Ne kopsht...etj

Po Pjer , referuar gojdhenave te fundit we qarkullojne sa anej-knej , flitet se ne Maj te vitit te ardhshem ju Promovoni Zyrtarizht Letersine tuaj Prozaike. Nuk di , por me duhet te pervesh menget e te pregatiten Solemnisht per nje ngjarje te tille. Sepse Ka ardh koha qe shume syresh , duke filluar nga une I pari , qe te heqe masken. Ja kshu foli Zarathustra.

o xha tani, mos more keshtu ne celular se e budallallepse @Katror aqif kopertonin qe nuk e ka tradhetu kurre grun e tij.

Epo I modho , ca gjera do behen se I ka ardh koha.

Pastaj Autori , Pjer Thomas do ta beje publike ftesen per Promovimin e Librave te tij , gjithnje nese gojedhenat e fundit qe qarkullojne ne lidhje me kte ceshtjr Jane te verteta. Une psh vet do ju sugjeroja organizatoreve te ketij eventi , qe Promovimi I ketyre Librave te behej ne Akademine e Shkencave , jo per gje , por thjesht per te shkundur nga themelet ato stogje pluhuri we prej dekadash rrin si sfond gri ne kete Institucion Madheshtor do thoja ( per nga etiketa qe Ka ) …

Pjer , do te kerkoja sinqerisht nje info lidhur me Promovimin apo Jo te ndonje syresh nga librat e tu , pasi me kte rast mbyllet dhe epopeja e fjaleve ajrore. Ne pritje te nje lajmi te vertet , xhaTano.

XhaTano, planet jane te mdhoja, por mvaret sa realizohen, se ti e di qe ne shqiperi, shum gjojna sfumohen,

1 Like

Po t kuptoj vllai I’m. Por kisha besuar si gjithkund ne bote , qe redaktori me shtepine botuese Jane ata qe percojne para lexuesit produktin plus Autorin. Kjo sillte ne nje fare menyre vemendjen e lexuesit , por edhe Kritiken , gje e cila prej tre dekadash ne Shqiperine Tone te Dashur eshte inekzistence , por Jo e padukshme.
Gjithsesi Pjer mezi do ta pres at cast . Pastaj do ti ndigjojme njeri Pas tjetrit , inkuizitori I moth , gjembi , alba , arban , pse Jo dhe Udheheqesin tone te preferuar. Ama sa qef Kam te plasi iher Tek Peshku mor amon.

Pjeri neqoftese do me u bo i famshem te tuni paret po desh, nuk jemi me ne kohen e Enverit qe beheshe i famshem qyl.

Leket I tundi sa qe mbante nje Qytet si cerriku me buke per 1 muaj , por Ku Jane lidhja e shkrimtareve dhe artisteve te Shqiperise tone te dashur ? Apo po rindertojne demet e termetit. A morti morti I hengert thuaj. Ok.

nuk ka tjeter perveç individit dhe dimensionit te tij!

a deshet liri demokraci? Tani ç’keni qe kerkoni lidhje shkrimtaresh dhe kritike? Apo nuk keni te ngopur, i doni te gjitha?

Pjeri ta maje n’tullumt tani se ai vete e ka kerkuar kete gjendje artistike, bile edhe e ka shkaktuar si disident i oreve te para, demokrat i modh. Ti ndoshta nuk e di po Pjeri ka shkaktuar vdekjen e Enverit. Ja ta thote vete po desh, dikur e ka pas thene hapur.

une e vdiqa, dhe une do ta ngjall

Te lumte Pjer ! Jemi me ty ne kte duel vlerash kombetare.

prit se nuk eshte kaq e thjesht, nuk je vetem, ne pilaf jane edhe bijte e baces (dhe nanes) qe kane vra atin e tyre.
Futu ktu ne diskutim po ta majti.

kape edhe kte muhabet:

Po po vallaj , por me I lexu me duhet te gjej syze nga ato te Dulles ;

ftesa ishte per Pjer atevrasesin.

i modho, pse i sjell kot ketu keto komentet e tua, kur une i lexova me kohe tek tema ne fjale.

nuk eshte ftese per te lexu, gje qe pak ka rendesi per mu, por ftese per te marre pjese ne nje muhabet qe po zhvillohet ne kohe reale, gje se ciles po i ben bisht se s’ta ma, sepse te vret ndergjegja e jote prej vrasesi.

:grin: :grinning: ahhh ta kisha kohen me tepri, si puna jote

Proçeset e subkonshit zhvillohen jasht kohes dhe hapsires

pranej nuk ka pike kuptimi te thush “ke kohe ti” e “s’kam kohe un”.