Oscars 2017

Keshtu eshte kur e kthen nje mbremje artistike ne nje konvente te DNC.

Duhen cuar per riedukim ne gjirin e kllases punetore apo fshatare si ne kohe Te dulle djegesit :smile:

ne keto moments Te veshtira kur USA rrezikon Te bjere ne fashizem Hollywood eshte ndergjegja e kombit .the crack that lets the light in .

Nese kemi mbetur tek funderrinat e Hollivudit si standarte te ndergjegjes se kombit,na ka marre lumi.
Te kesh Madonen,Ashley Judd,familjen Sheen apo drogaxhinjte ne Hollivud qe as shkollen e mesme nuk kane mbaruar si ndergjegje te kombit…nuk kam cfare te them.
Ne qafe pac veten!

Po Te mos ishte per liberalet konservatoret do digjnin hala robt si ne kohe Te xhordano brunos.

1 Like

Fiton (ose nominohet per Oscar) ai film (ai producent) qe ka deshire (qe financon) per te fituar nje çmim te tille. Perndryshe, si shpjegohet qe “Sully” i Eastwood, film hollywoodian ‘par excellence’ (dhe i shkelqyeshem, per me teper!), nuk ishte nominuar as edhe nje here te vetme? Pergjigja: sepse financiarisht, producenteve te filmit nuk i nevojitej nje çmim i tille per kete film (per “Million Dollar baby” ose per “Unforgiven” po; per kete jo).

(se mu kujtu: Sony Pictures investoi 2 miljon $ qe ti bente reklame Isabelle Huppert per rolin e saj tek “Elle”, film puro francez pa lidhje fare me Oscar por ja qe kshu desh Sony Pictures ! Ke inat? Pi uthull :smiley:

Mos u cudit me Eastwood nuk po merr ate qe duhet nga Akademia e Leshit.Kjo ndodh se thjesht se ka bindje te ndryshme politike nga legenat e Hollivudit.
Edhe ai edhe Mel Gibson ndonese jane regjizore brilante nuk perkrahen nga Akademia per aresye se nuk jane liberale.
Nuk eshte hera e pare qe republikanet persekutohen ne Hollivud.
Kujtojme qe legjendarin Henri Fonda (me nje karriere 47 vjecare dhe 86 filma) mori cmimin Oscar vetem ne filmin e tij te fundit kur ishte shume i semure dhe coi te bijen ta merrte per te.
Keshtu qe perkrahesit e Trumpit mund te bejne filma super por skane per te marre as nominim as cmim.

gjithe duke pasur te qarte qe I. Hupert eshte fantastike dhe rralle mund t’i afrohen per llojin e talentit qe ka. Aq me pak Ema Stone e Lalaland-it e cila mori cmimin.
Une nuk me ra rasti te lexoj ndonjegje per Hupert ketej, meqe ra fjala per investimin (jo se mund te kem germuar megjithate).

Je bere pale me antiamerikanet kondra gjithshkaje per te cilat amerika qendron.

Give me your tired, your poor,
Your huddled masses yearning to breathe free,
The wretched refuse of your teeming shore.
Send these, the homeless, tempest-tossed, to me:
I lift my lamp beside the golden door.

Nuk e marr vesh se kush eshte anti amerikan.
Meqe permende konservatoret me siper,po ta them se Po te mos ishin ata konservatoret me ata liberalet qe ti je bere cheerleader sot do te kishim per president ose Kastron ose Chavesin.
Nje gje di te them qe shumica e liberaleve te Hollivudit jane me 10 fytyra.
Kerkojne nje shtet pa kufi dhe vete jetojne ne gated communities.
Kerkojne qe njerezit te mos mbajne arme per vetmbrojtje dhe vete kane nga 30 bodyguard te armatosur…

Sa per Ameriken mjafton qe bejne tifo me kedo qe eshte kunder Amerikes dhe nxirre vete perfundimin.

