Numri 45

Fitoi kunder kujtdo dhe gjitheckaje. As partine per te cilen kandidonte nuk e kishte perkrah. GJIGAND!

5 Likes

Eshte bere kohe e gjate qe eshte ne pushtet Merkel*, dhe do te ishte tamam ne kohe largimi i saj tani qe eshte perzgjedhur Trumpi goppershendetesi president.

*Jo se s’eshte me relevante si pushtetare, perkundrazi.

Shkabe a u festu fitorja e Trumpit ne Tirane se Serbet e kishin festu.

Serbet tradicionalisht i festojne humbjet.

1 Like

po, Merkel ka kohe ne pushtet. prandaj une permenda humbjen e thelle qe pesoi partia e saj ne zgjedhjet regjionale te shtatorit ne Berlin.

ndersa lidhja me fitoren e Trump eshte te fakti qe kjo fitore mund te inspiroj politikane te rinj apo parti te vogla ne Evrope qe si motiv do te perdorin pakenaqesine e popullit kunder establishmentit ne vendet e tyre.

po ju ne prishtine e festuat?

shum sakt o shabe !

Nelson Mandela u zgjodh president mbas 27 vitesh burg.
…just sayin

u ftofsh tajare me gjith kët zagarin qé zgjodhën derrat amerikonë ! Po ky foli kundër Kosovës mor teveqela ! Një mut ju lidh me kët hale ?

Ne prishtine dje kishte nje pelqim te pergjithshem rreth fjalise “miku nderohet, por nuk i perzihesh ne zgjedhjen e zotit te shtepise”.
Pastaj sot neper lajme te mbremjes gjeresisht eshte transmetuar intervista e trump me larry king ku flet per trupa tokesore per te shpetuar popullin qe ndiqej nga trojet e veta.

Pra, jeta vazhdon.

ç a je pash zotin ? pede ?

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Gazeta Tema (ose 55) nje dite para zgjedhjeve. The melt down is epic!

2 Likes

Prit se eshte akoma Obama President, do shohim nese Serbet kan festu humbjen e rradhes.

Obama ishte mik i rod blagojevichit dhe lobit serb ne usa.

Btw, le ta hedhe neser, ose qysh sonte, trumpi ate bomben atomike ne mes te prishtines. Se na lodhet k***n me keto kercenimet e stilit te qyqeve kobzeza.

Sjan kercenime merr po ju njofim sa te pa-afte jeni. A e keni menien top pse ju lodhin muhabetet tona. Nuk ka per te hudh Trumpi ndonje bombe se kushtojne bombat e si harxho me ju, thjesht ka per te pa punet e shtepise se vet…lexoji komentet e Trumpistave.

Po ti lexoji njehere komentet e mia para se te kelthasesh si shpend i terbuar. Nuk kam thene gjekundi qe mbeshtes Trump apo Hilary, madje kam shpreh antipati per Tramp. S’jam as votuese njehere c’rendesi kane keto. Une thjesht po shpreh c’kam degjuar e c’me ka bere pershtypje nga keto zgjedhje. Ah dhe nje shaka me siper me Stalker, se i kisha nervat tjeterkund dje dhe komentet profetike te Stalkerit sikur kishte bere shpikjen e shekullit me shkatrrun fare dhe u zbraza aty. Teveqel je vete!

Po ku ka me mirë sesa te shohe punet e shtepise se vet? Le t’i sheh secili, ku ka me mirë se kaq?
Apo mendon se presidenti i usa duhet te behet sherbetor i imi?

Prandaj festuan Serbet se Trump do shofi punet e tij, dhe ti duhej te kish festu ose paske festu. Serbet paskan festu fitore e jo humbje pra. e shikon qe she dakort por se kuptoje.

E kuptova lidhjen dhe doja te thoja qe domosdo ne nje qeverisje te gjate njerezit do te jene te pakenaqur me disa aspekte te saj. Besoj se tek humbja ne zgjedhjet lokale kane ndikuar valet e refugjateve siriane, por ne nje rrethane te kundert do te kritikohej per mospranimin e tyre. Varet nga pikepamja e secilit, por refugjatet jane nje realitet me te cilin ballafaqohen shume shtete anembane globit; nuk iken me nje mur ne kufi dhe retorike ekstremiste te djathte. Merkel pati guximin ta perfshinte Gjermanine ne ndihmen ndaj tyre, dhe nese humanizmi dhe korrektesa jane ne ndonje menyre shperfaqje te reja te establishmentit, sigurisht qe do te kete rritje te sentimentit kunder tij.