Notre Damme - reportazhe dy dite pas tragjedise

o Pjer, vure ti temen po te duash. Paguan gje njerezit ti per te ta vene temen? Pervec Torit se ai perhere te ve tema.

ti e di qe une s’kam te drejte te vendos ketu, plus qe nuk di si ti vendos,
e shumta qe di eshte qe, kur gjej nonje teme nga shtypi, e fus tek rubrika; Hap Teme, dhe aty pres te ta aprovoj nonje nga ju adminet/moderatoret.
megjithate, po e fus nje tani dhe ti po e pranove, do te te jem mirnjohes :grin:

Pjer, siç e ka vene re Gjembi gjithe sekreti eshte: t’ja vesh temen, ndryshe sa para ben, vjen ta prish lezetin intelektual Katror shkerdhata dhe varik po shkerdhata ngambrapa vatres kultures, qe e kuptojne qe ja ke vene temen.

Marloni u ngjit mbi nje breg, veshtroi lart nga qielli, pastaj hodhi syte poshte ne toke, larg ne horizont dhe pak nga pak afroi veshtrimin e tij tek dishepujt qe nuk ja ndanin syte.

-Mjeshter, na thuaj ndonje gje interesante! - i tha me i afermi dishepull.

Mjeshteri rregulloi pelerinen, pastroi gurmazin duke bere hem-hem, dhe i tha dishepullit prane duke hedhur veshtrimin perseri ne horizonte te ardhmerise.

-Ne te vertete po ju them se per shkakun tim do ju perndjekin ngambrapa, por ju kurre mos ju pergjigjni me ligjin e vjeter bole per bole, e fele per fele. Nese ju qellojne me bolen e majte (demokrate), atehere ktheni felen e djathte (republikane), dhe nese ju qellojne me bolen e djathte (republikane), atehere ktheni felen e majte (demokrate). Nese veproni keshtu, atehere paqja do jete me ju, pergjithmone. Edhe une do jem pergjithmone me ju, ne amëshim mbi ju.

Ungjilli sipas Marlonit (apokrif)

Ty do te jen abuzu kur ke qene i/e vogël

kjo nuk eshte asgje krahasuar me shkerdhimin familjar tendin nga operativi i fshatit ngambrapa mullareve te kooperatives tek vatra e kultures.

Lere mos e ngacmo me mutin, se ka rreshqitur fare. Nuk e shikon qe flet kot me vete “Marloni… Variku… Katrori…fela e bythes” dhe nuk i kthen pergjigje njeri. Lere se me c’duket nuk do ta kete shume te gjate. Uthulla e forte prish enen e vet, thonin pleqte ne Shqiperi. U prehte ne paqe.

O Kartror; ç’ke qe ngacmon? Apo ke nostalgji familjare per penisin e fuksave? Ah Kartror, Kartror, ah Kartror Bythtori!
Kartrori e prish vete bythen e tij - thonin fuksat ne Shqiperi.

Është bambino speciale thonë pepinot, i punon gjuha me shpejt se truri, por në thelb I ka ngel një eksperiencë lgbt nga rinia

A thua? E po duhet te kete qene eksperience vertet e dhimbshme qe e ka lene çyryk edhe kaq dekada me pas, se i Modhi me sa di une po i afrohet te 60-tave. Mbase di ndonje mënyrë se si ta ndihmojme qe ta kaloje kete traume. Gjynah. Jeta nganjehere te ve perfund.

Bijte e mi @Katror dhe @varik, me behet shume qefi qe me ne fund ju mblodha bashke, si dikur kur ishit bashke 2 spermadozoide ne penisin tim prej fuksi 20 vjeçar dhe vershuat drejt vagines te nenave tuaja katundare qe frekuentonin vatren e kultures te fshatit.

