Me mire nje Muslim Murriz apo nje Homoseksual ne Familje?

Po si mund te futesh ne diskutim pa lexu burimin apo futja tja fusim se ne i dim kto gjona mer jahooo

po te dush ti e lexoj Muçin pa problem, po jam i sigurte qe nuk gjej asgje te re per kete çeshtje, si nuk kam gjetur asgje te re nga burra me te mire se Muçi, shqiptare dhe pertej shqiptare.

Per kete çeshtje, ne fakt me shume rendesi si çdo çeshtje qe lidhet me seksin, nuk e le veten te informohem nga mediat. Kam burime te tjera bazike qe japin, analitikisht dhe sintetikisht, edhe çfare permbajne mediat sot, edhe dikur ne fillim te shek. shkuar ne Vjene qe ka qene qyteti i pare ku mediat kane prek kete problem.

“Murrizet” dhe homoseksualet mund ta gjejne nje pike takimi te perbashket dhe kjo eshte kur Murrizet behen te mencur, kur perdorin durimin dhe gjykimin (vecori qe ata i posedojne shume mire) para se te bien ne mendjeshkurtesi dhe gjaknxehtesi.
Thuhet se homoseksualet dallojne ne kete aspekt gjithashtu.
Po t’i anashkalojne paragjykimet reciproke, pikat e perbashketa qe kane duhet te jene nga me te vleresuarat e kerkuarat.

1 Like

une jame homofob i deklarum, po asht ni gay qe me ka pelqy (o bobo)
sec asht ni nga tepelena, qe asht deklaru gay dhe me ka rastis ta nigjoj ne tv.
ai dukej si straight i mcef. ai tha,- kur e nigjova une, - qe ishte kunder martesave “gay”. familja asht nje pergjegjsi shume e madhe, tha, dhe femija duhet te kete dy figurat prindrore,- nanen e baben. gjithashtu tha, se nuk i duhej kerkujt fakti qe ai ishte gay, kjo s’kishte perse te reklamohej as si vlere e as si defekt, thjesht ishte pune e tij dhe jeta e tij. keta te shoqates dune me e proklamu si vlere qe duhet me e njek, dhe jo vetem po s’e ndoce, por edhe po s’te pelqeu,ti je subjekt qe duhet te denancohesh ke ambasada amerikane, se atyne ju dhem shme puna e ktyne.

Nuk kan kellqe kta gayt shqiptar se jane si qen i rrahur ndaj mos kini frike se do ju konvertojne. Ta thash ene me siper…kur perkrahesja ligjore e gayve ne Shqiperi e prezantonte veten si njeri qe kryente seks te natyrshem do te thote qe kta jan shume deficent per mbrojtjen e te drejtave te tyre. Problemi i martesave gay behet kritik kur plaken e dalin ne pension e partneret mbeten si qen rrugeve te braktisur. Martesa eshte nje institucion borgjez i fokusuar ne trashegimrine e jo intimitetin e seksin. Nejse Xheni Karaj duhet te me marre mua ta mbroj ceshtjen e gayve ne Shqiperi me dinjitet e larg seksualitetit. Pse po tingelloj si PTH tani une?

2 Likes

Nejse, teme VL.

1 Like

Jam dakort. Se pastaj kemi dhe nga ata qe te shkurtojne kembet si ai i Orlandos.

1 Like

nje gjo s’morra vesh une, shkrimin e shkruan M N , apo noi tjeter.

Eshte Monologue i Nanos tek Abc News, i Nderuar

dmth eshte tamom per ty Pjer qe merr monoloqe dhe i trasformon ne dialoqe, dmth ne shkrime.

Sa xheloz qe je ti per nivelin e shkrimeve te Pjerit? Duket edhe tek numri i komenteve qe Shkrimet e Pjerinit terheqin pagabueshmerisht. Ne fakt ti ke numer te ulet komentesh jo aq shume per nivelin medioker te shkrimeve se sa per faj te natyres tende grindavece. Pjerini osht i omel si hallva.

kjo qe kam thene un per Pjerinin eshte abc e te shkrojturit, te gjithe shkrimtaret kete bejne. Por ti e ke menjen sa i omel osht Pjerini. S’ke faj, je ndikuar nga monoloqja e Muçit, e kerkon omelsi tek dyleferia e omel e Pjerinit.

Po ty ste vjen zor, nje Gjeniu te letrave, Babait te VQ, i jep keshilla elementare si te shkruaje?

gjenite e vertete punojne ne menyre inkoshiente, po ta dine çfar bejne bllokohen. Pra s’kane nevoje te dijne, ata dine vetiu. Njerzit ambicioze me talent e pa talent si puna ime ja munojne te shkrujne duke njof teknika, pa rezultat, e pa komente. Grindavece.

Shok, nuk eshte ngjitese !! cit.

1 Like

Nese dua te flas/komunikoj me ty ose te bej tag ose te pergjigjem sic po te pergjigjem.
Qe nga fjalia e pare kuptohet se ke bere nje koment te nxituar qe nuk ja vlen te pergjigjesh por eshte mire me sqarue keqkuptimet sado te vogla te jene.
Pastaj paragrafet e tjera "se cifutet zotrije" apo "se homoseksualet zotrije" te takon ti diskutosh vetem me partnerin tend natyral @anon64581289, me ate do gjesh pergjithesime e rracizma nga me te ndryshmet.

degjo or ti bythpamuk nuk dua te flas me ty zotrie se ti je racist zotrie, edhe flas me tye, edhe nuk flas me tye zotrie. Po deshe te flasesh, fol si eshte per te fol me fakte dhe argumenta ose mbylle gojen me oh mami dhe ah mami kunder racisteve. Kemi zhardinen per kete pune, mjafton dhe tepron.

Ke ndonje argument ose fakt kunder çfar kam thene qe hebrejte dhe homoseksualet jane nje pakice numerike e pajustifikushme me ligje probabilitare per numrin e tyre ne eliten cilesore kulturore te Perendimit?

Ne qofte se nuk ke, atehere thuaj mamit te hedhi nje çike qumesht ne biberon se te eshte mbaru. Shpejtohu se ta piu kurreshtari gjithe qumeshtin.

Deri tani me kane quajtur fuks, komunist, frankeshtajn i vatikanit, fashist, çetnik, udbash, yhy kush i ma men te gjitha, me plasi bytha se po me quan edhe ti racist. He a keni me?

kuptimin e komentit tim te pare e gjen me qarte tek Erri De Luca, racist i moth italian, qe ka nxjerre te gjithe proletaret e botes homoseksuale:

More ti se qenke i çuditshëm. E kupton që të dogji vetëm se përdora shprehjen “i math”? E kupton në çfarë niveli paranojak je? Tani më kërkon edhe të faktoj karlliqet që thua. Ik o 'lla merru me shokët e tu, bole me profil online.

1 Like

mami nuk te paska dhon qumesht, ja ka thith t’gjith kurranjosi?

nese nuk e kishe me mu, kete e thoshe qe ne fillim e ishte nda paq puna, nuk qe nevoja te me tregoje racizmin zotrie, e un te tregoja % per sumsat dhe hebrejte elitare zotrie.

bythpamuk! sums!

hebre! :stuck_out_tongue: