Në Alepo, vdekje dhe vuajtje të papërshkrueshme

Kane mbetur pak fjale per te pershkruar luften ne Siri, ku prej vitesh forcat qeveritare dhe rebelet, ISIS, dhe Rusia, ShBA dhe Turqia, etj. jane perfshire ne nje konflikt kompleks e shume brutal, qe ka kushtuar mijera jete te pafajshme, mijera te plagosur e miliona te shperngulur. Sulmi i fundit mbi Alepon lindor, qe do t’i jape forcave qeveritare fitoren me te madhe ndaj rebeleve te opozites ne shume vjet lufte, ka kushtuar ne nje dite 82 jete civilesh, nder ta shume femije.

berlin maj dyzetepese e boni cari

Ku jane ata qe e e diskualifikojne Sirine nga te qenit ne lufte dhe si prove japin shembuj statistikash te refugjateve meshkuj ne BE?

Poshte Merkel! Poshte globalizmi!

2 Likes

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Kembe ushtari te ISIS ne Alep (debuar nga ai qytet qe ne 2014).

Dhe prap se prap, rrafsh e beri Asadi.
Prova absolute se ISIS eshte aleati i tij me i mire.

ps: fashistet gjithmone fitojne beteja, por luften e fitojne gjithmone popujt.
Ne gjyq, nje me nje do dalin

shkoni ne Gjermani se ju pret mama Merkeli. Siguroni qe ata qe prisni koka njerezish ne youtube te nderrojne rrobat. Hajdeni se Europa ka nevoje per ca cultural enrichment, na sillni fene e paqes.

1 Like

Aleppo ne kohe lufte qenka mu si qytetet e shqiperise ne kohe paqe .kush Jane ata idiote qe thone se keta njerez te mjere qe perpiqen ti mbijetojne luftes Jane terroriste e nuk duhen ndihmuar .

Duke pare pamjet e TV, shikon nje shumice xhihadistesh qe po largohen nga Alepo, njerez me mjekra dhe me arme, si tipi tek fotoja e trete. padiskutim te vjen shume keq kur sheh femije te vegjel, te cilet jane te pafajshem e te paditur se c’po ndodh. Te vjen keq edhe per moshen e vjeter, qe ka jetuar edhe kohra pa dominim fetaresh, por qe eshte e pamundur te ndali keta gure shahu mjekerosha ne duar gjeo-politikanesh te vjeter e te huaj. Me vjen keq edhe per seksen femeror, qe ne keto vende nuk ka me shume te drejta se sa te marri fryme. Me teper nuk me vjen keq!
Biles, sa me shume kontakte kam patur me arabet, aq me pak vlere kane patur ata ne syte e mij. Dikur shaka dhe shoqeri. Mirpo kur u konfrontuan perhere e me teper me “ateizmin” tim, 90% e tyre nisen dhe u larguan si nga nje njeri me kolere, pa llogaritur edhe provokime te tjera. Keta lloj njerezish nuk dine te respektojne njerezoren tek njeriu! Mjaft intolerante!

presidenti me i dobet qe ka pas amerika…

ne ca bote vari *arin jetojme :frowning:

kemi nevoje per nje diktator te mire, qe te bashkojne tere boten, e mos kete me luftera, se na cane *arin