O'Reilly, marketingsat shqiptarë dhe "kaka televizive"

Grupi eshte Publik…e orgjia eshte shprehje seksuale publikisht… Pjer, hapu shoqnis e ndaj eksperiencen…ndryshe jane thjesht Hamendje…

Ku e di ti qe eshte publik, pse ke noi eksperienc mbi kete pune, se une i varferi ngela vetem me supe :grin:
Per kete punen e Palloshit ne Peze, kane folur shum politikane, e gazetare te ndryshem. Une kam shoke ne Shqiperi, qe punojne ne instanca te ndryshme atje dhe qe e vertetojne se Palloshi eshte biseksuel, por kjo nuk ka shume rendesi aq me teper sot ku nuk lejohet ti perbuzesh njerzit me prirje te ndryshme seksualiteti :heart_eyes:

Ti je jps?

O zonje po perse e dredh muhabetin?
Ti e di shume mire qe duhet te pyesesh te dy palet qe te marresh vesh te verteten.

Edhe ne rastin e pageses 9 milioneshe.
Ti besoj e di qe jo vetem O’Reilly por kushdo nuk mund te marre ne telefon dhe te beje telefonata erotike pa kaluar disa faza qe mesa dime te dy kane qene dakort dhe kane flirtuar me njeri tjetrin dhe telefonata ka qene ne kuader te ketij flirtimi.
Shuma e paguar ndodhi se Fox ishte ne kulmin e fushates se ruzgjedhjes se GWB dhe skandali plasi nja 2-3 jave para.
Fox i ta shkurt I tha asaj te mos fliste dhe i tha sa para kerkon dhe u arrit ajo 9 milionshi i famshem.
Kjo se media anti Bush po perpiqej te diskretitonte Bushin nepermjet skandalit OReilly.
Nje situate e ngjashme ka ndodhur edhe me rastin tjeter qe solle.

Nuk e di perse e sjell problemet e O’Reilly-t me ish-gruan e tij,kur ASNJERA nga akuzueset nuk ka thene qe O’Reilly i ka prekur fizikisht…

1 Like

O fans i billit, une jam pemaa. Pse s’u pergjigjesh pyetjeve po ben pyetje fox newsi?

1 Like

E paske me te degjume Pjer spaske pas fat me qen ne Peze atehere. Nejse edhe une me te degjume e kam se kush adhuro Oreillyn mbi cdo gjo eshte nga ata me prirje te hapura qe duhet ti respektojme.

Nuk te thashe qe ti me ke share.
Me ka share personi jps

Djema, pyetja 1 milionshe eshte; Pse Blendi yne nuk bo nje emision/program qe te terheqi shumicen e shikuesve, siç i terheq ajo avokatja e bukur me Ardit Gjebrene, tek tv-Klan.

Nuk e kam shume idene e situates, por mua me habisin disa gjera, tani ne vitin 2017. E para te gjitheve na kane ndodhur situata te ngjashme ne pune, por me thene te drejten njehere t’i tregosh vendin tjetrit, nuk para guxon me. Nese ndodh qe guxon, pse te atakuarat kujtohen kaq vone to come out. It takes two to tango.

Pa lidhje ne rastin ne fjale kam vene re qe ne vendet e zhvilluara fatkeqesisht ndodh jo pak here qe ne emer te ndergjegjes qytetare njerezia te fusin hundet deri ne nje pike te patolerueshme ne jeten e tjetrit, eshte tejet e dhimbshme kur shikon kete mungese compassioni dhe understanding.

1 Like

Ne fakt komentuesi me siper Maverick, ka te drejte.
Familja Merdok qe ka Fox djali qe ka marre drejtimin eshte demokrat,te dy djemte jane demokrate.
Goditja e O’Reilly erdhi pas NYT qe eshte ne pronesi te familjes Merdok beri “investigimin” dhe doli qe Fox paska paguar ato para para nja 10 vjetesh.
Pra investigim brenda familjes…
E zeme per nje moment qe Billi i ka bere ato.
Nese gjate 10 vjeteve nuk ka bere gje,i bie qe te kete vene mend.
Nuk eshte ky qellimi i denimeve?
Por sic e thashe ky “investigim” u be nga femijet Merdok qe te heqin qafe ikonen e gazetarise Bill O’Reilly.
Tani rradhen e ka Hennedy,Judge Pirro dhe ndonje konservator qe ka ngelur tek Fox.
Ne krye te nje viti Fox do te jete si CNN apo MSNBC.

Nese ka ndonje biznesmen me mend mbledh gjithe gazetaret e Fox dhe ben nje kanal te ri dhe do te kete suksesin e O’Reilly me shoke.
Nuk e shikon se sa me mburrje e thote ajo palo avokatja ne fund te videos “u bene disa gra bashke dhe ja futem O’Reilly-t”…

Fox me kete qe beri ja futi vetes.
Tucker beri gabim qe mori kohen e Bill O’Reilly-t,pasi do te perjetoje bojkotimin e fansave te O’Reilly-t qe kane 20 vjet qe e ndiqnin.

