Leter drejtuar kryeministrit shqiptar, Edi Rama

Cfare eshte deshtabilimenti?

Ku e di ti si eshte ligji ne shqiperi qe po trego se kush ka te drejte te rrije e mos te rrije?

jane ata qe kane pas punuar tek stabilimenti Mihal Duri, e tani jane destabilizuar prej anej, kan shku jasht shtetit.

1 Like

une tregoj (edhe ne VQ) edhe tani, eksperiencen perendimore, e vençarisht ate te vendit ku jetoj,

O pjer,e bëre gjëmbin 60 vjeçe dhe ta rregulloi problemi :rofl:.
I bie te kete qënë aksioniste në ksamil,

mendoj qe duhet te jete mosha ime, aty tek 56-57 :grinning:

Ajo me shkoi ne mendje. Apo mos ka qene detashmenti i forcave vullnetare te stabilimentit Mihal Duri?

1 Like

afbeelding

Ti the:

ne dyqan, kane te drejte te rrijne per pastrim/dizifektim, pronari/rja dhe nje numer i kufizuar punonjesish

Pse ndoshta (nuk e besoj po ja ta zeme eshte keshtu) paskan kete te drejte atje ku jeton ti, nuk do te thote se lejohet ne Shqiperi. Cdo vend ka rregullat e veta.

mua me shume me beri pershtypje pse veq 1 kg patligjona i paska blere ? ku preshi , ku spanaku , ku kompirat e specat , mandej molla ,dardha ? as xhize as djathe , bile banane te kish blere se boll vine kontigjent e bollyk .

shifet qe sa per sy e faqe … pak me poshte garant ndonje nevojtari ja ka ofru ( uroj pa corona )

1 Like

vazhdoni komentoni tek tema e Pjerit se une nuk kam menyre tjeter ta gjej ku eshte, perveçse qoshkut te komenteve.

ja po komentoj edhe une. Po ne Belgjike si ja boni me ble prezervativa? Sepse po te blesh patllixhan, detyrimisht duhet me ble edhe prezervativa.

po pra, dihet ajo, po ketu vur ne pune llogjiken, mos ndoshta ka vend per permisim, se o burra lufte, mirpo jo me i rras si bagtia ne pazar per 5-6 ore,

per eksperience jete: sa me impotent i patakatshem te jete personi ne dimensionin e jetes se tij, aq me teper kerkon te zgjidhe probleme madhore te dimensionit te menaxhimit qeveritar. Si psh: magazinieri s’ka fuqi me pjerdh, dhe qe t’i shpetoje pergjegjsise te se pjerdhmes me sukses para grus vet, kerkon te zgjidhe çfar duhet te beje kryeministri i nje vendi ne menyre qe te ulet çmimi i patllixhanit dhe prezervatives ne pazar ne kohen e “gjendjes se jashtezakonshme” te shkaktuar prej virusit.

Ndalohet dalja ne rruge e pensionistave .sorry xhaje no more chaka chaka😊

Ilir Meta tani mezi kishte gjetur ca kohe te lexonte letren e Pjerit meqe si bicim pushimi, dhe i kishte hipur keq ne koke per Monen:

1 Like

E si mos t’i hipi dashuria e madhe Ilirit?Pompa zoteri, pompa.

foto frimezuese ,Jackie dhe JFK shqiptar :blush:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

@STALKER @korriku skenar per te bo i film t’modh

peste nera

Le campane non suonavano più e nessuno piangeva. L’unica cosa che si faceva era aspettare la morte, chi, ormai pazzo, guardando fisso nel vuoto, chi sgranando il rosario, altri abbandonandosi ai vizi peggiori. Molti dicevano: “È la fine del mondo!”
cronista svedese, sec. XIV

pa te provoj te therras te vdekmit, ndoshta me degjojne:

@andri @BeluliXVI @ca_the @Dooks @elian @Fat-miri @Gaia @Heidi @Katror @Liqeni

ku shkaba ?

1 Like