Leter Presidentit Ilir Metaj

t’paska bo synet medemek

une, me shume intervista kam dhone ketu ne belgjike, se ne shqipri,

qeni leh aty ku ha!

i modho, pse je kaq negativ ,

sepse rreth e qark meje jan kaq pozitiv sa me duhet te mbaj ekuilibrin e boleve te Marlonit pozitiv-negativ.

:+1:

immagine

Sot piva një kafe me Liken ne Maminas , me zorr gjetëm parkim , plot me furgona pa Licencë , ore e pyeta, e ke lexuar letrën që të ka drejtuar Pjerin Thomai ? Sapo e fillova me tha , vjen Ti Vasili ma merr nga dora dhe mblodhi nja tre a katër byreqe .
Sa të papërgjegjshëm , mendova me vete.

bradland , kur do pijme noi kafe bashke,

ho më ç’kina? Apapapa ç’paskenë mër ç’paske qenë! Ke hum fare! Po si nuk je duk fare t’bojshim nji dor muhabet për Petro Zhejin dhe Eqrem Çabejin se nga e ka prejardhjen shqipja.

Me gjithë qejf Pjero , une për momentin ndodhem në Vlorë.

Tit Vasili ja mori letren Likes!?:grinning::thinking:

une ne shtator do jem ne shqipri,

Un nuk vij dot në Shqipëri se po pres Katrorin që ka premtuar se në gusht do vijë në Frosinone që t’më shkëlyej n’dysh se un jom i majtë ndërsa Katrori është i djathtë, un jom fuks, Katrori osht disident, un jom me Frojdin, Katrori osht me Jungun.
Ju shijoni jetën duke ngrënë byrek me spinaq, mish me tav kosi, raki Permeti, ju kam zili.

“Nemo propheta in patria” do të thotë në shtator do të knoqesh tu hongër byrek me spinaq, mish me tav kosi, raki Permeti.

brado, po u bone i gjalle, ke nje shishe uiski qe bo 70-90 euro, 350 ml, 15 -vjeçare,
te kam telefonuar sa here kam ardhur ne tirane, por nuk je bo i gjalle,

Pjero , une ne Shqiperi nuk rri me me shume se nje muaj ne vit se jam ne Pune , nummer Shqiptar telefoni nuk kam me , keshtuqe do rrime ne kontakt mbase rastesisht na puqen vendet ndonjehere .

Pjero, e more vesh per Belulin mo , ( Al…) ishte martu . A e urove.
Mos e boj muhabet me njeri.

brado, une shoket nuk i harroj, me vjen keq qe u bone gjith keto vite, dhe nuk jemi ulur te pijme nje kafe, e te diskutojme ngjarjet e fundit,
librin tim te fundit , " intervista e shekullit " e lexove,
nje kopie ia dhashe edhe kushuririt tat, bariut, nese je aty, kerkoja atij per ta lexuar, se i jap nje kopje tjeter atij,

per belulin nuk di gjo, qysh kur faqja e peshkut ndryshoi dhe ai u zhduk nga ketu,
une nuk i mbaj mend adresen ne mastricht, se do i kisha shkuar per vizite,
i kam shkruar disa here ketu, por asnje pergjigje,
po ç’ne martuar tani ai , kur ai ishte i martuar me nje hollandeze dhe kishte edhe femije,
une kam qene dikur per vizite tek ai, dhe ai çonte çunin ne futboll,