Nje hakmarrje e Edi Rames si ne kohen e Kristo Patanakut

pjetri antikomunist? I paske harruar I LOVE YOU EDI RAMA?

Pashe nderin shok ! Eshte shume vape per keto muhabete !

Speaking of te “cmendur”:

Dikur i numuronte dekikat Edvin Kristaqit, tik - tak, tik - tak, tash Edvini i perdor imazhin per te kinsolidu argumentin per prishjen e theatrit.

Me dale berisha pro shembjes se teatrit?!

Cka ta merr mendja? :smile:

dmth i bie qe Rama eshte kamunist? Po te ishte sado pak do ta shikonim ne qeverisje, ne politiken e taksave etj. Por nuk me rezulton keshtu.

Dmth i bie pyet pjetrin.

http://www.gazetadita.al/rama-inspekton-punimet-terminali-i-krocerave-hap-rrugen-per-transformimin-e-durresit/
koment:

Edi Rama nga Viqidoli i Venecias, kreu i Publikes qe mbron si luan interesat e nje Privati

Kryeministri kërkon të garantojë “majmjen”e llogarisë së “Fushës” me paratë e nxjerra nga grabitja e pronës shtetërore të Teatrit, ku 1200 metra katrorët pronë e tij, me “bekimin” e tij dhe Erion Veliajt, bëhen 8465 metra katrorë. Do ndërtohen 4 kulla 21 katëshe. Janë 205 milionë euro fitim neto, me përllogaritje minimale, ku kryeministri dhe kreu i bashkisë Tiranë kanë fitimin e tyre, prandaj bëjnë të dy si “gore” në pikë të vapës. Është punë lekësh, “njëra dorë lan tjetrën, dhe të dyja lajnë fytyrën”. Por ama fytyrën kriminale të kësaj qeverisjeje dhe oligarkëve klientë të saj

kryqezoret, kane te mirat dhe te keqiat e tyre, nga nje ane sjellin nje kontigjent te madh turistesh, por nga ana tjeter sjellin edhe pisllik,