Partia Demokratike në udhëkryq

Ej, get a room you two se s’ka lezet. Ka dhe femije verdalle.

ç’ju duhet femijve te sillen verdalle aty ku ligjeron xhaxhi pedofili me epruvete urine ne dore qe shpesh eshte edhe pederast ose mbrojtes i tyre?

Pd-ja humbi dhe do te humbase gjithmone nese do te vazhdoje qe ne berthamen e saj te mbaje kriminele dhe servila te tyre. Ti je vecse nje idealist kokebosh, megjithate pjese e tufes se deleve qe per bari kane nje kriminel dhe njekohesisht shpellar.

Por, aty për aty, Andi Bejtja ia priti me një batutë:

“Ajo nuk ishte dashuri por thjeshtë pallim. Rama mbaroi punë me Bashën”

Thoni masanej qe un nuk jom vertet i moth! Pak nga pak po perhapet ne bote dituria dhe urtesia ime.

Lere don kishotin rehat se ka 30 vjet qe lufton komunizmin me tastiere ne dore.

Ai nuk ishte pallim , ishte vetetime -tha poeti :grin:

ishte pallim si vetetime - tha i Modhi.

Kama sutra e pulitikes shqiptare- :grin:

jo vetem shqiptare.

Ku do shkoje Lulka tani, e mori ne dore burrnesha. Vec te fshihet pas plakut Mere

[quote=“aleko, post:72, topic:2900, full:true”]
Pd-ja humbi dhe do te humbase gjithmone nese do te vazhdoje qe ne berthamen e saj te mbaje kriminele dhe servila te tyre. [/quote]

Nese eshte e vertete kjo, qe une dyshoj, mund te te them me siguri, qe nga ana tjeter kjo eshte arsyeja pse fiton PS-ja.

Po une e pranoj qe jam idealist, qe ne nje kendveshtrim te caktuar eshte dobesi, por ne asnje kendveshtrim une nuk jam kokebosh. Ne rrafshin personal, kam arritur shume me teper me mendje vetem, se te tjeret arrijne me krahe dhe mendje kombinuar. Por nuk dua te flas me shume, sepse nuk vjen behari me nje lule.

Ja dhe nje tjeter kandidature serioze per te kryesuar PDhin

Eh nuk hap dot gazeten njeriu shkret se ne Politike veq per orgji… Treshe …martesa gay e te pallume lexo…Merkel Martoji edin me bashen …thote Genc Ruli…Gjermont kur ulin armet bojne treshe… po kta aMerikant e Trumpit kur do bohen gjermon mer aman.

Te jete ai lapsusi frojdan kur Rulka thote: mes FEMRES e mashkullit, mes SE DJATHTES e se majtes, mes HAJDUTIT e te ndershmit?

Tani mashkull me te shpif se Rruli zor se gje, hajdut po e po, Sala luften e korrupsionit me Artan Hoxhen, Notarin e Genc Rrulin e filloji…me Zuzanen nomin ka bo kur e kishte zuzin sekretare ekonomike te Sales…
Skandali eshte qe njerez karriere ne politikie bihen ne kete lloj diskorsi hyper seksual ne Publik …sikur jane tek Peshku. Nje njeri qe flet si Rruli nuk mund e perfaqesoj te Djathten e Konservatoren e Tradicionalen… Po nuk u plasi per te Djathten ktryre mo, kta te djathten e kane mjet per te ardh ne pushtet me vjedh. Nivel i dobet intelektual nga nje individ qe shihej si nga me te balancuarit.
Sa per Freudian Slip, kush e ka inot Hajdarin per Hajdar ka nevoje …ajo dihet…po ky eshte ene shume i shpif…kush eshte ai mashkull qe pallo Rrulin???

E kisha fjalen qe me te djathten ai kupton PDhin. Ja shih ketu per kete HAJDUTIN e drurit te arres, edhe Sala donte me e fut te burg. Thone qe ky ka qene mamuthi me i madh ne PD, domethene ka bo me shume pare nga te gjithe

Tani ky Rruli ka qene mik i ngushte i Edvinit …po ashtu ene Ben Imami…Kjo lufta e modhe per PeDin nga keta te dy te pakten me jep te kuptoj qe per Imamin e rrulin eshte heq triska e frontit. Kta as leket e vjedhme e quajne padrejtesi ti kthejne…edhe ca dite ne Hapsana buk dun me i kalu.
Nejse nivel shume i ulet fjalimi publik nga Intelektualet Shqiptar se nga Ujku Cerrikut e Ardi Daullxhiu nuk presim shume.

Edvini i ka miq te gjithe. Vetem me njeriun qe ka vizione te qarta eshte armiqesuar.

I mbaruan leket e vjedhura nga INSIG-u Rulit qe po gerthet? Po bente plane te ishte minister prape nga shtatori?

Di gje ? E ka uruar Ay Njeriu per Fitoren Spektakolare Edvinin apo e frenon Qelozia e Ligesia? Kundershtarin them qe duhet ta respektoshe dhe kur ta merr Fitoren nga duart.