Ndeshje miqesore Shqiperi-Norvegji


#21

#22

prandej pra erdhe me vrap ketu ti tinzari. veçse kur te vish ne plazh, pa dush fare do te lej me te marr hakun. norvegjine (jo ekipin e te rinjve) e kemi rraf dhe ne, ne ndeshje prej verteti.


#23

Kur e ke rraf norvegjine atehere a ke pas ma shume leke se norvegjia a qysh e rrafe? :smiley:


#24

ta thash pra qe ata luajne nen presion ne ndeshje prej verteti dhe kjo influencon rezultatin vetvetiu. varet shume prej pikeve, klasifikimit, ndeshjes se rradhes, etj. te gjithe keto faktore nuk ekzistojne ne nje ndeshje miqesore. bile ne jemi forcuar (ne syte e tyre) se perpara dhe te doje, norvegjezet nuk na begenisnin hiç per te ardhur ne ndeshje miqesore.


#25

Po ne rregull pra une qysh ne fillim e thashe qe eshte thjesht miqesore dhe s’ka rendesi humbja, shume trajnere zgjedhin qe ne miqesore te ruajne sekret kapacitetet e plota te ekipeve.
Pastaj ti nderhyre duke vajtuar humbjen, ne cdo paragraf duke demantuar vetveten. Njehere thua se fituan norvegjezet sepse vendi me i pasur, shqiperia vendi me i varfer, te solla rastin ku edhe kosova e varfer mposht norvegjine ne futboll, kurse ti u vetedemantove me faktin qe edhe shqiperia ka rraf norvegjine.


#26

gjerat qe une shkruaj jane Formula, si ecen bota. po kokat pa tru e kane veshtire t’i analizojne. postet tek kjo teme shpjegojne gjithçka. dhe mos u fry me nje fitore te shpresave qe nuk i ndjek asnje, edhe tek vendet e zhvilluara ne futboll. prit kur te luajne ata te vertetet. por tek ata, as per miqesore su ka thirr kush mesa duket.

veshtire futbolli or kosovar. po ju do te keni me shanc per te pasur rezultate se ne, se jeni me tranguj, dhe futbolli i sotem kerkon njerez tranguj. te zgjutit nuk e pranojne disiplinen, dhe s’arrijne me as te behen futbolliste profesioniste. duhet pra te jesh pak i trashe qe i vogel, te perfundosh futbollist profesionist. ju i keni te gjitha mundesite ne kete fushe, dmth.


#27

Jam tu e pergatite nje pergjigje me te thukte. Sepse analiza jote do marre seriozisht.


#28

Shqiptarët e Kosovës braktisin kombëtaren, shkak … taksa e Rrugës së Kombit

Me i ra rruges se vjeter t’i marrin paret hajdutet me maska…
Me i ra autostrades ti merr Edi pa maska…

deklaroj sot nje qytetar nga Kosova :sweat_smile:


#29

Patriote te medhenj dhe ata .e braktisen vendin per 5 euro te qelbeta :grinning:


#30