Federatës, i nisur edhe nga përvoja pozitive, por edhe karakteristikat e përshtatshëm të ekipit tonë, pa yje, por grup, shkruan Top Channel. - See more at: http://shqiptarja.com/sport/2726/kombetarja-duka-dua-trajner-italian-nga-dje-me-kane-ardhur-100-kerkesa-424821.html#sthash.3JpRvSYk.dpuf
Dikush duhet ta arsimoje pulaxhiun se nje e folur e tille perben diskriminim ne baze etnie e origjine e thyen ligjin e barazise ne punesim (equal opportunity employer)


#117

Pulaxhiu te merret me Pulari e Baste legale llotosporti…arsimimin ta beje per Pulari e jo per federate… ose me konkurs bukurie e te zgjedhi Italione, Kubaneze a Kolumbiane ne baze te bothes.
Pse pak Sportiste Monumentale ka pasur Shqiperia qe kan dedikuar jeten sportit qe te marre fatet e sporteve nje pulaxhi? Kta ene te famshim Gim Fagu e Cmenden dhe e perzune kur desh me vu dore mbi Pazaret e tyre per sa kohe ishte ne kryesi. Dallkauket e injorantet duhet familja ti heqi nga skena e ti mcefi ne shtepi…kta ne krye te Shqipnise kaq dine e kaq bejne.


#118

Ganiu sikur u be trajner ne kohen kur cuni i Sheqeres ishte kryeminister.


#119

Nuk ka rendesi cfare behet por cfare ndodh e prandaj i ben Jo-racional. Kualifikimi ne Evropian ndodhi gjate mandatit te Rames i cili nuk luajti vete por u mundua te fitonte pike nga ky kualifikim pa permendur qe financiarisht Kombetarja e rriti gdp shqiptare me o.75%. Per Talibanet atdheu eshte ne funksion te familjes se Mullah Omarit dhe kombetarja i dha oksigjen Palloshit sipas tyre qe ishin pergatit ta rrezonin Ramen 3 muaj pas ardhjes ne pushtet.
Cfare ndodh…jo cfare ben…ajo qe ndodhi shpjegohet me alegori e bestutni…qeniet normale i referohen asaj qe behet si proces ku agjenti ka rolin e vet.


#120

Zografi nuk po ndihet fare ,vjet i rrinte ganise sa para mbrapa ?!!