Nese komentuesi me siper Maverick ka te drejte kur thote:

eshte lufte brenda familjes. djemte, liberale, kunder plakut.

un (edhe Frojdi) kam shumefish te drejte sepse Maverick dhe ti qe e pason, ilustroni Teorine e Pallimit me Kallom, qe spermatozoidet e dale nga kallomi kerkojne atin per ta vrare ne baze te kompleksit te Edipit. Kjo ka ndodh hapur dhe konkretisht ne historine e careve ruse qe trashegonin perandorine spermatozoideve te dale prej Kallomit te tyre. E tere historia ruse eshte nje shkembim ritmik midis carit konservator fashist dhe carit te iluminuar komunist, ritem qe vazhdon njesoj edhe ne historine e sovjeteve me Sekretar te Pare, po njesoj edhe ne lodren bipolare te imperializmit amerikan. Ta kam shpjeguar edhe nje here tjeter kete koncept, perqendruar ne rastin e fundit Obama-Trump, por ti e ke te veshtire te kuptosh se simboli i Kallomit ka pak te beje me operacjonin e kallomit, njesoj si ai shoku im gjimnazist qe kishte frike prej simbolit te integralit. Do kesh qene byk edhe ti ne matematike ACDC.

Po ty o babam c’te lidh me pjesen me raciste e me reaksionare Te amerikes?po Te ishte per o’reilly me shoke ne amerike do Te ishte hala skllaveria,zezaket do ishin segregated,grate nuk do Te votonin,femija do shfrytezoheshin ne pune qe 10 vjec,osha e ligje te tjera qe mbrojne punetorine nuk do Te elzistonin,Te huajte emigrante nuk do lejoheshin .pra anerika po Te merrte mendjen e bill o’reilly do Te ishte nje xhungel kasaphane shume here me e keqe se c’eshte tani .c’te lidh ty me kaure te urrejtshem qe jane komplet kondra teje?

1 Like

Po te ishte per ata liberalo-komunistet qe perkrah ti sot SHBA do te ishte pjese e Rusise.
Thuaju faleminderit atyre redneckave qe i shan perdite se te ishte per liberalet e Hollivudit sot do te kishim per president Putinin apo Kastron.
Te dyja palet kane mekatet e tyre,por nese nuk me ka lene kujtesa racistet me te medhenj te KKK kane qene pjese vitale e Demokrateve.Si te ka shpetuar ky fakt?

Po ti Alba e ke provuar te flasesh me ndonje peme ose me sakte ndonje pyke? Te ka kuptuar? Atehere pse harxhon frymen me jo-frymore? Gdhe’ja ska sens?

Dixiecrats e lane partine demokrate e qe atehere jugu u ngethye republican .LBJ tha : e humbem jugun per nje gjenerate.ishin demokratet ata qe pranuan te paguajne nje cmim pulitik per te bere gjene e drejte .nuk di si u del per zot redneckeve qe jane qeniet me te ndyra te planetit .

2 Likes

Po edhe komunistet moveon. Org nuk jane burra me te mire.
Te ishte per ta sot do te kishim akoma Enverin ne pushtet.
Nejse qellimit ja arriten,futini nje party sot se djalli u pushua nga puna dhe vazhdoni degjoni denglat e Wolf Blitzer me shoke.

kjo eshte nje e vertete e padiskutushme,sepse kapitalizmi si ne shqiperi dhe ne perendim ka te njejten formule funksionimi, ate te numrave,'Sa veta e shohin" prandaj FOX nuk e deboj O’Reilly kur filloj skandali para 10 vitesh se i interesonin numrat .Ato “vlerat negative” te Bill nuk ishim edhe aq problem per FOX deri kur publiku dhe sponsorat mesuan per 13 miljon dollaret e paguar per te mbyllur gojet…Pra Bill u pushua se do cenohej audjenca dhe jo per moralin e tij.Prandaj edhe marketingsat ne shqiperi njesoj si ata te FOX,shkojne te numurat,pas telenovelave dhe seksit sepse ate kerkon audjenca.Me nje audjence e dale nga nje urri 50 vjecare ushqimi,seksi dhe culture nuk mund te kerkosh programe golfi apo Bursa sot.Ato femrat qe harbohen per 8 Marsin ne klubet e striptizmit me demat afrikane apo ata fuksat qe dje ndiqnin qiftet nga liqen e sot mastrobohen me telenovelat turke dhe mexikane jane pjese e asaj audjence qe paracaktojne edhe cilesine e programeve TV.

Blendi, te lutem lexoje veten per te kuptuar qe ti je pjese e batakut te katunarise, per sa kohe qe akoma mendon “po ne a kemi…”. Kjo menyra e te menduarit me “ne” eshte reminishence e nje kohe ku “ne” shqiptaret e rendomte shfaqim inferioritetin tone gjenetik ne raport me cdo gje qe ben bota.
Edhe nje sqarim: sponsorat e emisionit te O’Reilly nuk iken nga historite e seksit te Billit, por iken kur ne Twitter u be trend bojkoti ndaj sponsorave te emisionit te tij, te cilet filluan te merrnin ultimatume nga konsumatoret se do te bojkotoheshin ne rast se nuk iknin nga emisioni i O’Reilly-t.

Mund te jete ashtu sepse ky eshte nje ekosistem i tere, ne ekzistojme brenda tij. Dua, apo nuk dua une do kem te bej me te, eshte e pamohueshme. Megjithate skena nuk eshte aq e njetrajtshme dhe secili ne fund ka ne dore vetem veten e vet. S’do doja te gjykohem kolektivisht.

1 Like

me ty me duhet te punoj nga afer. hec ke dhoma ime ne hotel,e ke parasysh per ca jam t’u fol?