Cdokush e do kritiken se pa kritike behemi shtet me nje parti,
Por ata nuk kritikojne,ata hedhin vrer e helm kunder kujtdo qe nuk eshte dakort 100% me ta.
Tani qe arma e tyre e dashur PC u hodh ne kosh te pleherave,tani jane te coroditur se nuk dine si te bejne gjueti shtrigash.
Edhe ti je konservatore dhe redneck per standartin e tyre keshtu qe mos u bej pale me njerez te tille.

e kam kuptuar qe oscar eshte i gjithi muhabet lobimi dhe industrie, nese te kujtohet qe regjizorja e filmit Bota doli njehere vjet te arjan cani per te kerkuar financim perpjekjet e e saj qe filmi te mund te lobohej ne los angeles nga nje kompani (publicisti) qe do mund ta promovonte per nominim per oscar si film i mire i huaj a dicka e ngjashme.
tjeter gje qe nuk qullosi dot se nuk mblodhi leket.
Ps. nje pikeshikim origjinal i la la land nga zizek, per sa i perket ideoligjise qe perdor filmi.

Kerkojne qe njerezit te mos mbajne arme per vetmbrojtje dhe vete kane nga 30 bodyguard te armatosur…

Ndoshta qe te mbrohen nga budallenjte qe mbajne arme? Lajm i mire dhe per ju, korent.

Ok, rrofsh, neser Zizekun

Kthupi na jep ndonje info me shume per kete kodin. Une kam kete kutine ( shoh kanalet shqiptare) dhe kam pare qe ka dhe aplikacionin kodi por nuk e di se si mund ta perdor.

Po mire,meqe e keni aq per zemer Hollivudin,zhvendosuni atje dhe mesoni femijet te sillen ai ata,apo cojini femijet ne Hollivud per edukim.

what would your rendition of usa movies for 2016 be?

what would your rendition of usa movies for 2016 be?

1 Like

Kodi eshte streaming service. Funksionon edhe si program me vete ne kompjuter edhe i instaluar ne ndonje kuti ose pajisje tjeter si xbox ose Chromecast, akoma edhe ne telefon (ka version per Android dhe iphone). Mund te shohesh filma, programe TV, programe sportive, kanale te huaja, degjon kanale radioje, dhe media te tjera ne pajisjen tende.

Per ty qe e ke ne kuti, besoj se kutia eshte e lidhur me TV nepermjet HDMI port. Kunati im e ka me kuti dhe duhet te lidhesh edhe nje mi (mouse) me kutine per te kontrolluar Kodi, ose nqse ke lidhur telefonin me TV, mund ta komandosh ashtu. Per te pare filma te duhet nje add-on qe quhet Exodus. Gjithashtu mund te shkarkosh edhe nje te dyte qe quhet Phoenix, po Exodus eshte me i mire dhe me popullor. Kliko te ikona e Kodi-t ne kutine tende dhe shiko cfare del se mund ta kesh Exodus te instaluar. Nese te del nje opsion si puna e ketij (sfondi mund te jete ndryshe po opsionet ne te majte duhet te jene si ky) je ne rregull:

Nese jo, te linku me poshte ke udhezime se si te instalosh Exodus ne versionin tend te Kodi-t. Shko ne Settings, pastaj Add-ons, dhe aktivizo ate qe thote Unknown Sources. Pastaj ndiq udhezimet ketu.

http://www.wirelesshack.org/how-to-install-kodi-on-android-tv-box.html

Nese e ke ne laptop Kodi hapet ne gjithe ekranin keshtu qe perdor Alt+Tab (shtyp Alt te parin) per te bere toggle nepermjet ekranit normal te laptopit edhe kodit.

1 Like

ben mire qe i sugjeron adminit te bllokoje komentet pa lidhje me temen. Sic do beje mire t’i hyje prape anglishtes vendçe

jo domosdoshmerisht me mouse. Une kam 2 kuti, te dyja me remote, asnjeren me mouse. Mund te lidhesh nje mouse nqse do; ata qe jane me tastiere wireless kane nje avantazh kur do te shtypesh