Leter drejtuar kryeministrit shqiptar, Edi Rama

Po i jep ca si shume gojes. Kur s’e ke idene, dhe nuk kupton kur ta shpjegoi i mothi, mos vazhdo te derdellisesh. Nuk eshte faji im qe ti nuk kupton. Shko pyet Penarin e te tjeret qe kane akses teknik te faqes. Une nuk kam.

Kjo pacavure leter ne fakt nuk duhej botuar fare.

2 Likes

Pjer, sepse ta tha Manjola qe tema jote osht e vjedhme ne internet.

Masnej nuk eshte se nuk ka pasoja te kruhesh me kryeministrin e nje vendi.

1 Like

eee, me nje fjale, shqetesimet qe ngrenin njerzit per orarin absurd, nuk duhen thene, per efektin bumerang qe ai orar do ti krijonte nuk u dashka folur,
te bukur mendje qe me ke, e shoh qe mezi e pertyp kritiken,
pastaj e botoje apo nuk e botoje ti, une ia dergova te djelen atij,
ketu e solla per lexuesin, jo per ty, se ti ke i gjo t’keqe, te ngatrron me noi tjeter,

orari i ketyre nuk duket keq, veç do ishte mire te zgjerohej me nga 1-2 ore me shume ne te dyja fashat, psh, bllokimi te mos behet ne oren 10 por ne oren 12 me 15, jo 16, pasi vjen edhe ndryshimi i ores stinore,

Te lutem na trego cfare pergjigje te ktheu. Po presim me padurim.

1 Like

thjesht foli ne konference shtypi, ku u shpreh;

  • ç’a jane kete njerez qe kerkojne ndryshimin e orarit, ç’a kane me orarin, orari mire eshte, nuk prish pune orari…

nuk e kam kuptu kurre pse pensionistet e lagjes atebote shkruanin letra ku prekeshin probleme te medha shoqerore, por tani me dukjen e botes dixhitale (blog, fejsbuk, istagram etj), i kuptoj fare mire, edhe pse tani jam bere nje prej tyre.

E gjithe bota ka dale ne pension.

1 Like

Jo vetem probleme te medha shoqerore, por boterore. Pensionistet e Poçëmit te Mallakastres i shkruanin leter shokut Enver per luften civile ne Chad.

Keta “disidentet” letershkrues ishin pikerisht kolonat qe mbanin ne kembe diktaturen, fuksat qe spiunonin shoket e tyre te ngushte.

1 Like

Akoma me letra ti o mavri? Te shkoi jeta duke dhene mend falas, gjynah qe s’t’i blen njeri.

1 Like

O Rame kryeministri, po pse kshu siç po ben ti menaxhohet situata? Lexo o kopan shkrimin tim te mesosh se si menaxhohet “gjendja e jashtezakonshme”, t’i kom thon te gjitha, me qarte nuk bohet o kopan, me Schmitt e Benjamin po t’dush me menaxhu per s’mari, po ti nuk me nigjo mu o kopan, do me bo si te thote kaptina jote!

1 Like

pjeter xhani, mirseardhe, po ku ke qene more djale, apo morre arratine, nga syte kembet :grinning:

Ja ku mund te flini me kryeministrin Edi Rama per HALLIN qe keni ne keto kohe te veshtira :stuck_out_tongue_winking_eye:

rrofsh gjembo, me ne fund e bone si burrat, e nxorre temen ne mejdan, tani e shoh ne ballore,

nje lesh, te kan rrejt Pjer, une nuk shof asigjo ne balline, gjithnje te gjej ne “komentet e fundit”

1 Like

shihni seç budallenj jane policat, deshtabilimenti, populli, palla/kopani qe drejton, te cilet nuk e dijne se ne dyqan, kane te drejte te rrijne per pastrim/dizifektim, pronari/rja dhe nje numer i kufizuar punonjesish, mvaret nga lloji i dyqanit, psh, ne nje kafene, rri pronari/rja me nje person ndihmes, ne restorant psh, rri pronari/rja me nga 1 person per sallon, guzhina 1, salloni ngrenies 1, tualeti e oborri 1, e po keshtu me ter sektoret e sherbimit,

virusi do i zeri pothuajse te gjith. mbi 70-80% e popullsis ne te gjith boten. nuk i shpeton dot virusit. 1-1.5% e popullsis do vdesi. Gjith lufta esht qe kjo te ndodhi per 3-4 muaj jo ne 2-3 jav menjeher sic po ndodh ne itali, spanj apo qe do ndodhi ne usa per nja 2 jav. vetem kina dhe e ka nen kontroll se e ka prodhuar vet

kur jam largua per here te pare nga Shqipria sapo kaperxeva kufirin, seç me kapi nje si ngerç, e nuk e kuptoja çer po nodhte. Thash me vete: “çer pa ndodh, çer pa ndodh?”, masnej e kuptova, isha bo i zgjut vetem nga fakti qe kisha kaperxyer kufirin.
Vetkuptohet vetem atehere fillova te komentoj neper bloqe qe te tregoja:

shifni sa i zgjut jom bo una jashte shtetit.