Last Christmas për George Michael

Ylli i muzikës pop u konfirmua i vdekur në shtëpinë e tjj në Britani dje. Michael i njohur për hite të ndryshëm në vitet 80 - 90 ishte 53 vjeç. Autoritetet thanë se vdekja e Michael ishte (së paku fillimisht) e paqartë, por jo e dyshimtë.

-1

Na ngelen gjalle vetem mostrat

Ikin kengetare e aktore te mirefillte, dhe mbesin akoma piktore te dyshimte. Eh moj rrufe, qe nuk bie kurre atje…

me vjen keq per George Michael se iku i ri, por nuk kisha shume lidhje me muziken e tij…

-nderkoh, pardje vdiq kitaristi kryesor dhe bashkkengetari i grupit ‘‘Status quo’’, Rick Parfitt… ky grup me pelqente vecanerisht sepse luante muzik rock te thjeshte, te pakomplikuar, rock bazik ; 2 kitare e 1 drum. por ama prodhonim muzike e melodi te fuqishme !

viti 2016, ky vit i veshtire per artiste , muzikante etj. dhe ska mbaruar akoma…

1 Like

http://www.corriere.it/tecnologia/16_settembre_28/perche-cosi-tanti-personaggi-famosi-muoiono-2016-e678d346-854b-11e6-be66-7ada332d8493.shtml?cmpid=SF020103COR

Nese ai do te bente muzike me emrin Jorgji Qirjako Panajoti ne vitet '80, do kishte qene po aq i suksesshem sa George Michael? Who knows?

po aq sa Fredi Merkuri nese do shkonte me emrin origjinal Faruk :smiley:

1 Like

1tekst i trashë

Shumë e heshtur ikja e një prej ikonave të popit. Aq sa m’u desh të guglloja që të bindesha për lajmin. Po kush do e komentonte, aman, fansat e Noyzit dhe Emcës?!

1 Like

ne pergjithesi nese informohesh nga fejsbuku se ke mire. pastaj dhe noizy eshte nje xhorxh majkell lokal i kohes.

??? shume kompliment i madh ! Megjithse ke te drejte yjet jane pa fund me miliarda.

a do kete teme te peshku, pas 40 vjetesh, kur te vedese enca? kushedi ca do thone njerezit…

Sa shum pikpyetje mo 'leko, kaq shum t indinjoi Blendi me citimin?

“E paqarte por jo e dyshimte…”

Hmmm dicka nuk me tingellon bukur mua ketu.

Perse ishte vetem naten e Krishlindjeve nje yll i muzikes si George Michael…?

E trishte gjithsesi.