Por me vjen shume keq qe ju kur u rritet, ne vend qe te vazhdonit te lexonit Marksin (qe ju ngjizi dhe ju rriti ideologjikisht), lexuat Dushampin (“Arken e shisheve” :stuck_out_tongue:), Jungun dhe kompleksin e Edipit, dhe mesuat te urreni per vdekje baben tuaj dhe penisin e tij 60 vjeçar (njekohesisht te pallonit dhe nenen tuaj), duke u bere keshtu antikomuniste te oreve te fundit, dhe trumpiste te oreve te para.

Por me vjen akoma shume me keq qe e shkaterruat temen, e cila ishte shkruar nga babai juaj enkas per ju, qe ju te pajtoheshit me nenen dhe baben tuaj, perkatesisht te vrare dhe te palluar, dhe vete ju te beheshit baballare te rinj. Ne kete menyre, juve dhe familjaret tuaj, do te mbeteni ne ameshim te palluar, dhe Marloni do te jete ne ameshim zoti i kesaj bote.

Ja filloi prap! Me te keput shpirtin.

Duhet një traumë e fortë që të kthehesh nga komunist në pepino, nga fuks ne filozof, nga gay në antigay

Se është 60 vjeç, prap I kruhet sums, por sgjen me Marlon tja mbështesë me duket

Cfare thua o Varik? Atij si ka mbetur blete ne koshere, ti thua jo kominist, jo gay. Une them se ibduhet gjetur familja dhe i duhet thene qe ta ndihmoje t’ia heqe tastjeren nga dora se la nam lart e poshte neper blogs. Gjithmone nese ka familje qyqari, se sme duket nga ato kokrra. Keta te sumes e kalojne jeten bareve per te gjetur ndonje partner.

kaq keq thua eshte?

une e kam pare si ngjelen e blogut, qe lef e lef, por sja merr dot per keq, se gjynaf qyqari, ka vujt ne jete

katror shkerdhata shiko temen e martese qe ka hap Arbani se te ka dal emri qe, siç e ke deklaruar vete, se ke problem qe te eshte pallu gruaja me kushedi se vete para se te martohet me ty, e ti nuk e ke problem fare, perkundrazi sepse je intelektual modern qe lexon Jungun.

Mua me duket se ka problem me ngaterrim personaliteti. Ngjarjet qe i kane ndodhur vete kujton se i kane ndodhur te tjereve, kurse personalitetet e te tjereve ia vesh vehtes. Shikkje qe nga niks qe zgjedh. Tani i eshte mush mendja qe eahte Inkuizitor dhe ben dosje per cdo person para se te flere gjume. Ne mengjes pastaj fillon gjyqet me te denuarit me qellim qe te rregulloje boten qe eshte prishur. Hahaha. E mbylla ketu, se budallai te budallalleps dhe ky loqja kete pune ka, ne blog nga mengjesi ne darke. Nga ana ime i uroj sherim te shpejte dhe ishalla e gjen dhe Marlonin e zemres qe te zeje karar. (Vecanerisht ate rrokjen e pare) :slight_smile: Do lidhemi prap.

1 Like

lidhui lidhuni kartror dhe varikar, shkenbeni grate me njeri tjetrin si intelektuale moderne qe jeni. Sepse nenat i kemi nxjerre jasht perdorimit ne fuksat kur ju kishim ne dore ngambrapa mullareve te kooperatives.

Kartror Bythetor u zhdepe duke e ngrene familjarisht ha e ha e ha, por kur te tregova komentin tend me lidhje ne temen origjnale qe kishe perkthyer instalacionin e Dushamp “Shishekulluese” si “Arka e shisheve” :joy: me akuzove se jam duke mbajtur shenime per çfar thua, qe Peshku eshte tere jeta ime.
Don te tregoj komentin tend qe punoj traktorist ne Frosinone? Me pas kesmet edhe komentin tend te gruas tende te palluar nga kushedi sa vete? Nuk e kam problem, un fuks jam, dosjet jane zanati im, dhe Peshku eshte jeta ime.

Nuk zbresin në nivelin tënd, jo